Jęki niepocieszonych

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Laris
Psztymulec
Posty: 916
Rejestracja: czw, 11 gru 2008 18:25

Post autor: Laris »

Dołączę się do pytania nosiwody - WTF?

Ponadto dodam od siebie, że bardzo trudno jest mi ogarnąć, o co chodzi Mighty Bazowi (dobrze odmieniłem?). Jeśli mam być szczery, to mnie to wygląda na lament szesnastolatka, który twierdzi, że "mi się należy bez wkładu własnego, bo tak!". No... Zamiast NWL i ZW zrobić po prostu coś na wzór igrzysk, gdzie autorzy wskazują błędy innym autorom? Przeca to samo było w NWL, tylko swoje trzy grosze wtrącali jeszcze ludzie odpowiedzialni za Fahrenheita. Chwila, chwila, tu chodziło o konkursy. I co? To może lepiej pogrzebać w NWL i wydać antologię złożoną z największych pereł wspomnianych warsztatów? Oczywiście po tym, jak jakiś redaktor-niewolnik zedytuje błędy, łaskawie wskazane przez komentatorów.
Ta. Ale pewnie nie zrozumiałem, o co w tej "óczoney dyspucie" chodziło.
Najmniej pamiętam zajęcia w szkole,
bo żaden z nas się tam nie nadawał.
Awantura - Pokolenie nienawiści

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Kruger pisze:Podobnie jest ze specstatusami. Ma takowy Maximus i BlackHeart.
Black Heart nie ma specstatusu. Ma go tylko Maximus
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Ale w ogóle to jest wszystko porąbane. Przecież są inne forumy, w tym NFF czy SFFHF, gdzie każdy/a może wrzucić swoje wypociny i zostać oceniony przez takich samych jak on/a. Warsztaty Fahr tym się różniły/różnią, że oceniali/oceniają ludzie zajmujący się poprawianiem tekstów na codzień. A że robią to wolniej, to zrozumiałe i konieczne do zaakceptowania.

Po cholerę kolejne igrzyska, tym razem na Fahr, skoro one są na co najmniej kilku innych forach o tej samej tematyce?
/edit: bo mi się wysłało przed zakończeniem zdania.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Względem wcześniejszego pytania Terebki oraz poniższej wypowiedzi:
nimfa bagienna pisze:Black Heart nie ma specstatusu. Ma go tylko Maximus
A przepraszam najmocniej, nie wiem co mnie tak zamroczyło, po prostu byłem przekonany że BlackHeart ma specstatus uzyskany przed Maximusem jeszcze. Nie wiem skąd to przekonanie. Przepraszam.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Mighty Baz

Post autor: Mighty Baz »

Ika pisze:Na moje to Mighty mi tłumaczy, żebym sobie nie przydawała znaczenie, bo czy mi się chce, czy nie, to nie robi różnicy :).
Wierszem mi wytłumaczył, żeby bardziej politycznie było :))

EDIT: Bo byłabym zapomniała: Jasne, Mighty, luzik :).
Hm...Ten wiersz bardzo przypadł mi do gustu. Pasuje do wielu sytuacji życiowych. Uczy nas jak perspektywa zmienia się...w czasie. Częstokroć utożsamiamy się z czymś, w co włożylismy dużo serca, wysiłku...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Tylko co z tego, że przypadł Ci do gustu? Do jakiej sytuacji życiowej pasuje w tym wątku? W skrócie: WTF?
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Mighty Baz

Post autor: Mighty Baz »

nosiwoda pisze:Tylko co z tego, że przypadł Ci do gustu? Do jakiej sytuacji życiowej pasuje w tym wątku? W skrócie: WTF?
hm...to zależy.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Aha, czyli sam nie wiesz, tak sobie machnąłeś.
Drobna sugestia: jak masz pisać takie posty, to lepiej nic już nie pisz.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Ale wam się chyba nudzi...
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Ja, zgodnie z tematem watku mam skarge i wniosek.

SKARGA:
Na poczatku powyzsza dyskusja byla nawet smieszna, ale potem zrobilo sie zalosnie. Swego czasu ucieklem od wszelkich warsztatow, konkursow i komentarzy, cieszac sie, ze maja one na forum osobne dzialy, ktore omijam szerokim lukiem. Teraz wylazlo toto tuta.

WNIOSEK:
Wydzielic dyskusje do jakiegos osobnego watku.

Prosze o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Mighty Baz

Post autor: Mighty Baz »

nosiwoda pisze:Aha, czyli sam nie wiesz, tak sobie machnąłeś.
Drobna sugestia: jak masz pisać takie posty, to lepiej nic już nie pisz.

Sami stworzyliście forum i warsztaty, które wam ostatnio ciążą niemiłosiernie. Już kiedyś napisałem na tym forum, że nikt nikomu łaski nie robi.
Jedni pomagają za darmo i nie budują swojego etosu, czyli nie wypominaja nikomu, że zmarnowali swoje życie, kariery czy cokolwiek innego. Po prostu to robią i nie użalają się nad sobą, jacy są nieszczęśliwi czy niedoceniani.
Nie masz ochoty i chęci to nie pomagaj. Chcesz brać za to kasę to zapodaj info o cenniku...żaden problem.

Masz problemy zdrowotne, nie możesz siedzieć przed monitorem, czy jakkolwiek to nie jęcz wszem i wobec, że poświecasz zdrowie dla innych.

Wystarczy czytelny, asertywny komunikat dla mnie (łącznie z banem) czy innych użytkowników forum.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

W kwestii formalnej - Nosiwoda nie ma i nie miał żadnego związku z forumowymi warsztatami.

Znaczy kulą w płot. Kolejny raz.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Mighty Baz pisze:Wystarczy czytelny, asertywny komunikat
I z tym masz największy problem.
W ramach czyszczenia tematu proponuję raczej kasatę niż wydzielenie.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Mighty Baz pisze:Wystarczy czytelny, asertywny komunikat dla mnie (łącznie z banem) czy innych użytkowników forum.
Wystarczyloby, zeby niektorzy uzytkownicy nie wykazywali postawy roszczeniowej i jesli nie maja o sprawie zadnego pojecia, zeby nie zabierali sie do radzenia innym jak i co maja robic. Wtedy nie trzeba by bylo przypominac kim sa i co robia redaktorzy...
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Jesli moge jeszcze cos zaproponowac (oczywiscie od samego poczatku pisalem, ze to "takie luzne pomysly" majace na celu jakas tam pomoc)

Wedlug mnie Mighty Baz podsunal jedno z lepszych rozwiazan, tylko ja je troche przerobie ;-)

Zalozmy, ze mamy teraz marzec. To do konca marca kazdy wrzuca tekst do tego nowego dzialu na ksztalt NWL, niewazne. Zaczyna sie kwiecien i od pierwszego kwietnia do, powiedzmy, 15 - autorzy nawzajem flekuja swoje teksty, ale nawet nie musza flekowac - wypowiadaja sie nawzajem o nich - kazdy autor daje jedno "tak" dla jakiegos tekstu i wylaniamy piec najlepszych (liczba 5 wygenerowana przypadkowo) Oczywiscie flekowanie autorow jak najbardziej. Dlaczego?
Otoz, Ika (chyba?) napisala, ze jest wielu autorow z zerowym pojeciem o pisaniu, ktorzy wstawiaja tekstu. Do takiego poziomu wystarczy srednio-zaawansowany autor, ktory mial przynajmniej 5 wlasnych tekstow sprawdzonych i zna sie w miare, a takich jest wielu. I poki co tacy sprawdzajacy wystarczaja, bo poczatkujacy pisarz nie bedzie raczej przejmowal sie melodia zdania, a bardziej poprawnym skladaniem itp.
I te piec tekstow do sprawdzenia redakcji. Wychodzi na mniej pracy redakcji (dosyc malo na jeden miesiac), autor postara sie (bo moze tylko jeden tekst na miesiac, wiec warto sie przylozyc), rywalizacja zacheci, mniejszy bajzel.
Pod koniec miesiaca czyszczenie dzialu i jedziem od poczatku.
Wady: ukladanie sie (hah, ktos to juz przedemna powiedzial, a jeszcze tak niedawno zabawne byly te uklady...), ale ja w to nie wierze. Po co sie ukladac? Po to, zeby swoj beznadziejny tekst dac pod noz redakcji?
Druga wada: no ze redakcja wtedy bedzie musiala podjac sie sprawdzenia tych przykladowych pieciu tekstow.
I jeszcze ograniczenie znakow. Do 10 000, albo 15 000. To i tak wychodzi bardzo malo, a mozna stworzyc fajna historie, osadzic w jakims swiatku i tak dalej.
A wydawanie? Chyba raczej trudno by bylo... Te dobre mozna i gdzies uwiecznic... Chyba. Ale na forum oczywiscie, w jakims dziale czy cos, ale to kiepski pomysl i tak.


Pozdrawiam,
Husiaty


EDIT: w kwestii uzalania sie itp obie strony maja racje:
nie wiem, jak to jest sprawdzac teksty, prowadzic forum, widze, ze to kawal roboty,
ale z kolei nikt nikogo z kijem nie goni. Autorzy sa wdzieczni bo widza wklad w swoj rozwoj innej osoby (i ja rowniez)
Btw, to schodzi na zly temat. Myslalem, ze forumowiczom udzielajacym sie tutaj zalezy na stworzeniu jak najlepszych warsztatow...
Ostatnio zmieniony śr, 04 mar 2009 14:44 przez Husiaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany