Kicz - czym jest?

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

nosiwoda pisze:Patrzę - na łące pasą się jałówki,
Jędrne jałówki
na zboczu Gubałówki.

edit: (mam wątpliwości co do jędrności, ale nie mogłem się powstrzymać przed wykorzystaniem tego tekstu)
Ale czemu ona taka chuda? I co ona ma na twarzy?

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Dabliu pisze:Ale czemu ona taka chuda? I co ona ma na twarzy?
Raczej, co ona ma zamiast twarzy?
Wiem, to strasznie brzydko (i bardzo przyjemnie) tak bliźnich obgadywać, zwłaszcza gdy samemu wygląda się jak Pizza de Huttz "Spaceballs" Mela Brooksa. Ale ja tak nie ociekam serem.
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

No sam seks.
Powoli zaczynam rozważać przerzucenie się na kobiety.
:D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

nimfa bagienna pisze:No sam seks.
Powoli zaczynam rozważać przerzucenie się na kobiety.
:D
Brawo!
FTSL

Awatar użytkownika
Czarna
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: ndz, 17 cze 2007 20:50

Post autor: Czarna »

Dabliu pisze:
nosiwoda pisze:Patrzę - na łące pasą się jałówki,
Jędrne jałówki
na zboczu Gubałówki.

edit: (mam wątpliwości co do jędrności, ale nie mogłem się powstrzymać przed wykorzystaniem tego tekstu)
Ale czemu ona taka chuda? I co ona ma na twarzy?
Kilka centymetrów pudru, ot co ma :). I jakieś g**no na ustach.
Jak patrzę na takie laski, to brakuje mi słów, to jest dopiero kicz.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

nimfa bagienna pisze:No sam seks.
Powoli zaczynam rozważać przerzucenie się na kobiety.
:D
Samoloty są lepsze.
Kilka centymetrów pudru, ot co ma :). I jakieś g**no na ustach.
Jak patrzę na takie laski, to brakuje mi słów, to jest dopiero kicz.
Mnie najbardziej drażni, jak widzę biodegradochoinkę zamiast młodej kobiety: zniszczone włosy od trwałych i farbowania, skóra żółta i obwisła od fajek, solariów i odchudzania się, obcisłe rajstopki z wielkimi dziurami, czarne wysokie buty z obcasami na kilometr, kolczyki w każdej części ciała, usta pomalowane na czarno, oczy również, bardziej niż u staroegipskich kapłanów, paznokcie długie na kilka cm, do tego łańcuchy, stringi, przykrótka spódniczka, brzuch na wierzchu przy minusach... a błeeeeee! Tragedia. Jak widzę takie kicze to kwiczę.

Awatar użytkownika
Feline
Kurdel
Posty: 756
Rejestracja: pt, 01 sie 2008 11:06

Post autor: Feline »

Xiri pisze: Samoloty są lepsze.
A najlepsze są samoloty w towarzystwie kobiety. I kobieta w towarzystwie samolotów, of course. Sprawdzone.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Nie ma to jak wieloznaczność czegoś :)

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

fealoce pisze:W butach na obcasie nie da się chodzić- najwyżej można stać, a i to tylko chwilę...
Da się chodzić na krótkich dystansach i przy dobrym humorze :) Pod warunkiem, że dobrze dobrane. Przynajmniej, z tego co widziałam.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Patrzę - na łące pasą się jałówki,
Jędrne jałówki
na zboczu Gubałówki.

Dla odmiany, ja wcale tej lali nie potępiam. Jej wygląd może razić poczucie estetyki przeciętnego obywatela, ale wydaje mi się, że nie jest jedynie objawem głupoty, czy źle rozumianego ideału kobiecego piękna, a pełni bardzo konkretne zadanie. Może mieć funkcję upierzenia godowego, mającego przyciągnąć określoną grupę samców. Może także służyć lansowi w konkretnej grupie społecznej. Styl mocno nawiązuje do estetyki stosowanej przez bardzo popularne, polskie celebrites – Doda i Jola Rutowicz (dziwne, że jeszcze nikt o nich nie wspomniał). Nic dziwnego, że młode dziewczyny chcą się do tych pań upodobnić. Zastosowanie podobnego dizajnu musi przynieść sławę i pieniądze, no nie?
Kicz ma tu bardzo pragmatyczne zastosowanie i założę się, że spełnił swoje zadanie. Nie jeden koleś w dresie obślinił się na widok tej lali. Będzie ona wspaniałą ozdobą dwudziestoletniego BMW lub Golfa (nie bitego, sprowadzonego z Niemiec, od pierwszego właściciela).
W takim aspekcie kicz jest w pełni usprawiedliwiony. Nawiązuje do estetyki lansowanej przez popkulturę i pełni ściśle określoną funkcję społeczną. Stosowany świadomie i z premedytacją, pozwala pustym, plastikowym lalom na odnalezienie swojego królewicza (równie pustego, za to z szerokim karkiem).

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

savikol pisze: Nie jeden koleś w dresie obślinił się na widok tej lali. Będzie ona wspaniałą ozdobą dwudziestoletniego BMW lub Golfa (nie bitego, sprowadzonego z Niemiec, od pierwszego właściciela).
Tak. Nadaje się ona na szybką przygodę, by potem o niej zapomnieć. Jednak na stały związek bynajmniej się nie nadaje.

Awatar użytkownika
Feline
Kurdel
Posty: 756
Rejestracja: pt, 01 sie 2008 11:06

Post autor: Feline »

savikol pisze: W takim aspekcie kicz jest w pełni usprawiedliwiony.
O właśnie - tego jednego kiczowi odmówić nie można. Jest funkcjonalny.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Xiri pisze:
savikol pisze: Nie jeden koleś w dresie obślinił się na widok tej lali. Będzie ona wspaniałą ozdobą dwudziestoletniego BMW lub Golfa (nie bitego, sprowadzonego z Niemiec, od pierwszego właściciela).
Tak. Nadaje się ona na szybką przygodę, by potem o niej zapomnieć. Jednak na stały związek bynajmniej się nie nadaje.
Niech się jaki znawca (znawczyni) wypowie co do spodziewanej ceny tego, co ona ma na sobie. Ja podejrzewam, że bliżej tysiacza niż stówy. Pomijając te kosztowne godziny na solarce i kosmetyki, których na zdjęciu nie stwierdzimy. Zatem to może być ozdóbka do dużo młodszego BMW (acz nie nowego) i złotego kajdana. A jeżeli tak jest, to Xiri mylisz się: ona będzie dobra tak długo, jak jej się będzie chciało. Albo dopóki kajdaniarz nie zbańczy... ;-)
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Xiri pisze:
savikol pisze: Nie jeden koleś w dresie obślinił się na widok tej lali. Będzie ona wspaniałą ozdobą dwudziestoletniego BMW lub Golfa (nie bitego, sprowadzonego z Niemiec, od pierwszego właściciela).
Tak. Nadaje się ona na szybką przygodę, by potem o niej zapomnieć. Jednak na stały związek bynajmniej się nie nadaje.
Czemu wcześniej nie zdradziłaś, że znasz tę dziewczynę osobiście?

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Znam ekwiwalenty tej dziewczyny.

ODPOWIEDZ