Meandry edukacji, czyli oświaty kaganiec

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
kruk
Mamun
Posty: 104
Rejestracja: pt, 04 wrz 2009 16:37

Re: Meandry edukacji, czyli oświaty kaganiec

Post autor: kruk »

Chciałbym napisać kilka słów o Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, bo wyrósł nam kosztowny twór, którego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za swoją niekompetencję.

Co jakiś czas media donoszą o błędach w testach egzaminacyjnych.
W tym roku ich autorzy wzięli się za "Zemstę" Fredry. Zmienili jej zakończenie, nakazując Cześnikowi pojedynkować się z Rejentem. Następnie pomylili kwestie. Wypowiedź Wacława ( "tych dwóch ludzi – ogień, woda" ) przypisali Papkinowi. Tłumaczyli się póżniej, że błędy te były zamierzone.
Pisały o tym portale i blogi: Interia, tvn24, blog Sliwerskiego.

Kilka lat temu zmienili historię Polski. Pomylili daty w teście dla szóstoklasistów.
Narodziny Komisji Edukacji Narodowej ( 1773 ) umiejscowili w dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do tego przemianowali Sejm Rozbiorowy na Sejm Wielki. Tłumaczyli, że przy układaniu pytań korzystali z Wikipedii... i stamtąd miały pochodzić błędne informacje, których nie sprawdzili...
Więcej na ten temat: Dziennik Polski, Wikipedia

W 2011 roku matura zorganizowana przez CKE kosztowała budzet państwa 200 mln złotych. Jedna czwarta tej sumy, 50 mln złotych, powędrowała do kieszeni 250 ekspertów układających zadania do tego egzaminu.

CKE coraz bardziej przypomina mi PZPN albo jakiś inny ZUS. Ryba psuje się od głowy.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Meandry edukacji, czyli oświaty kaganiec

Post autor: Ebola »

kruk pisze: Tłumaczyli, że przy układaniu pytań korzystali z Wikipedii... i stamtąd miały pochodzić błędne informacje, których nie sprawdzili...
Więcej na ten temat: Dziennik Polski, Wikipedia
Dopiero teraz przeczytałam.
Najbardziej w tym wszystkim ujęło mnie tłumaczenie. Nie lada głowy tam mają, w tej CKE.
- Proszę pani, a dlaczego ja dostałem jedynkę?
- Bo napisałeś, że Bitwa pod Grunwaldem była w 1944 roku.
- Ale to niesprawiedliwe, ja wiedziałem, tylko ściągnąłem od Maćka!

Im bardziej państwo rozwinięte, tym bardziej obrasta w jakieś gigantyczne niekompetentne monstra urzędowe.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

kruk
Mamun
Posty: 104
Rejestracja: pt, 04 wrz 2009 16:37

Re: Meandry edukacji, czyli oświaty kaganiec

Post autor: kruk »

Zgadza się, ale kiedyś chociaż oświata była wolna od tych monstrów. Teraz nawet do szkolnictwa wlazły. A CKE coraz bardziej mnie zadziwia.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Meandry edukacji, czyli oświaty kaganiec

Post autor: Alfi »

Braless Warrior.
Dziewczyna twierdzi, że przez bluzkę nic nie widać. Albo jej się tylko tak wydaje, albo nauczyciel miał w oczach rentgen.
Nawiasem mówiąc, pamiętam czasy, kiedy obowiązkowo nosiło się tarczę na rękawie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Meandry edukacji, czyli oświaty kaganiec

Post autor: Małgorzata »

Nauczyciel to Clark Kent. :P
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ