Jonasza Duch Święty - szort ver 2.0

Moderator: RedAktorzy

Mighty Baz

Post autor: Mighty Baz »

Przepraszam za zamieszanie.
A propos pytania czy tez stwierdzenia o cięzkiej pracy nad warsztatem. Powiem rzecz przykrą, choć prawdziwą: w Polsce z pisarstwa nie da się utrzymać z prostej przyczyny - honoraria za książki czy opowiadania za żenujące niskie. Może to wynika z nikłego zainteresowania czytelników, może rynek jest niszowy - nie wiem, nie znam tego segmentu na tyle dobrze, aby definiować przyczyny takiego stanu rzeczy.
Napisałem niewiele opowiadań, choć pewnie każde z nich ma potencjał, oryginalny pomysł, pomimo niektórych braków warsztatowych, mogą się podobać.
Z drugiej strony pisanie musi sprawiać przyjemność, dawać radość tworzenia. Jeśli nie potrafię się z tego cieszyć to po co brnąć dalej?
Czy jestem zbyt leniwy? albo unoszę się honorem, czy też stroję fochy?
Hm...może po prostu "wyżej dupy nie podskoczę " :))

Awatar użytkownika
terebka
Dwelf
Posty: 562
Rejestracja: ndz, 13 lip 2008 23:56

Post autor: terebka »

Cóż, jeśli rzeczywiście zacząłeś to robić wyłącznie z myślą o szybkim wzbogaceniu się, to warsztaty nadal nie przekreślają marzeń. Mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość: Polska rozwija się w UE. Zanim obecni tu redaktorzy/rki wyplenią z Baza złe nawyki i przekują go w geniusza literatury, nasz kraj będzie miał czas aby się stać ziemią mlekiem i miodem płynącą dla literatów :D

Pisz! Ucz się! Nie dopuść do tego, abyś za rok, dwa albo trzy obudził się z ręką w nocniku, gdy wielu z warsztatowiczów dorobi się fortun a Ty będziesz musiał zaczynać wszystko od początku. Bo kto wie, czy wówczas fahrenheitowscy redaktorzy/rki nie wyczują pisma nosem i nie zaczną pobierać opłat za naukę ;)

A na poważnie - zyskaz tu czas aby pisanie zaczęło przynosić Ci radość. Z całym dla kolegi po klawiaturze szacunkiem, jeśliby miało być, jak mówisz, że nie czerpiesz z tego przyjemności, to rzeczywiście nie pozostaje Ci nic innego jak dać sobie spokój i nie zawracać innym głowy.

Edit był, nie będę się wypierał. Nawet dwa.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Mighty Baz pisze:Przepraszam za zamieszanie.
A propos pytania czy tez stwierdzenia o cięzkiej pracy nad warsztatem. Powiem rzecz przykrą, choć prawdziwą: w Polsce z pisarstwa nie da się utrzymać z prostej przyczyny - honoraria za książki czy opowiadania za żenujące niskie.
Jak najszybciej trzeba o tym poinformować takiego na ten przykład Pilipiuka. Chyba nie strzymam i zadzwonię również do Sapkowskiego. Paru innym tez nie daruję (choćby Grzędowiczom!).
Oj, Buzzzz,Buzzz, skąd Ty masz takie informacje? (pytanie je retoryczne)

Co do "niecieszeniasię" - mądrość samą udało Ci się napisać. Jak nie lubisz, nie rób. Nie ma gorzej odwalonej roboty, niz robota pod przymusem.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Bazie, znam Twoje pierwsze opowiadania to wiem że ciężka praca nad warsztatem Ci wcale wychodzi i uczyniłeś spore postępy a Twoje nowe opowiadania czyta mi się przyjemnie, a nie komentuje żeby nie było nepotyzmu ludzi z eve-centrali ;)

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Albiorix pisze:żeby nie było nepotyzmu ludzi z eve-centrali ;)
Pytanie z serii "Blondynka pyta": co to jest eve-centrala?
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Yoel

Post autor: Yoel »

A ja Ci MightyBaz powiem, że jeśli nie lubisz pisać, nie masz do tego serca i ochoty itd. to za cholerę nic nie dopracujesz. I masz rację, nie pisz. Tyle z mojej strony.

Zablokowany