Narkotyki

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Może ja też się pochwalę. Zażywam tylko pewne narkotyki. Mocna herbata na uspokojenie, piwo i wino na poprawę humoru, a jak raz na pół roku potrzebuję kopa (np. w ciągu jednej nocy nadrobić zaległości sprzed miesięcy) piję mocną kawę pół na pół z mlekiem.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
marinho
Mamun
Posty: 113
Rejestracja: wt, 27 mar 2007 23:29

Post autor: marinho »

Tu chodzi o stereotypy. Brudny ćpun ze strzykawką bierze narkotyki, wszystkie narkotyki zakazane sa be.

Kawa, Alkohol, Tytoń i Napoje Energetyczne to nie narkotyki, a ludzie, którzy je biorą nie są już brudnymi świniami.
Materia jest plastyczna w obliczu Umysłu.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Napisałbym coś niecenzuralnego, ale się powstrzymam.
Nie wiem, jakie było stężenie ironii w Twojej wypowiedzi, Marinho, ale w ogólności to ona mnie się nie podoba. Ani trochę.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Świniowatość nie jest zależna od przyjmowanych używek. Abstynent też może chrumkać.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Miałem dać sobie spokój, ale nie umiem.
Nic to - jeden link (uwaga - in inglisz) i spadam.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
marinho
Mamun
Posty: 113
Rejestracja: wt, 27 mar 2007 23:29

Post autor: marinho »

nosiwoda, o to mi chodziło :) Dzięki za przetłumaczenie mojej wypowiedźi.

Rheged nie wiem, co dostrzegłeś w mojej wypowiedzi ;]
To jedna wielka ironia, która mówi żebyśmy nie oceniali ludzi i substancji w kontekście stereotypów. Ogólnie mówiąc Wszystko jest względne, a ocenianie kogoś na podstawie tego jaką substancję przyjmuje jest błędne. Każdy narkotyk czy substancja działa na każdego w inny sposób. Wtrąciłem się do dyskusji, bo zauważyłem, że podzieliła się na dwie strony czarną i białą. A temat jest szary jak świat za moim oknem.

Edit: Tetrix komiks mnie rozwalił :D

Rheged: Najpoważniejszym sposobem zdeprawowania młodzieńca jest nauczyć go wyżej cenić tych, którzy myślą tak jak on, niż tych, którzy mają odmienne poglądy - Nietzsche
świetny cytat!

Edit2
Na marginesie tylko mogę polecić książkę "Przez ciemne zwierciadło" Philipa K. Dicka, najlepszą powieść o narkotykach.
Materia jest plastyczna w obliczu Umysłu.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

marinho pisze:Rheged nie wiem, co dostrzegłeś w mojej wypowiedzi ;]
To jedna wielka ironia, która mówi żebyśmy nie oceniali ludzi i substancji w kontekście stereotypów. Ogólnie mówiąc Wszystko jest względne, a ocenianie kogoś na podstawie tego jaką substancję przyjmuje jest błędne. Każdy narkotyk czy substancja działa na każdego w inny sposób. Wtrąciłem się do dyskusji, bo zauważyłem, że podzieliła się na dwie strony czarną i białą. A temat jest szary jak świat za moim oknem.
Uhm, no to spoko. Ja czasem nie kumam ironii w poważnych tematach, takie zboczenie filozoficzne ;]
Edit: Tetrix komiks mnie rozwalił :D
I tak część pierwsza jest najlepsza.
Rheged: Najpoważniejszym sposobem zdeprawowania młodzieńca jest nauczyć go wyżej cenić tych, którzy myślą tak jak on, niż tych, którzy mają odmienne poglądy - Nietzsche
świetny cytat!
No ba ;]
Na marginesie tylko mogę polecić książkę "Przez ciemne zwierciadło" Philipa K. Dicka, najlepszą powieść o narkotykach.
A ja niezmiennie od lat - "My, dzieci z dworca ZOO".
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
marinho
Mamun
Posty: 113
Rejestracja: wt, 27 mar 2007 23:29

Post autor: marinho »

Uhm, no to spoko. Ja czasem nie kumam ironii w poważnych tematach, takie zboczenie filozoficzne ;
]
No cóż wszak to Beczka Diogenesa
rozmowy nie zawsze niepoważne. :)
Dziwny temat tutaj.
A ja niezmiennie od lat - "My, dzieci z dworca ZOO".
Oglądałem tylko film, nie wiem jak się ma do książki. Odebrałem go podobnie jak Reuqiem dla snu, studium choroby, proces rozkładu, bez wysilania się na głębokie przemyslenia.
Materia jest plastyczna w obliczu Umysłu.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Juhani »

marinho pisze: Oglądałem tylko film, nie wiem jak się ma do książki.
Film ma się tak do książki, jak pocztówka z Giocondą do oryginału.

ODPOWIEDZ