I EDYCJA ZAKUŻONYCH WARSZTATÓW TEMATYCZNYCH

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Włącznie.
Niech będzie, że termin minie wraz z północą. Sekunda opóźnienia i po sprawie.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Dobra, wysłałem. Tysiąc znaków. Mam nadzieję, że dojdzie bez żadnych przekłamań.

Awatar użytkownika
mirael
Mamun
Posty: 175
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 22:59

Post autor: mirael »

Też wysłałam
Obawiam sie że nie mam talentu ale mam zamiar zgłaszać prace, wysłuchiwać opinii, pisać lepsze prace, słuchać ostrej krytyki, napisać coś dobrego.
Nie zjedzcie mnie od razu... Boje sie...
Pierwszy raz pokazałam ludzkości coś co napisałam (poza wierszami)
..::Reality Is Almost Always Wrong::..

Komu potrzebna jest inteligencja, świadomość i takie tam podobne?

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Swój tekścik posłałem już wczoraj. Zainspirowany pewnym wątkiem poruszonym na tym forum (ale którym, nie powiem ;) ) Tekst swoje odleżał, sprawdzałem go wiele razy, a i tak z jedną literówką chyba poszedł :/

Hmm, pierwszy raz się tu udzielam i nie wiem za bardzo czego się spodziewać. Tak tu straszą ostrą krytyką, ale... ja szczerze powiedziawszy lubię krytykę. Być może to dlatego, że ludzie z mojego otoczenia potrafią tylko powiedzieć: "fajne" albo "jakieś takie nijakie". Zero konstruktywnych uwag.

Ciekawym, co tu usłyszę.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

BlackHeart pisze:Swój tekścik posłałem już wczoraj. Zainspirowany pewnym wątkiem poruszonym na tym forum (ale którym, nie powiem ;) )
Wiedziałam! No, po prostu wiedziałam! :)))
So many wankers - so little time...

Zabroniona

Post autor: Zabroniona »

Ja również pierwszy raz się tutaj pakuję ;P Tekst wysłany dzisiaj, 1000 znaków ze spacjami :) Nie wiem, czy tu można pisać, że się wysłało, ale skoro inni się zgłaszają, ja także. Najwyżej polecimy w jakże pięęękny kosmos ;P

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Tak mnie właśnie klawisze swędzą.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Wyklęty

Post autor: Wyklęty »

No i poszło. Ciekawe, jak to będzie. Ciekawe też mogą być teksty, ponieważ zapowiada się wielu warsztatowych debiutantów:)

Tak patrzę, że władze w osobie Eboli mało przychylnie spoglądają na pogadanki o wysłaniu swojego tekstu, więc żeby się nie narazić na zarażenie Strasznym Wirusem, napiszę coś o ograniczeniach:
A mianowicie - ciężko było. Nigdy bym nie wpadł na to, że przyjdzie mi pisać sam dialog, bez żadnych wtrąceń. Wcale nie jest to takie proste zadanie. Ułożenie dialogu w miarę sensownego już samo w sobie jest trudne, ale dopiero próba przekazania w nim opisu świata zewnętrznego pokazuje jak ważne jest ułożenie dobrego i spójnego dialogu.
Brawa za pomysł na takie ograniczenie, chociaż ja wolę inne formy przekazu... Ale trzeba wszystkiego spróbować...[/b]

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

O, to to.
Każdy przekaz można zamaskować:) To całkiem niezłe ćwiczenie jest.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Ja również wysłałem.
(A teraz maskowanie :P )

Osobiście nigdy nie miałem problemów z pisaniem dialogów. Może nie powinienem tego mówić, bo pewnie dostanie mi się za tekst i wówczas to stwierdzenie przemówi przeciwko mnie :) Ale tym bardziej jestem ciekaw jakie popełniłem błędy. Dialog pisało mi się fajnie i przyjemnie, a ograniczenia nie specjalnie mi przeszkadzały.


edit: Mam tylko pewne obawy związane z tym, że za tekst zabrałem się w ostatniej chwili i niestety nie odleżał odpowiedniej ilości czasu...

Pozdrawiam

Wyklęty

Post autor: Wyklęty »

Dziękuję za udzieloną pochwałę w związku z zastosowaną sztuką kamuflażu, sir!
Niniejszym melduję, że zabieram swoją gałązkę i idę kontynuować maskowanie, sir!

Może przy okazji wprowadzenia przez Szanowne Grono takiego (znaczy się dialogowego) ograniczenia, uczestnicy warsztatów powinni wyciągnąć z nich jakieś wnioski ogólne? No bo w końcu poteoretyzować też możemy na tych łamach?
Na przykład można sie zastanowić do czego w ogóle może taki dialog służyć ? Pewnikiem, coby się lepiej tekst czytało, bo jak cięgiem leci, to się człowiek męczy, gubi i zniechęca. Zawsze też można w dialogu jakieś uczucia bohaterów przemycić. No i można sobie pożartować. Bo bohaterom żartować wolno, w przeciwieństwie do autora tekstu.
W sumie dialog to taka mało istotna rzecz, bo bez niego opowiadanie mogłoby się obyć... ale czy dobrze by się je czytało - raczej nie.

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

W sumie dialog to taka mało istotna rzecz, bo bez niego opowiadanie mogłoby się obyć...
ŻE CO?
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Mort00s pisze:
W sumie dialog to taka mało istotna rzecz, bo bez niego opowiadanie mogłoby się obyć...
ŻE CO?
Mogłoby. Ale ile frajdy by znikło. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Mort00s pisze:
W sumie dialog to taka mało istotna rzecz, bo bez niego opowiadanie mogłoby się obyć...
ŻE CO?
Polecam Jesien patriarchy Marqueza. Czytalem dawno, wiec moze mi jakis umknal z rdzewiejacej pamieci, ale jako zywo, nie przypominam sobie tam zadnych dialogow. A mimo to, ksiazka dobra.
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Post autor: Sexy Babe »

A, wysłałem.
999 znaków koszmaru forumowej mendy :|
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Zablokowany