Pytanie luźno związane z polityką.

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Idaho
Sepulka
Posty: 89
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:47

Pytanie luźno związane z polityką.

Post autor: Idaho »

Moi drodzy. Od jakiegoś czasu przyglądam się prasie III RP, którą jeszcze przez chwilę zamieszkuję, ale wkrótce zrobię sobie przerwę.
W prasie ogólnie temat polityczny ujmowany jest jednoznacznie. W wiadomościach krajowych, w tematach społecznych, wreszcie w publicystyce, widać trzy opcje polityczne:

- Lewicowcy;
- Prawicowcy;
- Pedofile;

Czy Wam też wydaje się, że wymienione opce niezbyt się od siebie różnią?
"Walkin' on air, up from the wheelchair
I'll find my suicide, that i deserve"
Mr. Bungle "The Air-Conditioned Nightmare" Album: "California"

Dżibril

Post autor: Dżibril »

Czy nie zahacza to o pkt. 7 forumokiety? Tak tylko pytam.

Awatar użytkownika
Idaho
Sepulka
Posty: 89
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:47

Post autor: Idaho »

Owszem. Kto wie, może nawet mnie wyrzucą?

Ops. Chyab traz to będzie usunąć...
"Walkin' on air, up from the wheelchair
I'll find my suicide, that i deserve"
Mr. Bungle "The Air-Conditioned Nightmare" Album: "California"

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Wyrzucic to jeszcze nie wyrzucą, ale przełożą przez kolano i niepolitycznie i niepedagogicznie wrzepią trzy szybkie, w celu przywrócenia rozumowi właściwego położenia :)

Idaho, bądź grzeczny, nie drażnij mnie...

Awatar użytkownika
Idaho
Sepulka
Posty: 89
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:47

Post autor: Idaho »

No to ja się kajam. Publicznie. I samobiczuję. Nie wiem co mam zrobić by odpracować swą winę. Nie mam pojęcia.

W każdym razie powaznie - przepraszam i już niniejszym milczę.
"Walkin' on air, up from the wheelchair
I'll find my suicide, that i deserve"
Mr. Bungle "The Air-Conditioned Nightmare" Album: "California"

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

A ja temat wykorzystam do postawienia pytania związanego z polityką już nie tak luźno.
Czy nie wydaje Wam się w Polsce nastąpiło dziwaczne rozwarstwienie i przemieszanie partii, światopoglądów, programów i terminów politycznych? Że u nas już właściwie nie ma lewicy (poza UP, wcielającej się do dziwacznej koalicji, zwanej UL-em) i prawicy (poza UPR), a z związku z tym nie ma też centrum? No bo sami spójrzcie: niby-prawica, czyli LPR, a nawet PiS lansują ekonomiczne pomysły lewicy, grożą odwołaniem prywatyzacji, wybijają się na bronieniu praw emerytów i rencistów, a z kolei niby-lewica promowała prawie liberalny plan Hausnera i stawiała na gospodarkę? Partia Demokratyczna idzie trochę w lewo, Platforma to nie wiadomo co, trochę liberalna, trochę socjalnie stara się uwodzić. No i Samoobrona, czyli niby partia "trzeciej drogi", a tak naprawdę partia ludzi prących do koryta.
No i zauważcie, że w Polsce prawie nie ma PARTII! Są za to ligi, unie, platformy, a nawet nowa Partia Demokratyczna częściej występuje jako demokraci.pl
Co na ten temat sądzicie? Czy to nasza polska specjalność, czy efekt wyczerpania tradycyjnych koncepcji politycznych?
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Punkt 7 Forumokiety - co za dużo polityki to niezdrowo...
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Hmmm.... ale to nie jest politykowanie... To jest pytanie o ogólny stan polityki polskiej, a nie o to, "której partii jesteś zwolennikiem i dlaczego właśnie PZPR?". Tak ogólnym postem, nie idącym w żadną stronę ideologiczną nie byłbym w stanie nikogo obrazić ani zacietrzewić... prawda? :roll:
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Ika ma rację (moderator ma zawsze rację, ha!) - w tym kraju lepiej nie dyskutować o polityce, jeśli tylko można tego tematu uniknąć :]
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

nosiwoda pisze:Tak ogólnym postem, nie idącym w żadną stronę ideologiczną nie byłbym w stanie nikogo obrazić ani zacietrzewić... prawda? :roll:
Myslac w ten sposob zakladasz, ze masz do czynienia z ludzmi inteligentnymi. Myslac w ten sposob na Forum Fahrenheita mozesz zakladac podwojnie. I racja. Tylko, ze o polityke, to ja sie kiedys poklocilem z moim najblizszym przyjacielem. Po jakichs dziesieciu latach znajomosci. Ot, raz przyszlo nam do glowy _nie_unikac_ tematu. I bylo nieprzyjemnie i nieelegancko.
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Ech, czyli temat tabu... a mnie chodziło o kulturalną rozmowę na tematy ogólne, nie o agitkę. Trudno, nie chcecie, to nie.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
padawan
Mamun
Posty: 128
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 12:00

Post autor: padawan »

Nie mówię akurat o tym konkretnym przypadku, ale zgadzam się z poglądem, że z przyjaciółmi lepiej nie gadać o polityce. Szkoda przyjaciół :)
To zdanie jest fałszywe.

"Statystyka jest jak kobieta w bikini. Widać wszystko, ale nie to co najistotniejsze..."

Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:12
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Borsuk »

nosiwoda pisze:Czy nie wydaje Wam się w Polsce nastąpiło dziwaczne rozwarstwienie i przemieszanie partii, światopoglądów, programów i terminów politycznych?
owszem, ale muszę przyznac, że najbardziej pomieszało mi się przez Waści awatar- żyłem do dziś w przekonaniu, że jesteś pci pięknej ;-)

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Nie, ja tylko żyję w uwielbieniu dla płci pięknej, lepszej, wyższej, mądrzejszej, szacowniejszej, czyli dla kobiet. A w tym szczególne miejsce (choć daleko, DALEKO po mojej żonce) zajmuje Alessandra Ambrosio, na avatarze moim uwieczniona, ku przyjemności mojej i Waszej :) Więcej zdjęć dostępnych pod linkiem w moim podpisie.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Eques
Mamun
Posty: 176
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:35

Post autor: Eques »

I znając Borsuka wrażliwość na kobiece uroki, już kalkulował , aby zoragnizować spotkanie forumowe w Wwie ;-)))
Ale ogólnie Nosiwodo masz słuszność -> scena politczna to malutki "Highland" mały "Lowland" a po środku, jakieś 95% to "bagno".
I dlatego jeśli w ogole zagłosuję to na Lowland bo ma spójny program.

PS
Nie widzę raczej socjalnych elementów u platformersów, ale jak mod mówi nie dyskutować o polityce to nie będę.
Osobiście cieszy mnie gdy słyszę o biciu żydów, nie należy jednak na to pozwalać.
Aleksander II Wyzwoliciel

ODPOWIEDZ