Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Cordeliane »

Widzę, że Szefowa zadziałała, ale ja sobie w międzyczasie już napisałam posta i mi go szkoda, więc jednak wyślę ;)
neularger pisze:Jeżeli jesteś właścicielem tekstu, to możesz to udowodnić i w takim razie powinieneś zawiadomić Weryfikatorium o plagiacie. Nie ma więc mowy o zniesławieniu lub nieuczciwej konkurencji. Jeżeli nie jesteś, to faktycznie możesz zostać oskarżony o kradzież i plagiat.
Jeżeli nie jest właścicielem, to nie dosyć że wkleił cudzy tekst na FF, to jeszcze dodatkowo oskarżył tamtego użytkownika o plagiat. Wesolutko.
Osobiście jednak podejrzewam, że Tomek i Obieżyświat to jest ta sama osoba, więc wystarczyłoby po męsku przeprosić publicznie za głupie kłamstwo z początku, zamiast brnąć w kolejne krętactwa i się kompromitować. Przykre.
A, i Troll ma całkowitą rację co do tego, kto pierwszy zaczął ujawniać korespondencję - bynajmniej nie był to Neu :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Małgorzata »

Mnie dręczy tylko jedno: DLACZEGO?!
Po co się to robi? Jaki w tym cel, jaka korzyść dla sprawcy?
:X
So many wankers - so little time...

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Juhani »

Małgorzata pisze:Mnie dręczy tylko jedno: DLACZEGO?!
Po co się to robi? Jaki w tym cel, jaka korzyść dla sprawcy?
SŁAWA! SŁAWA! SŁAWA! Fora pełne jego opowiadań! To moje i to moje! Zobacz! Kwiaty rzucane na stół! Wielbicielki na kolanach (w obu znaczeniach, a kto pomyślał o trzecim, to świnia)! Spojrzenia rzucane ukradkiem, pełnie wyrzutu - ach! dlaczego nie wybrałeś mnie! Mistrzu! Wyrocznio! Nocna jazdo ty moja!
Skrzynka pełna zaproszeń na odczyty! Słuchajcie, słuchajcie! To ON rozpoczął nową epokę w nawigacji! Nowatorski pomysł, żeby pływać połówką łodzi, zamiast całą, uratował światową ekonomię! Uczcijmy geniusza! Nie z Tych on i nie z Katowic, tylko z Tychowic od dzisiaj! Zbawca samotnych kobiet, marniejących w depresji, dla których ratunkiem okazał się krzyczący penis! Itd, itp.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Małgorzata »

Poważnie pytałam. Zwyczajnie nie rozumiem. Wejście na ZWF nie jest jakoś szczególnie obwarowane, skorzystanie też nie jest jakoś szczególnie trudne, a wartość tego, co się dostaje, każdy może sobie samodzielnie określić. Znaczy, nie trzeba się wysilać, kombinować ani nic - wrzuca się tekst i tyle...
Więc po co kręcić?
Nie rozumiem. Serio.
So many wankers - so little time...

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Juhani »

Tak na serio, to ja też nie rozumiem. Może chęć rozszerzenia grona oceniających (raz oceniony gdzie indziej utwór może być zlekceważony), może silne przekonanie, że ma się doskonałe pióro, tylko świat jest pełen zawistników. Nie wiem.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: neularger »

Ja rozumiem. Znaczy, tak mi się wydaje. :D
On to robił dla Ciebie Margot. Znaczy, w największym stopniu dla Ciebie. :)
Bo ty teksty rozbierasz jak nikt inny. Gdyby nie limity mielibyśmy Warsztaty zasłane tekstami tego userka. Ten wrzucony pierwotnie tekst pewnie nie miał wysokich notowań u autora, ale gdyby się przyznał, że to jego (znaczy, autora), to po tygodniu trzymania tekstu w zamrażarce ZMWFF Neu mógłby uznać, że trzeba odczekać kolejny miesiąc. A tak można było zwalić na pomyłkę...
Oczywista, to tylko moja eee... ekstrapolacja. :D

e. Poprawa zrozumiałości.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Małgorzata »

Ale to nielogiczne, Neulargerze.
Pomijając, że nie uważam swoich łapanek za jakoś szczególnie wyjątkowe (to mit, pewnie ilość odebrana jako jakość - ale dziękuję, Neu), to przecież i tak je robię - bo lubię. I lubię czytać cudze - o wiele bardziej mi się podobają od moich. :P
I za darmo łapankę się dostanie, więc gdzie tu sens, żeby mataczyć?
No, to mnie ogłuszyło. Że na dobrowolnych i darmowych ZWF znalazł się powód do krętactwa.
Poza moim zasięgiem.
Ech... :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
sprutygolf
Sepulka
Posty: 87
Rejestracja: ndz, 17 lut 2013 14:05
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: sprutygolf »

Gdyby jednak okazało się, że jestem łatwowierna, z czego wynika, że jednak jesteś Obieżyświatem, i nie kradniesz, a tylko kłamiesz, to i tak uważam, ze nie powinieneś być użytkownikiem Forum Fahrenheita.
W regulaminie nie ma opcji: ban za kłamstwo. Oczywiście są inne, rozleeegłe możliwości eliminowania niepożądanych elementów!;) A może by tak uruchomić wielkoduszność i dać jeszcze szansę Tomkowi? W ostateczności jest taki patent jak „ban czasowy”. A niech się jeszcze trochę Autor pomęczy i potłumaczy, to może być interesujące doświadczenie dla nas wszystkich!:) Bo dalibóg, jego motywy - dla mnie także - są niezrozumiałe. Totalnie!
Ale to pływanie pół-łódką oraz nasz ulubiony wrzeszczący..? Ha! Bezcenne! Mo(r)deratorze, proszę, daj mu ostatnią szansę!:)) A jeśli znowu podpadnie, to zafundujesz mu trwałe wejście na orbitę.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: neularger »

Margotta pisze:I za darmo łapankę się dostanie, więc gdzie tu sens, żeby mataczyć?
Ale jest różnica, kiedy się dostanie się tę łapankę. On chciał łapankę TERAZ i ZARAZ, a na forum już w był jatkowany poprzedni, świeżo odblokowany tekst - "Nocna jazda" (ten z penisem :D). Zatem autor musiał jakoś doprowadzić do zniknięcia "Nocnej jazdy" zachowując jednocześnie prawo do wstawienia następnego tekstu bez czekania regulaminowego miesiąca na kolejną szansę. Sposób z "nieświadomym" plagiatem i pomyłką (ups, sorry, to nie mój tekst, wywalcie, bo będzie plagiat...) pewnie wydał mu się najlepszy. W innym przypadku moglibyśmy odmówić wywalenia - ale tak, przy plagiacie?
No i "Nocna jazda" poleciała, a on natychmiast wstawił "Pakt".

Sputygolfie, suplikujesz nadaremno. :D
Ban, to ban.
I taką niespodziankę daje ci admin, nie mod, więc adresat supliki też nie ten. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: neularger »

Nowy regulamin Warsztatów. Zapoznajcie się.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Marcin Robert »

Ika pisze:Poprawiono: 3.10.2012. Neu
Tęsknota za starym rokiem.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Marchew »

Chciał się poczuć młodszy.
Try not! Do or do not. There is no try.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Juhani »

To teraz poczeka na zeszły rok:)

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: neularger »

Poszli offtopić się gdzie indziej. A ty MR już niedługo dostaniesz nagrodę specjalną. Tak...:)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Harfa i Miecz - Pasterz i żywy ogień.

Post autor: Juhani »

Nie podobają mi się te nowe zwyczaje ze wstawianiem poprawionego tekstu. Tyle.

ODPOWIEDZ