Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Nie jestem budowlańcem, więc na odpowiedzialność mojego informatora przyjmuję do wiadomości, że istnieje coś takiego jak tynk akrylowy i tynk silikonowy (a może to nie tynk, może coś pokręciłem?) i że ten drugi jest lepszy, a w związku z tym droższy. Jakiś czas temu szef pewnej firmy (spoza mojego grajdołka zresztą, ale wchodzącej do nas z impetem czołgu Armii Czerwonej) udał się do pewnego dużego sklepu (szumnie zwanego marketem), by zamówić większą ilość tego akrylowego. i rozmowa potoczyła się tak oto:
- A co będziecie robić tym akrylowym?
- Będziemy remontować blok nr...
Wtedy szef marketu spojrzał na biznesmena takim wzrokiem, że aż zabolało.
- Człowieku, przecież w umowie zapisaliście, że będzie silikonowy! Wiem, bo ja tam mieszkam!

Jak się domyślam, w fakturze też miał figurować silikonowy. I tak się kręci biznes.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Mam problem z długopisem.
Przedwczoraj przechodziłem przez nasz Betonplatz i zobaczył ozdobiony biało-czerwonymi flagami namiot, wokół którego rozstawiano sprzęt nagłaśniający. Okazało się, że do mojej mieściny lada chwila zawita pan Grzegorz. Przy czym nie jest to bynajmniej pan Grzegorz zwany Shrekiem, a znany z tego, że kiedy mówi "tak", trzeba się domyślać, że mówi "nie", ewentualnie vice versa albo też na odwrót; dostojnym gościem miał być inny pan Grzegorz, podobno reżyser (bo kandyduje akurat u nas, jakby nie miał gdzie). Wdałem się w krótką pogawędkę z młodym akolitą pana Grzegorza. Szło ciężko, bo akolita otwierając kształtne usta, godne zachwytu uczestników Parad, odtwarzał nagrania z taśmy i w ogóle przypominał tych misjonarzy, którzy mają zwyczaj chodzić dwójkami. Ostatecznie zachowałem się jak rasowy cynik i bez skrupułów przyjąłem załączony do ulotki bonus w postaci długopisu opatrzonego nazwiskiem Wielkiego Reżysera, chociaż bynajmniej nie myślałem o stosownym rewanżu w dniu 13 października. Powiedzcie mi: Czy 13 października o 21:01 powinienem rzeczony długopis zwrócić?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Beata »

No przecież u Ciebie będzie zamknięte, a do stolycy na wieczór wyborczy specjalnie nie będziesz jechał, prawdaż. :P
Natomiast sugerowałabym użytkowanie rzeczonego długopisu ze szczególną ostrożnością. Czort wie, co da się nim zapisać.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

A dzisiaj się dowiedziałem, że długopisy rozdawał też pan zwany Poncjuszem Piłatem (ten, który ma w nazwisku zbanowaną przed laty zbitkę spółgłosek "lj"). Zaraz potem zobaczyłem, jak pewien radny zaangażowany w kampanię doktora habilitowanego M. W. (który jest jednym z zastępców magistra Z. Z.), rozdawał na targu cukierki. By się załapać, trzeba było wziąć ulotkę. Ja nie podchodziłem, bo taką samą ulotkę wyciągnąłem przedwczoraj ze skrzynki, więc po co mi dwie?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Długopis opatrzony nazwiskiem Wielkiego Reżysera odmówił posłuszeństwa. Wkład przestał się wysuwać. Rozkręcenie - dla sprawdzenia, co tam się wewnątrz porobiło - okazało się niemożliwe. No to wywaliłem do kosza. W sumie to chyba dobry omen. Może nie dla Wielkiego Reżysera, ale dla całokształtu.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Beata »

Hehehe... czyli prawdziwie jednorazowy, można by rzec - długopis jednego pstryknięcia. ;)
Niniejszym pan Wielki Reżyser nie postawił się w ekologicznym świetle.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Sztuka wymaga ofiar. Zwłaszcza muzyka. Dziewczyna zainwestowała w gitarę, potem jeszcze w skrzypce ( trochę się dziwię, czemu sfilmowała unboxing skrzypce, a nie rozpakowanie violin) - no i teraz bidula chodzi na bosaka.
Zastanawiam się nad jej reakcjami przy rozpakowywaniu paczki. Czy to egzaltacja, kwestia temperamentu, czy może u nich są inne zwyczaje? Bo u nas dziewucha by skwitowała zdobycie instrumentu krótkim "O k***a, ja p****olę, ale za**biście!"
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Francuski rząd rozważa objęcie tak zwaną contribution à l'audiovisuel public, albo też redevance audiovisuelle (czyli odpowiednik naszego abonamentu TV), takich urządzeń jak komputery, tablety i smartfony. Ale za to abonament zostanie obniżony ze 139 do 138 €.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: A.Mason »

Alfi pisze: sob, 07 gru 2019 11:17 Francuski rząd rozważa objęcie tak zwaną contribution à l'audiovisuel public, albo też redevance audiovisuelle (czyli odpowiednik naszego abonamentu TV), takich urządzeń jak komputery, tablety i smartfony.
No, pomimo że jestem zagorzałym przeciwnikiem abonamentu (dziwnym sposobem pogłębiło mi się to z ostatnimi rządami), to jest to niestety logiczne. Skoro masz dostęp do publicznej telewizji online, to jest to dokładnie to samo, jakbyś miał dostęp do sygnału RTV. Nie musisz korzystać, ale masz możliwość*Wiem, wiem, też przypomniał mi się ten dowcip....
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Myślę, że powoli nadchodzi czas na bezwyjątkowe upowszechnienie systemu pay-per-view. Wyłączone spod niego powinny być - niezależnie od tego, kto jest nadawcą - rzetelne programy informacyjne (czyli aktualnie żaden) i publicystyczne (zastrzeżenie jak wyżej), no i rzecz jasna programy kulturalne wysokiej jakości. Te finansowane by były z jakichś grantów. Opłaty za oglądanie powinny być niskie, żeby oglądalność nie spadła, bo wtedy nie opłacałoby się zamieszczać reklam :-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Od paru tygodni słychać o jakiej astronomicznej wysokości noych stawek za wywóz śmieci. Wczoraj wyciągnąłem ze skrzynki pisemko. Nie wiem, czy powinienem był zakląć (bo podwyżka jest), czy może odetchnąć z ulgą, bo na tle wieści np. z Warszawy ta podwyżka o 9,80 miesięcznie wygląda niegroźnie. Jeden z sąsiadów jednak szybko wyliczył, że to daje rocznie ubytek pięciu flaszek wraz ze stosowną zagrychą. Przypomniałem mu, że to niezupełnie tak, bo wzrost akcyzy to strata 1 -2 PLN na flaszce. "No to bez zagrychy" - zgodził się.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

W Krakowie na Czerwonym Prądniku powstał Park Reduta (powierzchnia 8 hektarów). W parku ustawiono 135 koszy na śmieci, po 3700 PLN każdy. I kto mówi, że władza nie dba o przedsiębiorców?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Włączyłem radio i usłyszałem, że wielkimi krokami zbliża się planowane na 2014 rok zakończenie trwającego od roku 2010 remontu linii kolejowej Katowice - Kraków. Muszę przyznać, że Chuck Norris nie stał w miejscu tak szybko.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Okazuje się, że w moim grajdołku są cztery bloki, w których mieszkania nie mają liczników gazu. W każdym z tych budynków jest tylko jeden licznik, zbiorczy. Wszystkie te cztery bloki należą do spółdzielni mieszkaniowej. Szefostwo spółdzielni zadecydowała ostatnio, że opłaty będą pobierane proporcjonalnie do powierzchni mieszkania. Lokatorzy mieszkań mniej zagęszczonych muszą teraz prosić swoje metry kwadratowe, żeby poprzestały na zaparzaniu sobie herbatki, a ze smażenia schaboszczaków zrezygnowały.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wątek socjalno-ekonomiczno-ideologiczny

Post autor: Alfi »

Nobliwe gosposie wyczłapują z Biedronki taszcząc całe katony pączków. Karton zawiera 12 sztuk i kosztuje 3,96 PLN. Ciekawy jestem, co za syf się tam kryje pod warstwą lukru.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ