II EDYCJA ZAKUŻONYCH WARSZTATÓW TEMATYCZNYCH

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Faktycznie jestem ciemny. Już wszystko, co trzeba rozumiem ^^.
Oj. Ale niech już będzie w lengłydżu. W googlach znajduję tylko o M. Drabble.
Edit: Tak, liczyłbym. Policzenie wyrazów w jednym tekście + sprawdzenie (na wszelki wypadek). Jakieś 2 - 3 minuty roboty. Razy np. 10 tekstów. Pół godziny. Myślę, że da się przeżyć. Bo jednak w I Edycji były problemy z liczeniem.
Ostatnio zmieniony śr, 12 gru 2007 19:31 przez Mort00s, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Niestety, liczenie ręczne przekracza moje zdolności umysłowe. Umiem liczyć wyłącznie do dziesięciu, na palcach. I tylko przedmioty. Abstrakty na monitorze są poza moim zasięgiem percepcji.

edit: Możemy zmienić ćwiczenie. Trzy słowa. Proszę stworzyć historię. Z fabułą. I jeszcze najlepiej z jatką.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Małgorzata pisze:edit: Możemy zmienić ćwiczenie. Trzy słowa. Proszę stworzyć historię. Z fabułą. I jeszcze najlepiej z jatką.
Ja mam pomysł...

Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem.

Co za rozmach... Ale boję się oskarżeń o plagiat...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Zadźgał goblina mieczem. :D Koniec i kropka. I fantastyka jest. Bo zabicie człowieka to jednak co innego.


No dobra, nie bić ^^.

Edit: No to ja mam 3 pytania: gdzie przybyłeś, co zobaczyłeś, i jak zwyciężyłeś. ;]
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Lord Wader
Psztymulec
Posty: 901
Rejestracja: czw, 19 lip 2007 21:06

Post autor: Lord Wader »

Ja pier..ę. Umarłem!


fabuła, historia i... śmierć

nie zabijać również proszę
Czy świat się wiele zmieni, jeżeli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Gdyby istniały światy równoległe, wszyscy bylibyśmy łajdakami :-D

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Lafcadio pisze:
Małgorzata pisze:edit: Możemy zmienić ćwiczenie. Trzy słowa. Proszę stworzyć historię. Z fabułą. I jeszcze najlepiej z jatką.
Ja mam pomysł...
Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem.
Co za rozmach... Ale boję się oskarżeń o plagiat...
Nie plagiat, tylko błąd translacji. Ta historia to:
Veni, vidi, vici.
I, niestety, przy translacji, trzeba podawać Autora. :P:P:P

Ale gratuluję, Lafcadio. Nie dałeś się nabrać. Właśnie o to chodziło :)))
So many wankers - so little time...

Zabroniona

Post autor: Zabroniona »

Lord Wader
EDITED:
łącznik - klawisz mylony z myślnikiem
półpauza – Alt+150
myślnik — Alt+151

Takie liczenie jest logiczne. Word traktuje ł_ą_c_z_n_i_k jako słowo składające się z pojedynczej litery.
Ło matko! Przepraszam, ale dla mnie takie wyjaśnienie jest niejasne! Mam sto słów w tym cztery myślniki do dialogów, liczyłam z wordem. Ręcznie słów wyszło 96, bo myślników(tych 4) nie brałam pod uwagę, ale Word je bierze, więc co mam zrobić teraz? Mogę tak zostawić, czy to będzie błąd? Ja nie mam jakiegoś innego myślnika na klawiaturze, znaczy jest jeden, ale on biegnie dołem, ten znaczy, o ten: ”_”
Co to to jest to 151?

Edit: Aby posta nowego nie robić. No ja mam – tą krechę. A ten alt z cyferkami to w ogóle mi nie działa. Zrobiłam jak radziła Małgorzata.
Wstaw -> Symbol -> Zwykły tekst. (Z tabeli wybierasz np. półpauzę - czyli taki dłuższy łącznik, zaznaczasz) -> Wstaw -> Zamknij.

Word zostawił myślniki w spokoju i nie liczy ich. Juppi!
No to będzie 100 czystych słów :)
Ostatnio zmieniony śr, 12 gru 2007 20:05 przez Zabroniona, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Wstaw -> Symbol -> Zwykły tekst. (Z tabeli wybierasz np. półpauzę - czyli taki dłuższy łącznik, zaznaczasz) -> Wstaw -> Zamknij.

Word nie liczy tego jako wyrazu. Sprawdziłam.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Nie wiem. Ale wiem co innego:
tekst – powiedział ktośtam
to 3 słowa.
A sama kochana kreseczka

to jedno słowo.
ł_ą_c_z_n_i_k to jedno słowo
zaś
ł _ ą _ c _ z _ n _ i _ k to słów 13.
Mam rację? Czy znowu coś zepsułem?

Edit: Mój Słówko jest inne. Jakieś takie mądre. Nie liczy kreseczki jako słowo. Chyba, że samotnej.
Ostatnio zmieniony śr, 12 gru 2007 19:43 przez Mort00s, łącznie zmieniany 1 raz.
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Lord Wader
Psztymulec
Posty: 901
Rejestracja: czw, 19 lip 2007 21:06

Post autor: Lord Wader »

Przepraszam, ale z rozpędu podałem bez zera. Skróty klawiaturowe to Alt+0150 oraz Alt+0151. Oczywiście Alt przytrzymujemy i na klawiaturze numerycznej wybieramy cyferki. Można tez kopiować różne znaki poprzez windowsową "mapę znaków".
Czy świat się wiele zmieni, jeżeli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?
Gdyby istniały światy równoległe, wszyscy bylibyśmy łajdakami :-D

Awatar użytkownika
Ysabell
Mamun
Posty: 155
Rejestracja: wt, 20 lis 2007 14:37

Post autor: Ysabell »

Lord Wader pisze:Przepraszam, ale z rozpędu podałem bez zera. Skróty klawiaturowe to Alt+0150 oraz Alt+0151. Oczywiście Alt przytrzymujemy i na klawiaturze numerycznej wybieramy cyferki. Można tez kopiować różne znaki poprzez windowsową "mapę znaków".
Ja może pozwolę sobie jeszcze dokładniej: włączamy "Num Lock", wchodzimy do dokumentu, wciskamy lewy alt (nie ten do polskich liter), przuciskamy po kolei 0150 albo 0151, puszczamy alt. Powinien się wyświetlić znamk, który nie jest liczony jako wyraz. :)
Ys.
_____
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą" - Robert A. Heinlein

Awatar użytkownika
Jassmina
Mamun
Posty: 131
Rejestracja: pt, 06 kwie 2007 12:29

Post autor: Jassmina »

W tym mądrym tekście, co był w linkach, napisano, że można to zrobić również, wciskając tylko "-" na numerycznej, albo alt+"-", albo alt+del+"-", bez cyferek. Ale nie wiem, jak to się ma do liczenia/nie liczenia przez Worda, bo mój kochany OO nie liczy jako słowo nawet myślnika ze zwykłej klawiatury. Mądra bestia :D

EDIT: kosmetyka ;)
There is no way to happiness. Happiness is the way.

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Jej. Długa jakaś ta krecha. Nie to lub to.
0151 to taka krecha:

A 0150 to taka:

No i jeszcze ta malutka została - ^^
Dużo się tego porobiło.
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

ja pisze:Wstaw -> Symbol -> Zwykły tekst. (Z tabeli wybierasz np. półpauzę - czyli taki dłuższy łącznik, zaznaczasz) -> Wstaw -> Zamknij.

Word nie liczy tego jako wyrazu. Sprawdziłam.
Podałam prostą metodę, co zrobić przy pomocy myszy, mając Windowsa. Powyżej. To jest rozwiązanie proste, genialne i załatwiające problem liczenia przez Word łącznika jako wyrazu.

Innymi słowy:

wpis moderatora:
Gadulissima: Koniec dyskusji o liczbie słów. Już wiecie, co zrobić. Stosujecie albo metodę opisaną przez Lorda Wadera, albo moją. Albo swoją własną, którą sobie wymyślicie. Wynikiem ma być drabble - 100 słów. A Kiwaczek lub ja policzymy to Wordzie.
Ot, tworzenie w ramach ograniczeń.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ChoMooN
ZakuŻony Terminator
Posty: 240
Rejestracja: pt, 03 lis 2006 23:08

Post autor: ChoMooN »

Drabble... no to coś nowego :)
dawno się nie udzielałem na FF, bo mnie wszystkie inne obowiązki gonią, ale w warsztatach postaram się wziąć udział. Swojego worda też przetresowałem i już wiem jak mam pisać. Teraz tylko wymyślić ciekawą interpretację tematu... BTW wiecie co działa doskonale na natchnienie na warsztaty... pytanie się ludzi z czym im się tytuł kojarzy :)
Wszędzie dobrze, ale gdzie dwóch się bije, tam raki zimują.

Mój blog w znajdziesz dokładnie pod "WWW". Tu niżej między tymi innymi buttonami.

Zablokowany