Złote, pozłacane, nieuczesane...

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Post autor: Iwan »

ElGeneral pisze:Bo ten drań Stalin zinstytucjonalizował nawet brak poczucia humoru.
Ależ Stalin miał poczucie humour, tylko że takie najczarniejsze z czarnych. Niestety źródła mam w domu, więc nazwisk i dokładnej daty nie podam, ale spróbuję z pamięci rzucić anegdotkę.
Podczas Wielkiego Terroru Stalin zasadził się na jednego ze swoich „dworzan”. Biedaka aresztowano, torturowano, oczywiście przyznał się do trockistowskich sympatii i sabotażu, znalezli się „świadkowie” i „dowody”, jak zawsze. Wydano wyrok śmierci, ale przed wykonaniem Stalin zaprosił go do siebie i strzelił mowę w rodzaju:
- Bardzo zawiniliście, towarzyszu, wobec Partii i Związku Radzieckiego. Zawiedliście mnie i zaufanie, jake w was pokładałem. Kara za zdradę jest tylko jedna. Jednak pamiętam was, towarzyszu, z naszych rewolucyjnych lat, gdy walczyliśmy razem ramię przy ramieniu. Przyjaźnimy się od 20 lat, tyle razem przeszliśmy. Wybaczam wam. Możecie iść do domu.
Ofiara padła na kolana zalała się łzami i zaczęła dziękować, na co Stalin:
- Żartowałem, zabrać go!

Innym razem innego przyjaciela torturował całymi tygodniami, próbując wydobyć przyznanie się do zdrady, ale człowiek był bardzo twardy i wytrzymał. W końcu sam Stalin dał za wygraną i stwierdził, że rzeczywiście musi być niewinny. Kazał go wypuścić bez słowa wyjaśnienia. Kiedy potem go spotkał na korytarzu, cień czowieka, poranionego, posiniaczonego, z powybijanymi zębami, połamanymi palcami z wyrwanymi paznokciami, beztrosko klepnął go po plecach i z bezczelnym uśmiechem spytał:
- Dawno cię nie widziałem. Byłeś na wakacjach?

Potrafił też być rzeczywiście zabawny. Przypominam sobie historię studenta z Leningradu, który po pijaku rzucił lotką w portet Stalina i trafił go w sam środek nosa. Oczywiście go aresztowano, ale zanim się z nim uporano, usłyszał o tym Stalin, kazał go wypuścić i powiedział, że zamiast iść do więzienia, powinien dostać odznakę strzelca wyborowego.

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Post autor: Iwan »

Przepraszam, że po obcemu, ale tak mnie to rośmieszyło, że postanowiłem się podzielić. Ponoć autentyczne wycinki z biuletynów kościelnych z zachowaniem oryginalnej pisowni:

The Fasting & Prayer Conference includes meals.
--------------------------
The sermon this morning: 'Jesus Walks on the Water.' The sermon tonight: 'Searching for Jesus.'
--------------------------
Ladies, don't forget the rummage sale. It's a chance to get rid of those things not worth keeping around the house. Bring your husbands.
--------------------------
Remember in prayer the many who are sick of our community. Smile at someone who is hard to love. Say 'Hell' to someone who doesn't care much about you.
--------------------------
Don't let worry kill you off - let the Church help.
--------------------------
Miss Charlene Mason sang 'I will not pass this way again,' giving obvious pleasure to the congregation.
--------------------------
For those of you who have children and don't know it, we have a nursery downstairs.
--------------------------
Next Thursday there will be tryouts for the choir. They need all the help they can get.
--------------------------
Irving Benson and Jessie Carter were married on October 24 in the church. So ends a friendship that began in their school days.
--------------------------
A bean supper will be held on Tuesday evening in the church hall. Music will follow..
--------------------------
At the evening service tonight, the sermon topic will be 'What Is Hell?' Come early and listen to our choir practice.
--------------------------
Eight new choir robes are currently needed due to the addition of several new members and to the deterioration of some older ones.
--------------------------
Scouts are saving aluminum cans, bottles and other items to be recycled. Proceeds will be used to cripple children.
--------------------------
Please place your donation in the envelope along with the deceased person you want remembered..
--------------------------
The church will host an evening of fine dining, super entertainment and gracious hostility.
--------------------------
Potluck supper Sunday at 5:00 PM - prayer and medication to follow.
--------------------------
The ladies of the Church have cast off clothing of every kind. They may be seen in the basement on Friday afternoon.
--------------------------
This evening at 7 PM there will be a hymn singing in the park across from the Church. Bring a blanket and come prepared to sin.
--------------------------
Ladies Bible Study will be held Thursday morning at 10 AM . All ladies are invited to lunch in the Fellowship Hall after the B. S. Is done.
--------------------------
The pastor would appreciate it if the ladies of the Congregation would lend him their electric girdles for the pancake breakfast next Sunday.
--------------------------
Low Self Esteem Support Group will meet Thursday at 7 PM . Please use the back door.
--------------------------
The eighth-graders will be presenting Shakespeare's Hamlet in the Church basement Friday at 7 PM . The congregation is invited to attend this tragedy.
--------------------------
Weight Watchers will meet at 7 PM at the First Presbyterian Church Please use large double door at the side entrance.
--------------------------
The Associate Minister unveiled the church's new campaign slogan last Sunday: 'I Upped My Pledge - Up Yours.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Niektórych nie zrozumiałem, ale większość jest przecudowna! :D
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Zwłaszcza ten Hamlet.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Mnie najbardziej ubawiło to z B. S. :D
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Tematy kazań też świetne (dobrze, że znam francuski, bo moja znajomość lengłydżu nie sięga tak głęboko, by wiedzieć, że oni też mają słowo "sermon").
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

A to z B.S. to właśnie to, którego nie załapałem.
Ciut się domyślam, ale to chyba nie byłoby specjalnie śmieszne...
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Nie Bachelor of Science jeśli miałeś takie skojarzenia. ;))
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

B.S. = bullshit.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Procella
Fargi
Posty: 320
Rejestracja: sob, 16 sty 2010 22:02

Post autor: Procella »

Część krąży już od kilku lat także w wersji polskiej.
¿ǝıʍołƃ ɐu ıoʇs ʇɐıʍś ǝż 'ǝıuǝżɐɹʍ ɯǝsɐzɔ ǝıɔɐɯ

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Jak to jest, że ludzie ciągle smucą się i lękają życia w pozbawionym sensu i celu Wszechświecie, a potem z dziką rozkoszą rzucają się na gry umyślnie pozbawione odgórnego celu, jak The Sims czy Minecraft.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

No-ganku, kilka lat temu ukazała się gra komputerowa, w której symulowałeś prowadzenie pociągu. Fascynujące to było - godzinami podziwiałeś monotonny krajobraz. I musiałeś przestrzegać rozkładu jazdy i rozpiski szybkości pociągu!
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Generale, jak się nazywała ta gra? :P
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Żeby tylko pociągu. Były symulatory prowadzenia autobusu miejskiego, tramwaju a nawet śmieciarki. :)
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Pociąg by mnie interseował, mieliśmy jeden taki symulator, bodajże Trainz się nazywał i od czasów jak zniknął z kompa XP już nie działa nigdzie. A normalnie pojedynki były, kto lepszy czas wykręci.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

ODPOWIEDZ