Historie, że można pęc...

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » śr, 13 lip 2016 14:25

Jak twierdzi francuski portal "Le Gorafi" (tytuł jest anagramem "Le Figaro"), w czasie meczu Francja - Portugalia koło Stade de France przy wejściu H pojawił się koń trojański. Miał 10,50 m wysokości, a wewnątrz kryli się terroryści przebrani za hoplitów. Na pomysł wpadł mieszkający we Francji Algierczyk, któremu znajomy Grek opowiedział o wojnie trojańskiej (Algierczyk przyznaje, że nie zrozumiał, co ta historia ma wspólnego z miastem Troyes, w którym mieszka jego kuzynka). Podstęp został odkryty przez pewną leciwą damę, kiedy jej piesek osiusiał końskie kopyto, a terroryści zareagowali na ten despekt.
"Le Gorafi" jest portalem satyryczno-parodystycznym, inspirującym się amerykańskim pismem "The Onion". Szczerze mówiąc, twierdzę, że nasze kabarety są lepsze. Podobnie zresztą jak nasza Nonsensopedia zawsze była lepsza od francuskiej Désencyclopédie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » czw, 21 lip 2016 09:44

W ekskluzywnych sklepach odzieżowych instalowane będą inteligentne lustra.
Z takim lustrem chyba przegrałbym w warcaby, nie ma uproś.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » sob, 23 lip 2016 17:06

Pęc, nie pęc...
Do pewnego ekskluzywnego ośrodka wczasowego na Karaibach wszedł jak do chlewika jakiś napalony facet i zgwałcił brytyjską wczasowiczkę. W odpowiedzi na jej skargę organizator turnusu zaproponował rekompensatę w postaci masażu i manicure.
A butelka whisky dla małżonka? W końcu też poszkodowany.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima

Post autor: Małgorzata » pn, 15 sie 2016 19:38

A mnie się udało wyhodować roślinkę. :)))
Nie wiem, czy wszyscy czytający mają świadomość, że w moim przypadku stanowi to osiągnięcie na miarę rekordu świata w dowolnej dyscyplinie sportu, w życiu zdołałam bowiem utrzymać tylko trzy roślinki => dwa bluszcze-alkoholiki i mandarynkę uzależnioną od kawy.
A teraz kolejna roślinka mi się przydarzyła, za to po raz pierwszy od zera, czyli nie od sadzonki, lecz od nasionka.
Roślinka ma na razie 1,5 cm (zmierzyłam!) wysokości i dwa rachityczne listki.
Wyrosła mi sama, bez pomocy - na styku zlewu w kuchni i kafelków. W miejscu tym od pewnego czasu - w skutek mojego gospodarskiego niedbalstwa - zbierał się brud, wilgoć naturalnie również, więc warunki okazały się niezłe. Co prawda trochę kiepsko ze światłem (daleko od okna, na dodatek zasłoniętego żaluzjami), ale natura dała radę.
Jeszcze nie wiem, co to za roślinka. Na razie nie sprzątam syfu, tylko czekam, żeby sprawdzić, co właściwie mi rośnie i na ile zdoła wyrosnąć. Zakazałam mężczyznom domowym choćby tknąć.
Roślinkę ochrzciłam Tryfid, rzecz jasna. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pn, 15 sie 2016 19:41

I ona będzie miała swój dzień:-).

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi

Post autor: Iwan » wt, 16 sie 2016 14:49

Oglądałem wczoraj Futuramę w telewizji na jakims brytyskim kanale, ale że nie dałem rady wyłączyć odbiornika podczas przerwy na reklamy, dowiedziałem się, że wieczorem puszczą nowy film Sir Davida Attenborough „Conquest of the Skies”. Bardzo się ucieszyłem, bo dla mnie telewizor isnieje tylko do trzech rzeczy: Simpsonów, Futuramy oraz filmów przyrodniczych. Nastawiłem więc ucha, by posłuchać z uwagą zapowiadacza. Zaczął normalnie, podał tytuł i godzinę, powiedział, że film będzie o latających żyjątkach. Potem zamilkł na moment, po czym beztrosko powiedział, że słyszał dobry żart o Sir Davidzie, ale niestety wyleciał mu on z głowy. „Ale zapewniam, że był świetny! Chyba. Właściwie to nie wiem, czy był dobry, bo go nie pamiętam. O 22 zapraszam na program publicystyczny...”
What doesn't kill you, makes you pissed off

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS

Post autor: Cordeliane » czw, 18 sie 2016 21:57

Ja pamiętam!
http://www.birdandmoon.com/comic/attenborough/
To jest dowcip w formie komiksu, ale bardzo przyjemny.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » wt, 23 sie 2016 18:18

Wymiana zdań zasłyszana ongiś na korytarzu pewnego przybytku wiedzy:
- Maciek, gdzie się szlajasz?! jesteś mi potrzebny na gwałt!
- Nie chcę! Na pewno byś mnie podrapała!

Z teleturnieju:
- Przywódca rewolucji meksykańskiej, podstępnie zamordowany...
- Sancho Pansa?

Repertuar kina na najbliższe 5 dni. po 2 seanse dziennie:

Zatrzymać
Nie ma mowy!

Nie ma mowy!
Zatrzymać

Zatrzymać
Nie ma mowy!

Nie ma mowy!
Zatrzymać

Zatrzymać
Nie ma mowy!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » śr, 21 wrz 2016 10:38

W Niemczech w rozgrywkach na poziomie zwanym ligą C padł wynik 43 : 0. Bramkarz, który wpuścił 43 bramki, został przesłuchany przez policję. Nawiasem mówiąc, nazywa się Marco Kwiotek.
A pewien polityk ogłosił, że kieruje się miłością bliźniego. Ten polityk nazywa się Putin, a powiedział to pracownikom firmy Kałasznikow.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości

Post autor: nimfa bagienna » śr, 21 wrz 2016 17:31

Ładne kwiotki...
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » czw, 22 wrz 2016 21:46

Parlament Nikaragui postanowił, że zmarły 10 września przewodniczący Wysokiej Izby ma tejże Wysokiej Izbie przewodzić aż do stycznia 2017r.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » czw, 29 wrz 2016 12:04

Pytanie Gary'ego Johnsona, kandydata libertarian na prezydenta USA, do dziennikarza: Ale co to jest Aleppo?

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi

Post autor: Iwan » czw, 29 wrz 2016 13:48

To właściwie zupełnie jak Buszysyn, który swojego czasu nie potrafił wskazać na mapie Iraku mimo, że jego wojska walczyły tam już od ładnych paru tygodni. A co do wyborów, krążył wczoraj po fejsbuku taki śmieszny obrazek z debaty Trump-Clinton z komiksowymi dymkami. Clinton żądała od przeciwnika ujawnienia jego zeznań podatkowych, na to Trump odpowiadał, że wysłał je do niej na emaila.
What doesn't kill you, makes you pissed off

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » ndz, 02 paź 2016 10:03

W miasteczku Roye (Pikardia, departament Somme) pewien włamywacz postanowił okraść ciężarówkę, bo mu się przywidziało, że wiezie komputery. Miał podwójnego pecha: ładunek okazał się papierem toaletowym, a w pobliżu był akurat patrol policji.
Złodziej zapewniał sąd, że zamierzał ten papier rozdać potrzebującym.

Z ogłoszeń parafialnych (ale nie w moim grajdołku): Panie sprzątające w tym tygodniu kościół powieszone są w przedsionku.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi » pn, 03 paź 2016 09:31

Schwarzenegger wraz z ochroniarzem został doprowadzony na komisariat w Monachium. Powód: jazda rowerem po peronie dworca.
I teraz policjanci mają selfie z Arnim.

ODPOWIEDZ