Jak Wodnik z Panna Ryby lowil

... albo i nie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Navajero pisze:
Vodnique pisze: A co do chińskiego zwierzyńca, takoż jestem psem, choć z roku świni (choć urodzeni w tym roku wolą określenie "dzika" ;) -
Albo pies, albo świnia, jedno z dwóch :) Jak chcesz to podaj mi datę urodzenia na priva to Ci sprawdzę.
Pies, mimo iż większość mojego rocznika (1983) to "dziki". Początek roku chińskiego przypada jakoś w połowie lutego, ja zaś jestem z 30-go stycznia.
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

30 stycznia, świetnie, bliziutko mnie :)))))
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Navajero pisze:
Mara pisze:Ja to smoczydło jestem według horoskopu chińskiego
Ale jakie? Tzn. jaki masz żywioł towarzyszący?
Pojęcia nie mam, ale sądząc po mojej naturze, to ogień :-D A możesz mi sprawdzić?
42

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Vodnique pisze: Pies, mimo iż większość mojego rocznika (1983) to "dziki". Początek roku chińskiego przypada jakoś w połowie lutego, ja zaś jestem z 30-go stycznia.
Koniec roku księżycowego w 1983 r. przypada na 12 lutego. Tak więc, jeśli urodziłaś się 30 stycznia 1983 r. - jesteś ( jeszcze) wodnym psem. Znaczy - żadna z Ciebie świnia ;)
Mara pisze:Pojęcia nie mam, ale sądząc po mojej naturze, to ogień :-D A możesz mi sprawdzić?
Oczywiście. Musisz mi tylko podać dokładną datę urodzenia... :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Navajero pisze:Koniec roku księżycowego w 1983 r. przypada na 12 lutego. Tak więc, jeśli urodziłaś się 30 stycznia 1983 r. - jesteś ( jeszcze) wodnym psem. Znaczy - żadna z Ciebie świnia ;)
No przecież własnie o tym mówiłem ;]
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Hmm... ciekawym połączeniem jestem... Strzelec - Tygrys - Ogień - drzewo (z żywiołów chińskich)... Moze wpadne na coś jeszcze :]
Ostatnio zmieniony pt, 23 cze 2006 14:46 przez Ignatius Fireblade, łącznie zmieniany 1 raz.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

A czy ktoś może mnie sprawdzić? 18 października 1982 :-) Zapewne jestem jakimś wielce uroczym zwierzątkiem, hyhy...
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Harna, Twój chiński zwierzak to Pies, a żywioł... metal (w rozumieniu chińskim) O.O Nio, za zwyczajniejszych żywiołów to masz Powietrze:
Powietrze
Powietrze to świat myśli i obrazów Podporządkowane mu znaki zodiaku to Bliźnięta, Waga, Wodnik.
Osoby przypisane żywiołowi powietrza są żądni wiedzy i ciekawi świata, obserwujący rzeczy z każdej strony. Posiadają duże zdolności przystosowawcze. Lubią lekkość, szybkość, kochają abstrakcję, pojmują świat rozumem. Interesuje je wszystko, ale krótko. Nie znają i nie tolerują żadnych zakazów i nakazów. Łatwo i szybko się obrażają. Reagują cynicznie i ironicznie. Okazywanie uczuć uważają za objaw słabości. Miłość i seks nie idą dla nich w jednej parze. Flirt to dla nich główny pokarm. Mężczyzna, którego żywiołem jest powietrze, boi się wszelkich deklaracji. Fascynują go osoby niezależne, pełne pomysłów.

Kierunek - wschód
Symbol - nóż
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Ignatius Fireblade pisze:Harna, Twój chiński zwierzak to Pies
Lubię psy :-) A psy lubią mnie.
Osoby przypisane żywiołowi powietrza są żądni wiedzy i ciekawi świata, obserwujący rzeczy z każdej strony. [...] Lubią lekkość, szybkość, kochają abstrakcję, pojmują świat rozumem. Reagują cynicznie i ironicznie. Okazywanie uczuć uważają za objaw słabości.
Się zgadza :-)
Miłość i seks nie idą dla nich w jednej parze. Flirt to dla nich główny pokarm.
Się nie zgadza :-)
Symbol - nóż
Hyhy, jak Balladyna albo Roza Weneda. Albo Kordian. "Cóż ten nóż znaczy?..." :-)))
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Czyli prawie wszystko :P Zobacz, co piszą o ogniu (znaczy się moim ukochanym żywiole :])
Ogień
Ogień to namiętność, intuicja, inicjatywa Podporządkowane mu znaki zodiaku to Baran, Lew, Strzelec.
Przejawia się jako duża energia i dynamizm. Osoba przynależąca do tego żywiołu posiada takie cechy jak: męstwo, odwaga, ambicja, ufność, uczuciowość. Wszystko co robi, robi z pasją. Uwielbia ryzyko i niebezpieczeństwo. Zawsze chce być podziwiana i uwielbiana. Niektóre z nich posiadają takie cechy jak: skłonność do dramatyzmu, nieostrożność, niecierpliwość. Posiada niewiarygodną obsesję życzeń.
Mężczyzna, któremu przypisany jest ten żywioł, ma ognisty temperament. Lubi kobiety, które potrafią podkreślać swoje zalety. W sprawach seksu nikt im nie dorówna. Prawdziwy mistrz.

Kierunek - południe
Symbol - płonący węgiel
BTW. Podobno imię Piotr (że tak się przyznam) oznacza opokę, kamień węgielny :P
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Harna pisze:A czy ktoś może mnie sprawdzić? 18 października 1982 :-) Zapewne jestem jakimś wielce uroczym zwierzątkiem, hyhy...
Wodny pies :) Od 25 stycznia 1982 do 12 lutego 1983 r. był rok ksieżycowy Wodnego Psa.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Navajero pisze:Wodny pies :) Od 25 stycznia 1982 do 12 lutego 1983 r. był rok ksieżycowy Wodnego Psa.
I bardzo dobrze. Lubię i psy, i wodę :-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20007
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ignatius Fireblade pisze: Podobno imię Piotr (że tak się przyznam) oznacza opokę, kamień węgielny :P
Ale ono jest innej płci, że tak powiem. Bo petra jest rodzaju żeńskiego.
Jednym słowem, ścisłym odpowiednikiem imienia Piotr byłoby polskie nazwisko Skałoń (ongiś znałem kogoś takiego osobiście).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
lokje
Fargi
Posty: 468
Rejestracja: sob, 11 mar 2006 00:32

Post autor: lokje »

Alfi pisze:Jednym słowem, ścisłym odpowiednikiem imienia Piotr byłoby polskie nazwisko Skałoń (ongiś znałem kogoś takiego osobiście).
a coś ciekawego opowiadał? bo można apokryf dorobić. by.
ognisty smok/skorpion się melduje. reszty nie dopiszę bo blady strach padnie na forum.
edit: Jak Wodnik z Panną Rybami się Raczył.
Ostatnio zmieniony pt, 23 cze 2006 22:22 przez lokje, łącznie zmieniany 1 raz.
namu offutopu, namu offutopu, namu offutopu
Błogosławiona Lokje od Celofyzów

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20007
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

lokje pisze:
Alfi pisze:Jednym słowem, ścisłym odpowiednikiem imienia Piotr byłoby polskie nazwisko Skałoń (ongiś znałem kogoś takiego osobiście).
a coś ciekawego opowiadał? bo można apokryf dorobić. by.
No, nie wiem... Jego osobista małżonka czasem wrzeszczała na niego: Ty Judaszu! Więc może był "dwa w jednym"?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ