Mag (Wodowy)

czyli Rocket Propelled Grenade albo coś zupełnie innego

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3276
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Mag (Wodowy)

Post autor: Q »

forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Mag (Wodowy)

Post autor: gorat »

Przejrzałem wątek i przyznam się, że po dwóch stronach na początku trzeciej nadal nie wiem, o czym to jest. RPG niby, ale jaki?
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3276
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Mag (Wodowy)

Post autor: Q »

To jest zasadniczo (ina się nie zgodzi, grała, sesje prowadziła) RPG do podziwiania, zgłębiania intelektualnego, nie do grania. Taki RPG-owy ekwiwalent twórczości Mistrza Lema w SF, czy "Watchmen" w kategorii komiksu superbohaterskiego...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Mag (Wodowy)

Post autor: gorat »

Q pisze: pn, 19 lut 2024 22:42 Sepulki służą do sepulenia
Tak to widzę.

FTSL
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3276
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Mag (Wodowy)

Post autor: Q »

Poczytaj materiały o Magu na White Wolf Wiki, a zrozumiesz czym są sepulki, zatem ;).
https://whitewolf.fandom.com/wiki/Mage:_The_Ascension
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Mag (Wodowy)

Post autor: gorat »

Super, dzięki, teraz mi się składa, że o World of Darkness chodzi (a nie coś mokrego choćby). Ten fragment zwrócił moją uwagę:
Reality is not fixed, but rather a set of agreed upon assumptions enforced by the collective will of humanity, the Sleepers. Mages are those people who recognize that reality is not static, and realize that through the application of their will, usually channeled through rituals or other similar "mystical" or "scientific" practices, reality can be changed.
Innymi słowy, gra wygląda jak grupa psychologów praktykujących okultyzm wedle najlepszych tradycji dziewiętnastego wieku?
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3276
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Mag (Wodowy)

Post autor: Q »

To też jest możliwe, ale zasadniczo mamy tam - po prostu - świadomość określającą byt (jak w "Przesądzie" Ambrose'a), tylko tzw. śpiący (mugole inaczej ;)) kształtują ten byt zbiorowo i nieświadomie, a magowie mogą "trochę" więcej, ale muszą uważać na tzw. Paradoks (obacz).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ