Słuchacze i spółka

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Słuchacze i spółka

Post autor: ElGeneral »

http://deser.pl/deser/56,111858,1078148 ... menty.html
Jak czytam takie niusy, śmiech pusty mnie porywa.
Ojciec Rydzyk powoli zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że wśród jego słuchaczy niemal kompletnie brakuje ludzi młodych. Krąg odbiorców RM się zmniejsza. Jego Radia słuchają ludzie powyżej 55 roku życia (61% odbiorców) i emeryci (66%). W grupie wiekowej od 15 do 35 lat "słuchalność" jest niższa od granic błędu statystycznego i wynosi 0,3%. Mimo iż słuchacze Ojdyra tak gorliwie występują w obronie życia poczętego, sami niczego począć nie mogą, a niepokalane poczęcia (i tak niesłychanie rzadkie) też raczej przytrafiają się młodszym paniom i nie ma szans na to, żeby zwolenników "rydzyjka" uchronić przed wymarciem...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

ElGeneral pisze: słuchają ludzie powyżej 55 roku życia (61% odbiorców) i emeryci (66%). W grupie wiekowej od 15 do 35 lat "słuchalność" jest niższa od granic błędu statystycznego i wynosi 0,3%.
20 lat temu najmłodsi z obecnej grupy powyżej 55 lat mieli 35. Słuchali wtedy - czy nie słuchali?
Za 20 lat najstarsi z grupy 15-35 będą mieli 55 właśnie. Zaczną słuchać, czy nie?
Ja 20 lat temu nie słuchałem (chyba że "w gościach" u kogoś, kto słuchał, no i dwa razy w taksówce) i teraz też nie słucham. Ale obserwuję taką zmienność ludzkich postaw i poglądów, ewoluujących z wiekiem albo pod wpływem różnych okoliczności, że wszystkiego mogę się spodziewać.
Co będzie, jeśli kryzys potrwa dłużej? Czyją ten kryzys będzie miał "twarz": czy przypadkiem nie oponentów tego pana z Torunia? W trudnych czasach nastroje falują w sposób nieprzewidywalny (przyznaję, że coraz bardziej się tego boję).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Nie trać wiary, Alfi! Nie gaś ducha...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Nie. W prostoliniowy ruch jednostajnie przyspieszony nie wierzę. W życiu społeczeństw czegoś takiego nie ma.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Alfi pisze:Nie. W prostoliniowy ruch jednostajnie przyspieszony nie wierzę. W życiu społeczeństw czegoś takiego nie ma.
Hm...
"Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".
"Czego się Jaś nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał"

I tak dalej i tym podobnie.
Ja tego nie wymyśliłem...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Generale, kiedy ja właśnie czytałem niedawno analizę słuchaczy RM. Okazuje się, że młodych i z wyższym wykształceniem wśród słuchaczy jest coraz więcej - co czwarty ma wyższe ;).

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Młodzik pisze:Generale, kiedy ja właśnie czytałem niedawno analizę słuchaczy RM. Okazuje się, że młodych i z wyższym wykształceniem wśród słuchaczy jest coraz więcej - co czwarty ma wyższe ;).
Powiedz mi, kto robił badania, a powiem ci, jakie są ich wyniki.
Ot, przykład:

Kim są słuchacze Radia Maryja? Według badań Millward Brown SMG/KRC dominują wśród nich kobiety (60,96 proc.). Zdecydowana większość odbiorców to osoby między 60. a 75. rokiem życia (48,26 proc.) i w wieku 40 – 49 lat (36,04 proc.). Badania wskazują, że młodzież stacji praktycznie nie słucha: grupa 15 – 24 lat stanowi tylko 4,59 proc. jej słuchaczy.

Sympatycy radia to głównie osoby o wykształceniu średnim (42,81 proc.). Po około 20 proc. stanowią grupy z wykształceniem wyższym i zawodowym. 16,39 proc. to osoby, które ukończyły szkołę podstawową.

Dominują emeryci i renciści – 47,57 proc. Wśród odbiorców są też osoby wykonujące wolne zawody (10,79 proc.), pracownicy umysłowi (7,07 proc.) oraz przedsiębiorcy (5 proc.)

– Słuchacze Radia Maryja są niezwykle silnie przywiązani do tej rozgłośni. Utożsamiają się ze wszystkim, co jest głoszone na jej antenie. To swoisty fenomen, który nie występuje w przypadku żadnej innej rozgłośni – mówi prof. Dąbała.

Jednak popularność Radia Maryja w ostatnich dziesięciu latach stopniowo topniała. Jeszcze w 2001 r. według badania Millward Brown SMG/KRC jej czas słuchania wynosił 3,95 proc., w 2004 r. było to 2,09 proc.

Słuchalność na chwilę wzrosła do 2,34 proc. w zwycięskim dla PiS 2005 r. Potem radio znów traciło. Najgorzej było w 2008 r., gdy czas słuchania spadł do 1,78 proc. Część odbiorców zarzucała wtedy rozgłośni, że wspiera tylko PiS, a zamknęła się na inne środowiska konserwatywne. Ostatnio jednak słuchalność znów rośnie.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Nie pomnę, kto robił te badania. Ale to obosieczna broń, bo skąd mam mieć pewność, że akurat podane przez ciebie informacje są absolutnie obiektywne ;).

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

ElGeneral pisze: Powiedz mi, kto robił badania, a powiem ci, jakie są ich wyniki.
Ojciec Rydzyk. O ile mnie pamięć nie myli, ojciec Tadeusz ma swoich zaufanych socjologów i oni dla niego takie badania robią. Zwyczajowo przepowiadają zwycięstwo PiS.

edit.
Młodzik pisze:Nie pomnę, kto robił te badania. Ale to obosieczna broń, bo skąd mam mieć pewność, że akurat podane przez ciebie informacje są absolutnie obiektywne ;).
Absolutnie obiektywne? Przecież, to badania opinii publicznej...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Powiedz mi, kto robił badania, a powiem ci, jakie są ich wyniki.
Kojarzą mi się jakieś hamerykańskie badania czegośtam (poszukam konkretów w wolnej chwili, ale chyba chodziło o pedofilię) robione przez Siakeś Chrześcijańskie Stowarzyszenie do których odniosło się FBI mniej więcej tak (oczywiście bardziej dyplomatycznie): "Kto wam wymyśla dane, bo różnica między waszymi a: a)naszymi i b)sądów jest tak wielka, że musicie je brać z kosmosu?"
:D
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Młodzik pisze:Nie pomnę, kto robił te badania. Ale to obosieczna broń, bo skąd mam mieć pewność, że akurat podane przez ciebie informacje są absolutnie obiektywne ;).
Młodziku, przecież wystarczy kliknąć...
http://www.millwardbrown.com/Locations/ ... awcze.aspx
Co prawda te dane są SUBIEKTYWNE, bo to oni o sobie piszą, ale zawsze to coś...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Młodzik pisze:Generale, kiedy ja właśnie czytałem niedawno analizę słuchaczy RM. Okazuje się, że młodych i z wyższym wykształceniem wśród słuchaczy jest coraz więcej - co czwarty ma wyższe ;).
Bo starsi i bez wyższego wykształcenia definitywnie odeszli?

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Post autor: Iwan »

E tam wyższe wykształcenie. W Polsce każdy ma wyższe, o wartości mniejszej niż zwykła matura jakieś 40 lat wcześniej. Pewnie gdybyśmy przeszli się po kasach w Tesco, przekonalibyśmy się, że połowa kasjerów ma wyższe wykształcenie.
Ciekawi mnie też ta myśl, że po 55 roku życia rydzyko zachorowania na Radio Maryja rośnie. Bardzo logiczne. Ciekawe, że im bliżej rozwiązania, tym głośniej się ludzie modlą. Może myślą, że Bóg ma krótką pamięć?

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Jest w tym coś, co mówisz, Iwanie, Ale o ile dobrze pamiętam Ewangelie, Bóg wybaczył i łotrowi na krzyżu w ostatniej chwili życia tegoż łotra...
Nie bardzo mi się to godzi z Jego sprawiedliwością, ale On (o ile w ogóle jest), nie musi wyrokować tak, żeby mi się podobało. I może mieć mnie w dupie (po co w końcu miałby mnie o czymkolwiek przekonywać?). Jego logika wcale nie musi się pokrywać z moją.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona :-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

ElGeneral pisze:Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona :-)...
O, i tu się z Tobą zgadzam. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ