Konstrukcja miecza świetlnego (lightsaber)

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Wanderlej pisze:Nosiwoda to że nie rozumiesz znaczenia słów w ich kontekście to już jest Twój problem:) Powrót do szkoły powinien załatwić sprawę. Rozumiem, że niektóre słowa są Ci obce, ale czy to powód abyś je dyskredytował? Wystarczy żebyś troszkę więcej poczytał, douczył się. Tyle.
<Łup łbem o klawiaturę>
Nie, on się nie musi douczać. Rozumie niestety znaczenie tych słów, jako i ja rozumiem. Gorzej z sensem zdań, w które je wplotłeś. (no dobra, constans da się obronić, przyjmując wersję, że masz problem z formułowaniem komunikatu, a nie ze znaczeniem słów).
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Cicho, Milka, cicho! Może oni wpadną, żeby się SJP porzucać?
O, tu amunicja:
constans
paralelny
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Jak mają się rzucać, jak Ty w nich rzuciłaś? ;P
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ja tylko podsunęłam... No, ktoś musi podawać pociski, nie? :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Wanderlej pisze:Nosiwoda to że nie rozumiesz znaczenia słów w ich kontekście to już jest Twój problem:) Powrót do szkoły powinien załatwić sprawę. Rozumiem, że niektóre słowa są Ci obce, ale czy to powód abyś je dyskredytował? Wystarczy żebyś troszkę więcej poczytał, douczył się. Tyle.
Wiesz, jeśli naprawdę tego chcesz, to ja mogę zacząć być niemiły, nie ma sprawy. Daj tylko znak.
A na razie miło (prawie) - ciapciaczku, chodziło mi o to, kochaniutki, że nie ma słowa pararelnie, jest za to paralelnie (widzisz, znam to słowo!). Nie ma choroby profirii, jest porfiria. Constans jest użyte niewłaściwie (Sokolica jest za miła). Teraz łapiesz, kociaczku? Kupno słownika powinno załatwić sprawę. Rozumiem, że pisownia niektórych słów jest Ci obca, ale to nie powód, żeby się nimi posługiwać. Wystarczy, żebyś trochę więcej czytał. I to nie kolegów-wampirów.
Wanderlej pisze:Owe badania były zlecone przez IR, a skoro tak i zyskały aprobatę innych ośrodków badawczych są wiążące. A Ty możesz doszukiwać się teorii spiskowych ile wlezie, w czym wlezie. Ale czy to ma sens? Ma, ale bezsens.
Nie ma czegoś takiego, jak badania "wiążące". I przeczytaj sobie raz jeszcze, co napisałem o sprzecznych wynikach różnych badań.
Wanderlej pisze:Faktycznie mogłem sprecyzować gore. Mój błąd.
Wystarczyłoby NIEpisanie "SF", kiedy myślisz "gore".
Wanderlej pisze:A socjalizm, a konkretnie socjal-demokracja ma to do tego, że gdyby była panującą ideą wszystkim obywatelom, tak zwyczajnie, egalitarnie zabroniono by oglądać całość produkcji gore bo mogą mieć zły wpływ na garstkę szaleńców.
Miałem być miły, tak? No to tylko spytam: co masz/miałeś z WOS/KOSS? Skąd czerpiesz tak fascynujące odkrycia z dziedziny politologii? I jak to się ma np. do Szwedzkiego Stowarzyszenia Miłośników Filmów Gore? I jak to się ma do wchodzącego właśnie na ekrany kin, w tym polskich, szwedzkiego filmu o wampirach, w którym "she’s a vampire, and her foster dad’s role in her life is to murder young men, string them up upside-down and drain their blood with a butcher knife to give her the only food she can handle" oraz "At other times director goes for the jugular — literally and figuratively — and splashes blood over the screen."?(Mała podpowiedź: w Szwecji socjaldemokracja i egalitaryzm panuje od lat kilkudziesięciu, mordeczko Ty moja - "The Swedish Social Democratic Party has played a leading political role since 1917, after Reformists had confirmed their strength and the revolutionaries left the party. After 1932, the cabinets have been dominated by the Social Democrats. Only four general elections (1976, 1979, 1991 and 2006) have given the centre-right bloc enough seats in Parliament to form a government.").
Wanderlej pisze:W tej chwili dyskutowaliśmy o F i S/F z elementami gore (czyli z elementami między innymi horroru).
Nie, pisaliśmy o SF/F, nie o gore.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Wanderlej pisze:A socjalizm, a konkretnie socjal-demokracja ma to do tego, że gdyby była panującą ideą wszystkim obywatelom, tak zwyczajnie, egalitarnie zabroniono by oglądać całość produkcji gore bo mogą mieć zły wpływ na garstkę szaleńców.
Co miałeś na myśli, używając słowa "egalitarnie" w tym kontekście?...
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Domyślam się (mam niejakie doświadczenie w takich przypadkach - lata forumowania), że Wanderłej znowu używa słowa, którego znaczenie gdzieś coś mu wydzwania, i chodziło mu o to, że "wszystkim po równo".
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Liberte, egalite, ostheopathie.
NMSP
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Wanderlej

Post autor: Wanderlej »

Hmmm za bardzo nie wiem od czego zacząć.
Constans użyte zostało w kontekście stały, bez zmian. Pararelnie jako równolegle. Obydwa słowa pasują.
Egalitarny czyli dążący do zrównania, podstawowa myśl socjalizmu wczesnego, potem (w mniejszym stopniu) liber i demo socjalizmu. Egalitarnie w myśl dążności do zrównania, w myśl przyjęcie uniwersalnej, równej prawdy.
W kwestii Szwecji. Jeśli byś uważnie czytał to co napisałem zauważył byś, że pisałem o dominującej socjal-demokracji. W Szwecji SAP utrzymuje silną pozycję ale równoważą się jej wpływy (paradoksalnie partia dominująca nie ma w tamtym systemie tak wielkich możliwości jak np: miała by w naszym) na skutek istnienia wielu innych partii: Zielonych, bardzo silnego Kade-su.
System polityczny Szwecji jest bardzo specyficzny, a przywoływanie go jako argumentu w tym kontekście świadczy o braku jego znajomości. Niestety.
Nosiwoda- ja nie przekręcam Twojego nicka, a czynienie to uważam za szczyt chamstwa. Wyrażasz w ten sposób brak szacunku do mojej osoby, a to dlatego, że a) nie zgadzasz się ze mną b) nie rozumiesz tego co piszę. Nie jest to miłe, każdy ma prawo do swojego zdania. Kultura jednak, powinna obowiązywać w dwie strony. ,,Kulturę się albo ma albo się jej nie ma". Ty jej nie masz. PS Egalitaryzm wcale nie oznacza, że ,,wszystkim po równo", a zrównanie szans, eliminacja odmienności statusu społecznego. ,,Wszystkim po równo" nosi nazwę równoległej reglamentacji dóbr i pisze o tym Pan Marks w kontekście gospodarczym, a nie społecznym.
Zatem jeśli nie znasz znaczenia danego słowa, nie wymądrzaj się proszę.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Wanderlej pisze:Pararelnie jako równolegle.
I, jak rozumiem, dalej nie widzisz różnicy między pararelnie a paralelnie?
A widzisz różnicę między ktury a który?
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

Wanderlej pisze: Egalitaryzm wcale nie oznacza, że ,,wszystkim po równo", a zrównanie szans, eliminacja odmienności statusu społecznego. ,,Wszystkim po równo" nosi nazwę równoległej reglamentacji dóbr i pisze o tym Pan Marks w kontekście gospodarczym, a nie społecznym.
Zatem jeśli nie znasz znaczenia danego słowa, nie wymądrzaj się proszę.
No to ja się podpinam pod pytanie Achiki, bo w świetle powyższego już zupełnie nie rozumiem co chcialeś wyrazić pisząc:
Achika pisze:
Wanderlej pisze:A socjalizm, a konkretnie socjal-demokracja ma to do tego, że gdyby była panującą ideą wszystkim obywatelom, tak zwyczajnie, egalitarnie zabroniono by oglądać całość produkcji gore bo mogą mieć zły wpływ na garstkę szaleńców.
Co miałeś na myśli, używając słowa "egalitarnie" w tym kontekście?...
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Wanderlej pisze:W kwestii Szwecji. Jeśli byś uważnie czytał to co napisałem zauważył byś, że pisałem o dominującej socjal-demokracji.
A co ja zacytowałem, do jasnej Anielki?! "The Swedish Social Democratic Party has played a leading political role since 1917". Nigga, please.
Wanderlej pisze:W Szwecji SAP utrzymuje silną pozycję ale równoważą się jej wpływy (paradoksalnie partia dominująca nie ma w tamtym systemie tak wielkich możliwości jak np: miała by w naszym) na skutek istnienia wielu innych partii: Zielonych, bardzo silnego Kade-su.
System polityczny Szwecji jest bardzo specyficzny, a przywoływanie go jako argumentu w tym kontekście świadczy o braku jego znajomości. Niestety.
Nigga, please.
Wanderlej pisze:czynienie to uważam za szczyt chamstwa. Wyrażasz w ten sposób brak szacunku do mojej osoby, a to dlatego, że a) nie zgadzasz się ze mną b) nie rozumiesz tego co piszę. (...) Ty jej nie masz.
Bo zrobiłem literówkę? Nigga, please.
Wanderlej pisze:PS Egalitaryzm wcale nie oznacza, że ,,wszystkim po równo", a zrównanie szans, eliminacja odmienności statusu społecznego. ,,Wszystkim po równo" nosi nazwę równoległej reglamentacji dóbr i pisze o tym Pan Marks w kontekście gospodarczym, a nie społecznym.
Zatem jeśli nie znasz znaczenia danego słowa, nie wymądrzaj się proszę.
I kto to mówi? Nigga, PLEASE!

Kompromitujesz się i nawet tego nie widzisz.

OK, ja już nie widzę sensu rozmowy z panem Osaczona Twierdza Mądrości Wanderlejem. Nieprzemakalny na argumenty, zerowa przyswajalność krytyki, wykręcalność kota ogonem +10 - bez sensu. Baw się sam, mądralo.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

To jak zbudować ten miecz świetlny w końcu? Robią je w Szwecji?

Wanderlej

Post autor: Wanderlej »

Nosiwoda traktuj to jak chcesz, ucieczkę lub nie, ale rozmowa z Tobą nie ma dla mnie większego sensu. Oczywiście, można ją kontynuować, obrażać się, ale nic to nie da. Nie mam ochoty Ci tłumaczyć zagadnień politologicznych, których używasz w niewłaściwym kontekście. Zamek nie zawsze oznacza twierdzę. Tak samo jest z kilkoma innymi pojęciami.
Tę rozmowę kończę, bo nie chce sie zniżyć do Twojego poziomu. Jakkolwiek to niemiło brzmi tak właśnie uważam.
Co do mieczy- może w Szwecji, faktycznie. Na specjalne zamówienie dla króla.

ODPOWIEDZ