Miejskie legendy

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Wiesz, dla chrześcijan, muzułmanów, żydów itp. żartem jest twierdzenie, że Boga nie ma... Co kto lubi.

Edit: A poważnie - pewien ginekolog mówił mi, że to jest możliwe z punktu widzenia anatomii. Tzn. miał na myśli niezupełnie to samo...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

No proszę i Generał ma to co chciał. Kolejną... wymianę postów.
Co do mnie, to jest 101 innych powodów, za które można "kopnąć" KK czy też ogólnie chrześcijaństwo. Ale żeby za tę, co tu dużo mówić, bardzo sympatyczną i optymistyczną historię?
I nie, Generale, nie obraziłem się. Ja właściwie niewierzący jestem.
Po prostu, Twoja bezkierunkowa, a entuzjastyczna nienawiść do wszystkiego co wiąże się z KK objawiła się w całej krasie.
Bo ten post był straszliwie niski.

Ach i opowieść o narodzeniu Chrystusa, nie jest LM. Brak cech charakterystycznych.

edit.
Żart Generale? Rany, całe FF umarło ze śmiechu. Widać jak na dłoni.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Alfi pisze:Wiesz, dla chrześcijan, muzułmanów, żydów itp. żartem jest twierdzenie, że Boga nie ma... Co kto lubi.
Edit: A poważnie - pewien ginekolog mówił mi, że to jest możliwe z punktu widzenia anatomii. Tzn. miał na myśli niezupełnie to samo...
Myślałem, że już mamy za sobą czasy, gdy za żarty wtrącano do Bastylii. Wiem, nikt nie do niej nie wlecze, ale nieswojo mi się zrobiło.
A większość ginekologów twierdzi, że to raczej niemożliwe. W starożytnej Grecji np. niespodziewane dla męża poczęcia przypisywano raczej bogom, którzy jednak przybierali do tego rozmaite hecne formy...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

ElGeneral pisze:
Alfi pisze:Wiesz, dla chrześcijan, muzułmanów, żydów itp. żartem jest twierdzenie, że Boga nie ma... Co kto lubi.
Edit: A poważnie - pewien ginekolog mówił mi, że to jest możliwe z punktu widzenia anatomii. Tzn. miał na myśli niezupełnie to samo...
Myślałem, że już mamy za sobą czasy, gdy za żarty wtrącano do Bastylii. Wiem, nikt nie do niej nie wlecze, ale nieswojo mi się zrobiło.

Nikt też nie wlepi mandatu, nie mówiąc o zamykaniu na 48 godzin, za głośne puszczanie gazów przy stole. Ale osoby postronne wymownie marszczą nos. I nie jest to przejaw nietolerancji, autorytaryzmu czy innych średniowiecznych bezeceństw.
ElGeneral pisze:A większość ginekologów twierdzi, że to raczej niemożliwe. W starożytnej Grecji np. niespodziewane dla męża poczęcia przypisywano raczej bogom, którzy jednak przybierali do tego rozmaite hecne formy...
Mój znajomy ginekolog mówił po prostu o zapłodnieniu, a następnie porodzie bez uszkodzenia hymenu. Podobno się czasem zdarza.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

neularger pisze:
Po prostu, Twoja bezkierunkowa, a entuzjastyczna nienawiść do wszystkiego co wiąże się z KK objawiła się w całej krasie.
Wiesz, nie darzę KK nienawiścią. KK ma rozmaite oblicza - nie podobają mi się jednak - i to bardzo - niektóre z nich; głównie te, w które oblekają twarze jego funkcjonariusze (jak ktoś chciałby kopnąć Głódzia, to nie przypisuj mu od razu nienawiści do całego Kościoła).
Poszli śladami św. Pawła zapominając, że Chrystus (jak sami twierdzą) Piotrowi powierzył prowadzenie trzódki.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Alfi pisze: ...Nikt też nie wlepi mandatu, nie mówiąc o zamykaniu na 48 godzin, za głośne puszczanie gazów przy stole. Ale osoby postronne wymownie marszczą nos. I nie jest to przejaw nietolerancji, autorytaryzmu czy innych średniowiecznych bezeceństw.
Nie wszędzie i nie zawsze. Niemcy na przykład uważają za dobry żart podłożenie komuś pod siedzenie gumowej poduszeczki wydającej charakterystyczne dźwięki. Ja zresztą nie porównuję pisania postów do puszczania bąków. Takie porównanie wydaje mi się... niesmaczne.
Alfi pisze:Mój znajomy ginekolog mówił po prostu o zapłodnieniu, a następnie porodzie bez uszkodzenia hymenu. Podobno się czasem zdarza.
Zapytaj go, czy z jego nauczaniem godzi się poczęcie ...z ducha...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

ElGeneral pisze:
Zapytaj go, czy z jego nauczaniem godzi się poczęcie ...z ducha...
Na gruncie nauk medycznych tej kwestii nie da się rozstrzygnąć;). Podobnie jak kwestii reinkarnacji, na przykład.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Ależ Generale, Ameryki nie odkryłeś twierdząc, że religie są pełne irracjonalnych wierzeń. Gdyby były racjonalne to mielibyśmy do czynienia z nauką.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

"Racjonalne wierzenia". Uch...
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

ElGeneral pisze:
neularger pisze:
Po prostu, Twoja bezkierunkowa, a entuzjastyczna nienawiść do wszystkiego co wiąże się z KK objawiła się w całej krasie.
Wiesz, nie darzę KK nienawiścią. KK ma rozmaite oblicza - nie podobają mi się jednak - i to bardzo - niektóre z nich; głównie te, w które oblekają twarze jego funkcjonariusze (jak ktoś chciałby kopnąć Głódzia, to nie przypisuj mu od razu nienawiści do całego Kościoła).
Za grosz Ci nie wierzę.
Generale, jesteś człowiek o ogromnej wiedzy i erudycji. I to nie jest komplement.
To proste stwierdzenie faktu, a także argument przeciwko Tobie. Naprawdę, nie przyszło Ci do głowy, że porównanie historii o narodzeniu Chrystusa do LM, jest co najmniej niesmaczne? Tobie?
Napisałeś też, że nie atakujesz KK jako całości (podkreślone), lecz tylko jego niektórych funkcjonariuszy. Banałem jest stwierdzenie, że KK, jak każde dzieło człowieka, jest niedoskonały. Tylko powiedz, jakiego konkretnie funkcjonariusza/zjawisko w KK/agendę KK atakuje Twój post kwalifikujący opowieść o narodzeniu Chrystusa jako LM?
Kręcisz Generale.

edit
A Ebola i jej administratorski młotek są coraz bliżej...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

neularger pisze:...Naprawdę, nie przyszło Ci do głowy, że porównanie historii o narodzeniu Chrystusa do LM, jest co najmniej niesmaczne? Tobie?
Napisałeś też, że nie atakujesz KK jako całości (podkreślone), lecz tylko jego niektórych funkcjonariuszy. Banałem jest stwierdzenie, że KK, jak każde dzieło człowieka, jest niedoskonały. Tylko powiedz, jakiego konkretnie funkcjonariusza/zjawisko w KK/agendę KK atakuje Twój post kwalifikujący opowieść o narodzeniu Chrystusa jako LM?
Kręcisz Generale.
Nie kręcę. Wszystko IMVHO zależy od kąta, pod jakim na rzecz się spojrzy. Dla mnie to był żart - może ostry, ale wciąż żart. Bawią Cię kpiny ze Szkotów noszących spódniczki? Dla nich to sprawa tożsamości narodowej i kulturowej.
Kiedyś - jeszcze jako wychowawca - na polecenie Dyrrrrrrekcji podjąłem na lekcji wychowawczej temat o religii i sektach (unikałem tego, ale polecenie to polecenie). Na samym początku lekcji stwierdziłem, że mówiąc o sektach trzeba najpierw określić, jakie są ich cechy. Uczniowie zaczęli podawać:
- że rozmaici guru sekt utrzymują, iż znają Prawdę Absolutną.
- że ingerują w osobiste, a nawet intymne życie członków sekt
- że ostrzegają przed ufaniem innym kapłanom i guru...
- że każą się utrzymywać szarym członkom sekt, bo oni przeznaczeni są do wyższych rzeczy.

Mam wyliczać dalej?
Mam Ci napisać, jaki był wniosek, gdy wreszcie uczniowie przerwali wyliczanie i zapisywanie?

Na wszystko można patrzeć z rozmaitych punktów widzenia. Z takiego, jak mój, też. I niekoniecznie bywa to powodowane wrodzonym chamstwem...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

To proste stwierdzenie faktu, a także argument przeciwko Tobie. Naprawdę, nie przyszło Ci do głowy, że porównanie historii o narodzeniu Chrystusa do LM, jest co najmniej niesmaczne? Tobie?
Dajże spokój. To porównanie wzbudza drobny uśmiech, bo sam pomysł tragiczny nie jest, ale w ustach Generała już nużący.
Gdyby nie te wasze śmieszne reakcje sprawa przeszłaby bez słowa.

Swoją drogą, Generale, radzę poczytać/posłuchać Dawkinsa, Hitchensa, Molyneux, Shermera czy innych myślicieli. Zobaczysz, że przeciw religiom można powiedzieć coś więcej i mądrzej niż "Weźcie se darujcie, przecież to brednie! No nie widzicie, że to GŁUPOTY!?", które od 300 lat nie przynosi wielkich skutków.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

ElGeneral pisze: mówiąc o sektach trzeba najpierw określić, jakie są ich cechy. Uczniowie zaczęli podawać:
- że rozmaici guru sekt utrzymują, iż znają Prawdę Absolutną.
- że ingerują w osobiste, a nawet intymne życie członków sekt
- że ostrzegają przed ufaniem innym kapłanom i guru...
- że każą się utrzymywać szarym członkom sekt, bo oni przeznaczeni są do wyższych rzeczy.

Mam wyliczać dalej?
Mam Ci napisać, jaki był wniosek, gdy wreszcie uczniowie przerwali wyliczanie i zapisywanie?
Że sekty to wszystkie bez wyjątku religie plus tzw. materializm dialektyczny? Innego, bardziej poprawnego wniosku chyba się nie da wyciągnąć.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Em, No-qanku, czytałem Dawkinsa. On ani więcej, ani mądrzej nt. religii nie pisał. Byłem zdziwiony, że ma tylko tyle do powiedzenia.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

No-qanek pisze: Swoją drogą, Generale, radzę poczytać/posłuchać Dawkinsa, Hitchensa, Molyneux, Shermera czy innych myślicieli. Zobaczysz, że przeciw religiom można powiedzieć coś więcej i mądrzej niż "Weźcie se darujcie, przecież to brednie! No nie widzicie, że to GŁUPOTY!?", które od 300 lat nie przynosi wielkich skutków.
Po pierwsze, nie jestem zadnym z tych wymienionych przez Ciebie myślicieli. Moje poglądy nie są może tak głębokie, jak ich wywody, ale są moje własne i ukształtowałem je sam.
Po drugie, za mały ze mnie misio, żebym się wypowiadał PRZECIWKO religii (choć moje posty mogą niekiedy chyba wywoływać takie wrażenie).
Wypowiadam się przeciwko FORMOM, jakie rozmaite religie przybierają.
Tylko tyle i aż tyle.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ