EDYCJA VII B WARSZTATÓW TEMATYCZNYCH

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Bo wiecej czasu zajmuje wyszukanie do ciach i samo ciach niż napisanie trzech wyrazów. Koniec pogaduszek.
Tylko w sprawach merytorycznych proszę!
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Labalve

Post autor: Labalve »

Meryto-co? Fuj, moderatorzy nie powinni się tak brzydko wyrażać!
Mam sprawę merytoryczną (chociaż w sumie nie do końca, bo formalną):
To pierwsze Warsztaty w których biorę udział (oczywiście już zgarnąłem żółtą kartkę) i mam kilka wątpliwości (jeżeli naruszyłem jakiś temat tabu, przepraszam):
1. Od czego zależy, kiedy teksty zostaną podsumowane i podane do pojechania publicznego?
2. Czy po udziale w jednych warsztatach (w sensie, że w edycjii i A, i B) będę miał prawo już skorzystać z ZakuŻonych Warsztatów, czy nie, czy nie wypada?
3. Czy po otrzymaniu czerwonej kartki moderatorzy wypną się na mnie tak fołewa, czy tylko na czas tych WT?

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

ad. 1. Od czasu, chęci, możliwości Komentujących.
ad. 2. TAK.
ad. 3. Nie forever, tylko na utwór WT.
So many wankers - so little time...

Labalve

Post autor: Labalve »

O drugie zapytałem, bo zwątpiłem przeglądając starsze teksty z ZW.
A trzecie, bo nie jestem pewien, czy motyw komiczny, (a może być, że humorystyczny :p) będzie uznany za taki.
Merytorycznie dziękuję.

Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

Nie wiem, czy zauważyliście, ale... już są VIIB!
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

A teraz patrzymy, co przemądrzała Margota, która już kolejny raz z rzędu ma problemy z liczeniem, powiedziała przy ogłaszaniu WT VIIA, chcąc Autorom ułatwić zadanie (i sobie też):
Z ogłoszenia WT VII A pisze:Kwestie liczenia wyrazów:
Ponieważ są (i zawsze były) problemy z liczeniem, informuję, że Word liczy:
1. krótki myślnik (-) jako wyraz
, ale nie liczy długiego myślnika (–) jako wyrazu, polecam zatem używać tego ostatniego.
2. Gwiazdki, krzyżyki i co tam jeszcze jest w klawiaturze numerycznej pod shiftem są liczone jako osobne wyrazy, nie należy zatem również ich używać, jeżeli nie mają być wliczone w liczbę wyrazów tworzących utwór.
Podkreślenie moje.
Ostrzegałam? Ostrzegałam.
So many wankers - so little time...

Ivireanu

Post autor: Ivireanu »

Xiri wydaje mi się, że masz tam krótkie myślniki - przez Worda liczone jako wyrazy. Wyrazami natomiast nie są i władza również ich jako wyrazów nie liczy :-) Ot, cała zagadka.

Ja za to proszę ładnie o wytłumaczenie, dlaczego dostaliśmy żółte kartki :-)
Przy rozmowie o łączności z pierwszym tekstem zrozumiałam, że napisanie sceny fabularnie połączonej z poprzednim drabblem jest dopuszczalne... Ale istnieje możliwość, że po prostu czegoś nie wyłapałam.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Czy ciąg dalszy jest "odbiciem"?
Żółte kartki oznaczają, że naszym zdaniem odejście nastąpiło zbyt daleko od wymagań warsztatowych. Nic to nie zmienia, teksty podlegają komentarzowi, interpretacjom.

Czerwonokartkowcy mają najgorzej, bo oni pójdą na koniec. Za karę. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ja w ogłoszeniu WT VII A pisze:Uprzedzam, że nie mam pojęcia, jak liczą cudze komputery, więc będziemy liczyć na komputerach własnych (ja i Bebe). Jak nam nie wyjdzie 150 wyrazów, to rzucimy tekst pod krechę - najwyżej potem będziemy się tłumaczyć.
Niniejszym się tłumaczę. Pierwsza część - wymóg formalny wykonałaś. Druga część - wymóg formalny nie wykonałaś. Znaczy, cofnęłaś się, Keiko. I to na dodatek w najbardziej wrażliwym i drażliwym zagadnieniu tych WT, przy którego wyjaśnianiu, ostrzeganiu, FAQwaniu, namęczyła się Bebe i namęczyłam ja.

Tak przy okazji, gdzieś tu mi protest Xiri przed oczyma mignął, ale już nie potrafię znaleźć. Xiri, a komu ja osobiście i personalnie tłumaczyłam przy VII A, jak ten długi myślnik krok po kroku znaleźć? No, komu? I jak Ci się wydaje, dlaczego Ci to tłumaczyłam - na otwartym FF, w którymś z wątków VII A? Powiedz mi teraz, jak powinnam zareagować na Twój protest?

Jest późno. Papierosy mi się skończyły. Zróbcie mi przysługę, poczytajcie między wierszami, spróbujcie się postawić na moim lub Bebe miejscu. Tak dla ćwiczenia wyobraźni. I spróbujcie sobie wyobrazić, co ta durna.............. i otumaniona nikotyną..................* Małgorzata może czuć i myśleć o Autorach, co protestują.

___
*to, rzecz jasna, nie wyczerpuje epitetów, dlatego można sobie wstawić dowolne określenie pod moim adresem. Bez żadnych ograniczeń.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Ja naprawdę rozumiem rozgoryczenie, zwłaszcza gdy wiąże się z tak bzdurną sprawą jak liczenie słów i roadzje myślników. Nie mniej jednak, sami sobie tego gola strzeliliście :(
Margot sporo napisała na ten temat, zarówno tłumaczac wymogi jak i przesłanki ich ustanowienia. Sporo osób dało radę, więc czy dało się? Dało się.
Wymóg 150 słów był. I było też powiedziane, że statystyka Worda również ma podać 150 słów, po to był cały elaborat o znakach. O co więc teraz wojny? Trzeba sobie w brodę napluć. Sprawdzić jeszcze raz, jeśli się wcześniej nie chciało, jak to jest z tym liczeniem myślników przez statsy Worda. Zapisać na karteczce memo: na końcu sprawdź myślniki i zamień na długie.
Pierwszy raz brałem udział w WT. Dałem radę. Można miec pretensje, że fantastyki nie było, że powagi nie było, że komizmu nie było, że za daleko odszedłem od pierwszego tekstu, to nadal sprawy formalne ale bardziej na merytorycznym gruncie.
Ale ilość słów? No sorry, niechlujstwo piszących, IMHO.

Weźcie się za komentowanie lepiej.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Zasadniczo mamy dość kwestii myślników. Było to wyjaśniane, trzepane i tłumaczone, było nawet umieszczone w ogłoszeniu do edycji A. Było omawiane ogólnie i krok po kroku.

Jest spora grupa autorów, którzy wywiązali się z zadania i mają myślniki, a mimo to 150 słów, niezależnie od tego jakim programem się liczy.

Stad też nasz bunt i czerwone kartki - bo ileż można. Dostało się Wam za zaniedbania. I to jest koniec dyskusji na temat myślników, bo całą resztę wyrzucę w kosmos, jakem chomik.

Albiorix chciał być sprytny i nie zrobił przerw między myślnikami a wyrazami po niech następującymi. Bardzo zabawne.

Wolfie popełnił błąd ortograficzny, który spowodował, że nie zauważył braku 1 słowa do pełnych 150-ciu.

Przykro mi, ale biorąc pod uwagę burzę, jaka się przetoczyła nad warsztatami przy okazji poprzednich drabble'i - nie ma litości dla myślników w edycji B.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

BMW pisze:Ja także w swoim tekście wstawiłem "długie kreski", ale na kompach Małgorzaty i Bebe zmieniła się ich długość, przez co nie zostały policzone.
Tak Was czytam i już traktuję dyskusję jak łamigłówkę. Zatem policzyłam wszystkie cosie w Twoim, BMW, utworze. Jest 136 wyrazów i 14 myślników. Z tego, co wcześniej wykładała Margo, zrozumiałam, że dla Jurorów nie liczą się żadne myślniki, ani krótkie, ani długie. A że Word ma własne podejście i długich nie liczy, a krótkie - tak, zatem aby podejście Worda i podejście Jurorów były zgodne, zalecono stosowanie długich.
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Wszystkie posty dotyczące myślników i kryteriów zostały wycięte z wątku z tekstami edycji VII B.

EDIT:
Zrobiłam czystkę wśród myślnikowego bałaganu. Nie chce więcej widzieć postów o myślnikach. Co zobaczę, to wytnę.

EDIT 2: o, właśnie wyleciał post o myślnikach, bodajże terebki. Przykro mi, ale nie ciągnijmy tego dalej. :)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Odpowiem, bo padło zapytanie.
Małgorzata pisze: Xiri, a komu ja osobiście i personalnie tłumaczyłam przy VII A, jak ten długi myślnik krok po kroku znaleźć? No, komu? I jak Ci się wydaje, dlaczego Ci to tłumaczyłam - na otwartym FF, w którymś z wątków VII A? Powiedz mi teraz, jak powinnam zareagować na Twój protest?
Po prostu daliście zbyt skomplikowaną instrukcję obsługi, a ja prosty człowiek jestem. Zrozumiałam - i już od entych warsztatów wstecz trzymałam się tego - że krótki myślnik (który wyrazem nie jest) jest uznawany jako wyraz zarówno przez program, jak i organizatorów warsztatów. Wyjaśniliście szczegółowo, jak Word liczy wyrazy, ale nie znalazłam informacji, że wy odrzucacie ten sposób liczenia. W warsztatach wersji A właśnie z tego powodu wolałam nie ryzykować i nie dawać dialogów ani myślników. No ale teraz pomyślałam, że zaryzykuję. Brakuje zatem takiej informacji:

"Liczymy same wyrazy, zatem nie interesują nas wszelkie znaki interpunkcyjne, od myślników długich i krótkich, po wielokropki.

Ale trudno. Jabłka już opadły. Niemniej nic się nie stało.

BTW. Word nie robi mi myślników długich, czyli tych "niepoliczalnych".

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

<wqrwa mode/on>
Nie, Xiri, stwierdzenie, że Grupa Trzymająca Warsztaty uznaje myślnik za wyraz, jest absolutnie niedopuszczalną nadinterpretacją. Sprawdź tę dyskusję (pod ogłoszeniem WT VII A), bo wtedy sprawiałaś wrażenie, że rozumiesz. Proszę mi nie wmawiać, że kwestia niezdolności do zrozumienia dość prostego faktu jest po naszej stronie - ponieważ nie jest.
Denerwuję się, kiedy widzę kwestie związane z liczeniem wyrazów. Naprawdę się denerwuję.
<wqrwa mode/off>
So many wankers - so little time...

Zablokowany