Dysleksja i dysgrafia

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ellaine pisze:edit:
wg. słownika ortograficznego - powinno być z Chodzieży. ;)
No, patrz, a ludzie stamtąd mówili, że są z Chodzieża... Nie, żebym się spierała z SO, w życiu. Zapamiętam, dziękuję, Ellaine. :)))
Widać, szowiniści byli ci faceci, co wynaleźli leworęczny kubek.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Szczerze mówiąc, to ja już nie wiem. Chyba za dużo razy przejeżdżałam przez Chodzież, żeby się zastanawiać nad odmianą. :))) A o tej porze przestaję myśleć, zwłaszcza, że dzisiaj mi wyjątkowo myślenie nie szło. :))
Chodzież - mianownik, Chodzieży to jest genet... eee... dopełniacz. xD Czyli skąd - z Chodzieży? tak?
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

A ja czasami miewam dyspepsję. Pokornie zapytyłowywuję szanownych dyskutantów, czy to ma jakiś związek z moją praworęcznością?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ellaine pisze: Chodzież - mianownik, Chodzieży to jest genet... eee... dopełniacz. xD Czyli skąd - z Chodzieży? tak?
Jeżeli jest rodzaju żeńskiego, to Genetivus (Dopełniacz) => z Chodzieży.
A jeżeli męskiego - to: Z Chodzieża.
Nominativus (Mianownik), rzecz jasna, bez zmian. SO mówi, że Chodzież - rodzaj żeński. Czyli tamci z fabryki porcelany byli szowinistami. :)))

Generale, ta dyspepsja jest od żarcia lewoskrętnych białek. Znaczy, jesteś praworęczny, to dlatego. :P:P:P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

O. K. Małgorzato. Będę jadł wyłącznie wyłącznie żółtka!
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

I na wszelki wypadek kogiel-mogiel mieszaj w prawo.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Chyba, że jesteś na półkuli południowej, bo tam wszystko trzeba w drugą stronę...
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Małgorzata pisze:
Ellaine pisze: Chodzież - mianownik, Chodzieży to jest genet... eee... dopełniacz. xD Czyli skąd - z Chodzieży? tak?
Jeżeli jest rodzaju żeńskiego, to Genetivus (Dopełniacz) => z Chodzieży.
A jeżeli męskiego - to: Z Chodzieża.
Nominativus (Mianownik), rzecz jasna, bez zmian. SO mówi, że Chodzież - rodzaj żeński. Czyli tamci z fabryki porcelany byli szowinistami. :)))
A-ha. Czyli już wszystko jasne, przynajmniej jeśli chodzi o Chodzież, przez którą pewnie będę przejeżdżać jeszcze nie jeden raz. :)
A przez łacinę zapominam polskich nazw przypadków :)))
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Pokornie zapytyłowywuję wysokie gremium, czy dyskobol, to jegomość, który nie mógł się nauczyć Cobola? Jak tak, to ja jestem dyskobol...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Harkonnen2
Pćma
Posty: 291
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 10:19

Post autor: Harkonnen2 »

Ale w takim razie to chyba DysCobol :P POza tym wiadomo, że komputer bez COBOLa i FORTRANa jest jak czekoladowe ciastko bez ketchupu i musztardy :P
Aah! I see you have the machine that goes 'ping'. This is my favourite. You see, we lease this back from the company we sold it to, and that way, it comes under the monthly current budget and not the capital account.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Dyskobol to jest taki człowiek, który nie pochodzi z Kobola. A ponieważ wszyscy wiemy, że mieszkańcy 12 Kolonii i 13., czyli Ziemi, pochodzą z Kobola, to dyskoboli po prostu nie ma. Quod erat fragin' demonstrandum.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Skąd w takim razie pochodziła (lub nie) uduszona przez Hotella Dysdymana? I czego była pozbawiona?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

To była Dysdemona. I jak nazwa wskazuje - pozbawiona była demona. Oj, Generale, oczywistych rzeczy nie wiesz. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Dyskurs zaś to człowiek niemający określonego celu w życiu. Rozumiem. A co z dyskusją?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Jeśli twarde "i" zmienisz na miękkie, to reszty już nie muszę pisać.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ