Równouprawnienie

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

Małgorzata pisze:To ja się wypowiem jeszcze o równouprawnieniu, dobra?

Znaczy: już się nawalczyłam i niczego to nie zmieniło. Dlatego dla odmiany chciałabym zastosować strategię wycofania => BARDZO chciałabym ją przetestować :)))
Pisałem już tu o PKB, który odzwierciedla tylko to, że wzrósł PKB. Hasło równouprawnienia na całego ruszyło w Anglii w czasie I Wojny. Bo faceci poszli na front. Po pewnym czasie, Ci, Co Mają, przekonali się, że jeśli zmniejszą facetom płace tak, że gość nie zajmujący stanowiska menadżerskiego nie będzie mógł zarobić na rodzinę, to do pracy będą musiały się wziąć kobiety i powiększać PKB (kupować produkty gotowe, kuchenki mikrofalowe itp...)
Małgorzata pisze:A propos tego, co napisał Thrall o wytrzymałości na ból => chyba "Scientist" parę lat temu opisywał eksperyment, w którym kobiety i mężczyzn poddawano takim samym bodźcom powodującym uczucie bólu - kobiety zniosły więcej niż mężczyźni. I nie chodziło o wrażliwość na bodźce, lecz na tolerancję bólu => wygrały baby. :))))
Poradnia ginekologiczna.
- Kto tam tak potępieńczo wyje w poczekalni, doktorze?
- Aaa, to mąż jednej ciężarnej. Strasznie chciał wiedzieć jak to jest z tymi bólami porodowymi...
- No i...?
- Zaszyłem mu tyłek i podałem Laxigen...
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:12
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Borsuk »

Joanka pisze:Kobiety mają po pierwsze lepszą wyobraźnię abstrakcyjną, a po drugie większą skłonność do uporu i przekory.
Idę o zakład, że wkurzona baba wytrzyma tortury dłużej niż mężczyzna, nawet równie wściekły. ;)))))
po pierwsze, zminił bym kolejność; kobiety są przede wszystkim strasznie uparte, po drugie - z tą wyobraźnią..może dlatego są uparte, że tej wyobraźnie właśnie nei starcza? ;-)
Ale dobrze, skoro się upierasz ;-) że mają - otóż może to działać na ich niekorzyść. Bo to rożne są tortury. Pamiętasz, w jaki sposób Gustlik wymusił zeznania na tej giermańskiej spadochroniarce, co to bez wahania gotowa była dać łeb pod tasak na kury? A jednak, po jednym chwycie psychologicznym gadała jak najęta :-)

A na marginesie tej dyskusji o wyższości jednych świąt nad drugimi i vice versa, przypomniała mi się ta historyjka obrazkowa, co by było, gdyby do Betlejem zamiast Trzech Królów dotarły Trzy Królowe ;-)

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Borsuk pisze:co by było, gdyby do Betlejem zamiast Trzech Królów dotarły Trzy Królowe ;-)
No co? co? co? cO? <tupanie nóżkami> Ja chcę wiedzieeeeeeeeeć!
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:12
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Borsuk »

use the google Like;-) (ależ się robi mieszanka metafizyczna ;-)
proszę Cie bardzo czwarta od góry :-)

a tu jeszcze coś zupełnie nie związanego, ale.wiesz jak to jest, jak się coś w google wrzuci: A w czasie kiedy się przeprowadzali i budowali zabezpieczenia, trzy królowe: Badb, Macha i Morrigu udały się do Teamhair, gdzie lud Firbolg przygotowywał się ...

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Ależ dzięki Ci serdeczne. Myślałem (że tak pozwolę sobie skłamać), że piszesz o jakimś dowcipie, w stylu np:

"- A wiecie, że do Betlejem wyruszyli czterej królowie?
- Taaak? A co z tym czwartym?
- Poszdł na skróty".
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:12
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Borsuk »

chodziło mi dokładnie o dyskusję o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia :-)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Gdybyśmy żyli w idealnym społeczeństwie, idealnie byśmy się uzupełniali i nikogo nie obchodziłoby równouprawnienie. Niestety, nie żyjemy w idealnym społeczeństwie, sami nie jesteśmy idealni, a negocjacje w sprawie równouprawnienia wyglądają mi generalnie na sytuację dość patową => obie strony chcą zachować własne przywileje i żadnych ustępstw. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:12
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Borsuk »

obraz jaki przedstawiasz przypomina dwie armie stojące naprzeciwko siebie w ordynku, opancerzone tarczami i najeżone włóczniami. Jest-że to tak?

A co do nowego poukładania stanu rzeczy, przypomina mi się takie ładne słowo: kaizen :-)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Tylko w ekstremalnych przypadkach, o których wspominała Nimfa, co to przeżyła warsztaty, podczsas których miała lepić narządy w glinie i się jeszcze z nimi utożsamiać, fuj!

Tak ogólnie, to przed oczami mam dowolny rytuał - najczęściej pozbawiony wysokiego poziomu agresji, dopracowany w szczegółach, przewidywalny... Taką uporczywą agresję rozłożoną na bardzo malutkie porcje...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Małgorzata pisze:Nimfa, co to przeżyła warsztaty, podczsas których miała lepić narządy w glinie i się jeszcze z nimi utożsamiać, fuj!
PROTESTUJĘ!
Niczego nie przeżywałam! Niczego nie lepiłam! Z niczym się nie utożsamiałam!
Poprzestałam na czytaniu ogłoszenia!
!!!!!!!!
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:12
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Borsuk »

nic nie lepiłaś z pulpy ziemniaczanej? żadnych kosmolotów?

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Tylko babki z piasku, ale proszę nie interpretować ich jako symboli fallicznych;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Ellen
Ośmioł
Posty: 690
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 22:33

Post autor: Ellen »

nimfa bagienna pisze:Tylko babki z piasku, ale proszę nie interpretować ich jako symboli fallicznych;)
dlaczego? :0

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No, dobra, dobra, to był skrót myślowy, Nimfo :)))
Nota bene, ja bym sobie nie odpuściła i poszła na takie warsztaty. To musiały być wyjątkowej urody bełkotliwe opowieści... Ech, że też mnie się nic takiego nie trafia...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

Małgorzata pisze:Nota bene, ja bym sobie nie odpuściła i poszła na takie warsztaty. To musiały być wyjątkowej urody bełkotliwe opowieści... Ech, że też mnie się nic takiego nie trafia...
Taaak? A wiesz, że glinę po ulepieniu to się wypala? To chyba musiało je piec w te tam, no, co je zlepiały...
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

ODPOWIEDZ