Równouprawnienie

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

No to się Keiko nie postarała. Przegrała z Kuczynskim o 0,24%.
Chyba że to spisek Żydów i Hohenzollernów. Kuczynscy byli ich poddanymi królów pruskich od 1793r. A nasz Fiedler wolał się kurować śpiewem ryb w Ucayali niż pójść do gabinetu Maxa Hansa Kuczynskiego w Iquitos, więc coś musi być na rzeczy;-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Równouprawnienie

Post autor: neularger »

A mieliśmy już rewolucję gotową, Margot dostała nowe ostrza do maszyny reedukacyjnej.
Ech, Keiko, a tak na Ciebie liczyliśmy!
<snif...>
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Biedna ta dzioucha na pierwszym planie. Nie dość, że na buty zabrakło kasy, to jeszcze broda jej rośnie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Równouprawnienie

Post autor: Małgorzata »

Keiko przegrała wybory?! PRZEGRAŁA?!
Alfi, Ty mi tu przestań odwracać uwagę jakąś babą z brodą, przecież to katastrofa! Gdzie ja będę nazigrammar szerzyć, jak nie mam zaplecza politycznego i propagandowego?! No, gdzie, się pytam?! :(((

Keiko, tłumacz się!
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Nie tylko Kopernik była kobietą. Nie tylko Skłodowska-Curie. Okazuje się, że kapłan Hor-Dżehuti też.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Paweł Królikowski: Z żoną dzielimy się obowiązkami w taki sposób, że żona zajmuje się wszystkim, a ja resztą.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

W żeńskim MMA jest - tak samo jak w męskim - waga kogucia.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Jak zapowiada dyrektor artystyczny teatru Ateneum, w najbliższym spektaklu wystąpi trzech miłych ludzi plus jedna kobieta.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Równouprawnienie

Post autor: Iwan »

Poszliśmy wczoraj do kina, w drodze powrotnej miała miejsce następująca rozmowa (streszczona, zostawiłem tylko główne wątki, bo to by pół godziny trwało)
Ona: Jaka paskudna pogoda. Dlaczego jest tak zimno? Czemu wszystko jest takie drogie? Ja nie chcę tu mieszkać, wszędzie narzygane, nasrane i naszczane. Narkoman narkomana narkomanem pogania. Mam brzydkie włosy. Gruba jestem. Nie mam się w co ubrać. Dlaczego nie wybrałam jakiegoś fajnego kierunku studiów? Mogłam sié odważyć, jak proponowali mi przejście do testowania, a tak utknęłam w płatnościach. Nie ma dla mnie przyszłości. Dokąd zmierza nasze życie?
Żona twierdzi, że mam przerażającą ilość „mentalnych hit points”, jednak czasami nawet one potrafią spaść do czerwonego paska, no i rzeczywiście, trochę mi się udzieliło, gdyż:
Ja: No i patrz, zgasło zielone. Zawsze tak mam. Myślę, że mam taką super-moc, że jak podchodzę do przejścia, to zmieniam światła na czerwone. W komiksie mówiliby na mnie Światło-Man.
Ona: patrzy na mnie krzywo.
Ja: No co?
Ona: Ale ty jesteś maruda...
What doesn't kill you, makes you pissed off

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

W Irlandii wystawiony został na aukcję XIX-wieczny wibrator z kości słoniowej, wykonany z kości słoniowej, a kupiony dla małżonki przez pewnego funkcjonariusza wysokiej rangi, który często wyjeżdżał służbowo do Indii. O tym, jak pan małżonek sobie radził w Indiach, historia milczy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

Edouard - model biustonosza wylansowany przez Palomę Casile.
Jednak dżender w natarciu.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Równouprawnienie

Post autor: Iwan »

Takie tylko przemyślenie o równouprawnieniu i podwójnych standardach. Prezes w mojej firmie ogłosił, że ma już dość milionów i odchodzi. Podano, że na jego miejsce ma wejść kobieta. To będzie pierwsza pani prezes w historii tego banku, więc wieści wzbudziły znacznie więcej emocji niż jak wymieniali tego poprzedniego. W każdym razie jest to osoba z zewnątrz, nikt jej nie zna i nikt nie wie o niej nic, oprócz kilku zdań o przebiegu jej kariery zawodowej podanych w zbiorowym emailu. Zaznaczę tu, że ona zacznie pracę za parę miesięcy, jeszcze nic nie zrobiła, niczym się nie wykazała, nikomu nie podpadła, ma zupełnie czyste konto. W pracy jest zdecydowana przewaga płci pięknej. Teraz od kilku dni co chwila słyszę rozmowy i komentarze o nowej szefowej, że "w końcu sprawy idą w dobrym kierunku", "wreszcie kobieta na właściwym stanowisku" i tak dalej. Czy mi się wydaje, czy to trąci seksizmem? Co ma za znaczenie jej płeć? Mam wrażenie, że gdyby sytuacja była odwrotna i bym głośno powiedział, że w końcu mężczyzna na właściwym stanowisku, to jeszcze tego samego dnia bym musiał pisać CV.
What doesn't kill you, makes you pissed off

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Równouprawnienie

Post autor: nimfa bagienna »

To mi przypomina sytuację faceta, który zatrudnił się jako sekretarka w wydawnictwie wydającym publikacje dla gejów. Wykazał się, przetrwał okres próbny, dostał stałą umowę o pracę. A w najbliższy weekend po jej podpisaniu otrzymał propozycję nie do odrzucenia od szanpana prezesa, czyli ultimatum: albo cnotka, albo piechotka. Wybrał cnotkę, w poniedziałek dostał wypowiedzenie. I kiedy mi się żalił, jak to paskudnie się z nim obeszli, byłam tylko w stanie powiedzieć: teraz wiesz, jak czują się te ładne sekretarki, które dostają propozycję nie do odrzucenia od panów na górze.
Nie, to nie jest miejska legenda, ten facet jest moim bliskim krewnym.
Precz z seksizmem, precz z tradycyjnym podejściem do płci. Precz z przeczem! ;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Równouprawnienie

Post autor: Alfi »

nimfa bagienna pisze: I kiedy mi się żalił, jak to paskudnie się z nim obeszli, byłam tylko w stanie powiedzieć: teraz wiesz, jak czują się te ładne sekretarki, które dostają propozycję nie do odrzucenia od panów na górze.
Sekretarki bronią się przed męskimi szowinistami. A on okazał się paskudnym homofobem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Równouprawnienie

Post autor: nimfa bagienna »

Tak to sobie tłumacz;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

ODPOWIEDZ