Pytanie luźno związane z polityką.

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20009
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Tu wprawdzie quizów nie ma, ale zapytam.
Kto to powiedział i o kim?
Pan X dzisiaj wyglądał jak ten pyton, co zieje jadem na prawo i lewo.

Swoja drogą, mnie się pan X kojarzy raczej z kogucikiem. Nie kogutem, a kogucikiem właśnie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Alfi pisze:Tu wprawdzie quizów nie ma, ale zapytam.
Kto to powiedział i o kim?
Pan X dzisiaj wyglądał jak ten pyton, co zieje jadem na prawo i lewo.

Swoja drogą, mnie się pan X kojarzy raczej z kogucikiem. Nie kogutem, a kogucikiem właśnie.
Do tego obrazka pasuje czterech na pięciu członków rządu. Nie masz łatwiejszych zagadek?
Może Zi0bro?
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20009
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Hipolit pisze:
Może Zi0bro?
Dość blisko.

Edit: No dobra. Gosiewski o Tusku.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

A jak to sie ma do faktu, iz pyton to dusiciel? Nie mowiac juz o tym, ze Tusk zdecydowanie bardziej powinien kojarzyc sie z jakims ssakiem. Nieduzym. Zadziorno-niegroznym. Rozchwianym swiatopogladowo.
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20009
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Coleman pisze:A jak to sie ma do faktu, iz pyton to dusiciel?
Zapytaj Gosiewskiego. Bo to przekracza moją skromną wiedzę biologiczną. A Władca Peronów jest najwyraźniej na wyższym stopniu wtajemniczenia.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

nie mam słów...
w takim razie - zgodnie z rozumowaniem premiera miłościwie nam panujący prezydent też był przeciwko lustracji kiedy straszył Trybunał otworzeniem teczek.
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

Awatar użytkownika
podzjazdem
Dwelf
Posty: 505
Rejestracja: śr, 21 mar 2007 07:58

Post autor: podzjazdem »

Chłopaki powoli zaczynają gonić w piętkę, takie mam wrażenie.
Osusz skrzydła, bracie. Na mokrych od łez daleko nie zalecisz...

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

MalaMi pisze: w takim razie - zgodnie z rozumowaniem premiera miłościwie nam panujący prezydent też był przeciwko lustracji kiedy straszył Trybunał otworzeniem teczek.
Mi, Ty nie próbuj za premiera mówić, co on miał na myśli;). On Ci sam powie we właściwej chwili, która wersja "co premier powiedział" jest akurat jedyna, prawdziwa i aktualna.
PS. Z chwilą ogłoszenia nowej wersji, wszelkie poprzednie uznaje się za nieprawdziwe, niebyłe, nieistniejące i pochodzące z układu.;)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

MalaMi pisze:nie mam słów...
I bardzo dobrze, bo jak wiesz używanie na forum wyrazów obelżywych jest tępione.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Chyba trochę przesadzacie. Pewne "spiski" i "układy" po prostu istnieją, a polityka to bardzo skomplikowana gra. Czasem słowa wypowiadane z "mównicy" znaczą zupełnie co innego i nic nie mówią o motywacjach przemawiającego, chyba że jest się wtajemniczonym. Ja w każdym razie nie należę do miłośników Michnika, Kuronia i całej reszty tego towarzystwa. Niesie się za nimi "układowy" smrodek... i proszę się nie śmiać, bo w mediach panuje taka moda na wyśmiewanie tego typu hipotez...

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Alez nikt sie nie smieje. Przeciez brak jakichkolwiek dowodów na istnienie układu jest dowodem, ze on istnieje. Cytat z Jara. A Dabliu jest ufokiem, a brak dowodów na to świadczy, jak bardzo się konspiruje.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20009
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

kaj pisze: brak jakichkolwiek dowodów na istnienie układu jest dowodem, ze on istnieje.
Jeżeli przyjeżdżasz do Koziej Wólki i widzisz kałuże, to możesz się domyślać, że padało. A przecież dowodów nie masz.
Najśmieszniejsze, że walka z układem polega na tworzeniu nowego, konkurencyjnego, działającego podobnie, albo nawet gorszego. Obserwuję to ostatnio z dość bliskiej odległości. Nawiasem mówiąc, szlachetna i racjonalna opozycja nie miała oporów i do tego nowego układu weszła (u nas oczywiście, bo na szczeblu krajowym się brzydzi). I działa to jak walec rozjeżdżający wszystko, co mu na drodze stanie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

No, tak, właśnie.

Kaj, dowody są... nie na to że jestem ufokiem :P

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20009
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Bo też, prawdę mówiąc, przestrzeń pomiędzy niezależnością od nacisków władzy pierwszej i drugiej a zupełną samowolą jest dość wąska. W krajach o większych tradycjach praworządności łatwiej się w tej wąskiej przestrzeni poruszać, a my mamy tendencję typu "od płota do płota". Przy jednym z płotów stoi, jak widać, premier...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ