WT 6

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

W czym restrykcyjny? Czy gdzieś widzisz restrykcje? Chyba we własnej wyobraźni, Czarne Serce... :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

A, no w tym, że przy poprzednich warsztatach przy doborze treści trzeba było brać pod uwagę jedynie pocałunek.

Teraz zaś trzeba...

Widziałem przyjście Pana, płaszcz chwały go owiewał, a z takiej szedł winnicy, co rodzi grona gniewu

Więc, jak mi moja ograniczona wyobraźnia podpowiada, trzeba będzie zaimplementować świadka zstąpienia chrześcijańskiego boga (chrześcijańskiego, bo "Pana" z dużej litery, a to tylko chrześcijanie wyprawiają raczej), trzeba będzie ażeby ten bóg w chwale przychodził, no i trzeba będzie zrobić mhroczną posypkę z gniewu. To chyba nieco więcej niż wplecenie w fabułę pocałunku.

No, ale jak napisałaś, może te restrykcje to tylko w mojej wyobraźni siedzą, może państwo redaktorzy nie będą wymagali aż tak ścisłego potraktowania tematu, jak zaprezentowałem powyżej? Czas pokaże. Najwyżej pod kreskę pójdę (albo i nie).

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Czerni w Sercu, czemuż się ograniczasz?
Co Ci przeszkadza interpretować ten cytat tak, jak Ty chciałbyś go rozumieć?

Przypominam, że zasada jest ta sama, co przy wcześniejszych warsztatach tematycznych, gdzie wymagaliśmy utworów zamkniętych, nie scenek lub epizodów: temat jest do interpretowania przez Autora i każda interpretacja Autorska obroniona w tekście jest prawidłowa.

Naprawdę, słowa-klucze to nie wszystko, Czerni Serca.
To początek kreacji, jak mi się wydaje... :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

A ja przypominam, że zasadniczo wątek ten nie służy do wymiany pomysłów na interpretację tematu.

Dobra rada: zaskoczcie nas. :P
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

Blackheart pisze:[...] trzeba będzie zaimplementować świadka zstąpienia chrześcijańskiego boga (chrześcijańskiego, bo "Pana" z dużej litery, a to tylko chrześcijanie wyprawiają raczej), trzeba będzie ażeby ten bóg w chwale przychodził, no i trzeba będzie zrobić mhroczną posypkę z gniewu.
Słodki Offtopie...
Blackheart, ratuj się, póki czas. Zrzuć klapki z ócz, wyzwól się z okowów, wyrwij murom... eeee, uciekaj od trzebabędziania. Boś na złej drodze jest.
A jak napiszesz tekst wg zacytowanej receptury, toś podpadzioch. Wielki.
Sprostasz wyzwaniu? :>
<mnie tu wcale nie było - proszę nie wyciągać nożyczek>

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Awatar użytkownika
dzejes
Pćma
Posty: 275
Rejestracja: czw, 29 gru 2005 19:24

Post autor: dzejes »

Temat przeczytawszy powiedziałem sobie "Aha, pierwsza linia interpretacji religijno-patetyczna! Odrzucamy! Drugą też odrzuciłem :P Nie powiem jaka ona, sprawdzę w praktyce ile Ałtorów w nią wlazło ;>

Awatar użytkownika
BlackHeart
Pćma
Posty: 221
Rejestracja: sob, 01 gru 2007 08:48

Post autor: BlackHeart »

Tak, tak... interpretacja dowolna, ja wiem. Ale jak sama Margot napisała, te słowa-klucze to początek kreacji, punkt wyjściowy. Tak i mi mówi moja ścisła i wielbiąca logikę półkula. Wcześniej tym punktem wyjściowym był jedynie pocałunek. To chyba nieco mniej ograniczające, nie? Ja tu tylko porównuję. Nie twierdzę, że och-ach zła redakcja nam narzuciła interpretację. Broń Boże.

No, ale dobra. Miałem przecież nie marudzić. Jak rozumiem (po przejrzeniu poprzednich warsztatów), o tematy wystarczy zahaczyć (przynajmniej mi się tak widzi). Wolna amerykanka. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Jeden z moich profesorów zwykł mawiać: "słowa-klucze otwierają wrota skojarzeń", Czerni w Sercu.
Nie zakładaj, że istnieje tylko jedno znaczenie wyrazu, jeden zbiór semantyczny.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

dzejes pisze:Pozwolę sobie reanimować pewną tradycję
Też chętnie się przyłączę:

Łojejku jejku, taki trudny temat zadali, nie poradzę sobie tym razem! :P
Keiko pisze:ciekawe, co będzie następcą żabek ;)
Spodziewam sie licznych nawiązań do Steinbecka. ;-) Sam nawet o tym myślałem z początku, ale widząc co się święci zrezygnowałem. Teraz mam nowy pomysł na oryginalną interpretację tematu. :-)

EDIT: lit.
Ostatnio zmieniony pt, 05 wrz 2008 13:48 przez Marcin Robert, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

BlackHeart pisze:bla bla bla...
Czarnuszku, uczesz się, drapanie grzebieniem po skórze głowy dobrze robi na myślenie, to raz. Dwa, przestań kombinować jak koń pod górę, Ormianin z kredytem, czy Polak z zapalniczką - napisz, co Ci przyjdzie do głowy, potem sprawdź warunki brzegowe i dostosuj wypociny. Potem daj se na luz przez dwa dni, wróć do tekstu, wypłacz się, zadzwoń na telefon zaufania, a wreszcie popraw go i wyślij na prv do Bebe. I módl się.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Marcin Robert pisze:
dzejes pisze:Pozwolę sobie reanimować pewną tradycję
Też chętnie się przyłączę:
Jojejku jejku, taki trudny temat zadali, nie poradzę sobie tym razem! :P
A czy ja mam reanimować tradycję kosmosowania postów o wenie, ilości znaków i nieradzeniu sobie? ;)
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Zabroniona

Post autor: Zabroniona »

Witam wszystkich po wakacjach :D Właśnie miałam taką nadzieję, że z nadejściem września WT powrócą :) Będzie co robić w ten deszczowy weekend!
Mam pytanie: skoro cytat jest napisany pierwszą osobą, wg mnie takim stylem poetyckim lekko, tekst musi również taki być, by pasował do cytatu? Czy można wybrać narrację np. 3os lp.? Odpowiem sobie sama: pewnie można jaką się chce i styl również, tak jak się to widzi i czuje, prawda? :P

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

I tak, żeby tekst obronił interpretację tematu.
Ograniczenia na tym właśnie polegają. Oprócz limitu znaków - nie ma innych. :P

edit: Cisza i nieruchawość dopadła FF, albowiem wszyscy piszą na WT. Co zwiastuje, że czytania będziemy mieć mnóstwo... O, matko jedyna!
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Gesualdo
Niegrzeszny Mag
Posty: 1752
Rejestracja: pn, 01 wrz 2008 14:45

Post autor: Gesualdo »

Chyba się skuszę i coś skrobnę. Co prawda nie wiem kiedy znajdę czas (zajęcia i jeszcze raz zajęcia) ale może się uda.
Coś mi się wydaje, że po zmasowanej krytyce przybiorę wygląd zakrwawionego jabłka Gadulissimy.

A co do spraw formalnych, to mam pytanko. Przy okazji II edycji Warsztatów wyniknął problem związany z Wordem i jego błędnym liczeniem znaków (czy raczej wyrazów).
Czy muszę ręcznie liczyć każdą literkę (bądź spację), czy mogę jednak zdać się na Worda?
"Jestem kompozytorem i coś pewnie chciałem, ale już zapomniałem."

Awatar użytkownika
KPiach
Mamun
Posty: 191
Rejestracja: śr, 18 sty 2006 20:27

Post autor: KPiach »

Tak, Margo, tak. A to jest takie wyjałowiające. Będziecie, Mendy Komentujące, wyglądać niczym pustynia jałowa ;)
A my tfurcy, zostaniemy całkiem wypaleni! ;)
Tak mnie na skojarzenia wzięło.
Myślenie nie boli! Myślenie nie boli! Myślenie... AUĆ! O, cholera! To boli!

Zablokowany