Jak obrazić uczucia, również religijne - przepis by Behemoth

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

ElGeneral pisze:Nimfo, Alfi, wiecie, że to mi nie przyszło do głowy? Te babencjusze pewnie zachowały parytet równości pomiędzy dawnymi trzynastoma koloniami!
Touché!
A ponieważ 234 : 13 = 18, trzeba by jeszcze znaleźć interpretację dla tej osiemnastki.

Edit: KNS
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

To proste. To jest kolejny element żydowskiego spisku przejęcia władzy nad światem, bo 18 to חי, żywy, jak w "am Izrael chai"!
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

A, faktycznie. Zwłaszcza że Żydem jest/był jeden z Kaczyńskich, tylko nie wiadomo, który.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Bogusław?
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Nie, z tych, z których jeden już nie żyje.
Swoją drogą, słyszałem o tym już w latach 90.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Och, Alfi, toż ja kiedyś zalinkowałem, listę polskich Żydów na najwyższych stanowiskach państwowych. Czarno na białym było wypisane, że wszyscy politycy to Żydzi. Ba, sam Macierewicz bodajże okazał się żyjącym w ukryciu Isaakiem Bashevisem Singerem :D.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Młodzik pisze:Em, orientujesz się może, o co biega z tym zabijaniem dziecka w okresie porodu? Brzmi to dla mnie strasznie surrealistycznie.
Do tego zdarza sie reakcja hormonalna w okresie czterech dni od porodu depresji.
Czarno na białym było wypisane, że wszyscy politycy to Żydzi.
Ale nawet minister Syryjczyk Żydem nie był.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Skoro Syryjczyk, to pewnie Żyd sefardyjski, a nie aszkenazyjski.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Alfi pisze:Skoro Syryjczyk, to pewnie Żyd sefardyjski, a nie aszkenazyjski.
Jeśli już to Żyd arabski. Sefardyjczycy tak daleko na wschód nie dotarli.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No to Mizra(c)hi, niech będzie. Chociaż sporo Sefardyjczyków było np. w Turcji, o rzut beretem od Syrii.
Czy Sefardyjczykiem z pochodzenia n ie był przypadkiem Canetti?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Alfi pisze:Czy Sefardyjczykiem z pochodzenia n ie był przypadkiem Canetti?
Owszem. Bo najdalej na wschód Sefardyjczycy dotarli do Bułgarii, wówczas tureckiej.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

O Turcji właściwej też coś słyszałem... Ale nie będę się sprzeczał. Zresztą ciekawsze są spory o chazarskie pochodzenie Aszkenazyjczyków.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Alfi pisze:Zresztą ciekawsze są spory o chazarskie pochodzenie Aszkenazyjczyków.
Na tyle, na ile ciekawe są niedorzeczne teorie.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Pisał o tym Koestler w The Thirteenth Tribe (polskiego przekładu chyba nie ma, czytałem francuski). Czy dorzeczne, czy niedorzeczne - to chyba jest w stanie stwierdzić tylko genetyk, i to na podstawie materiału bardzo bogatego, pochodzącego od naprawdę dużej części populacji.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Ale jak genetyk wyjaśni, że potomkowie Chazarów. Żyjąc sobie na terenie wschodniej Europy przejęli stroje i język niemiecki z czasów wczesnego Średniowiecza? Korespondencyjnie?
Teoria o chazarskim pochodzeniu Aszkenazyjczyków powstała, gdy na zachód ruszyli uchodźcy z Rosji po pogromach z okazji zamachu na Aleksandra II. Miała tłumaczyć odmienność Litwaków, jak ich wtedy w Kongresówce zwano, od miejscowych.
A genetycznie to Aszkenazyjczycy nie istnieją. Podobnie jak Polacy.

ODPOWIEDZ