Raptus puellae

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Jest coś w tym, co piszesz. Na pewno łatwiej zmodyfikować krzesło, niż kulę. Co się tycze entropii, to najogólniej rzecz biorąc jest miarą nieuporządkowania (czy uporządkowania) stanu. Można by podyskutować, co jest bardziej uporządkowane - V Symfonia Beethovena, czy Jutrznia Pendereckiego, Sonety Szekspira, czy dzieła współczesnych pisarzy (nie będę obrażał Szekspira wymienianiem nazwisk). Język też oczywiście dąży do uproszczeń - ale z drugiej strony pojawiają się w nim pojęcia, o jakich nie mieli pojęcia nasi dawni jego mistrzowie. Diabli więc wiedzą, czy się uprasza, czy komplikuje.
Ale na pewno diablo się wulgaryzuje ;-)...
Dziękuję za wyjaśnienia...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

M.E.Chris
Sepulka
Posty: 43
Rejestracja: pn, 13 wrz 2010 09:13

Post autor: M.E.Chris »

Narai pisze:Dzięki :)
Dziękuję wszystkim za hojne komentarze. Kruger i Neularger skutecznie wywołali u mnie szczękozwis :) Panowie, dialog tylko wydrukować i na ścianie powiesić :)
To raczej wzór jak z tematu komentującego tekst zrobić prywatną potyczkę dwóch jegomościów. ;)
Zadziwiające jak szybko wolność skłania człowieka ku brakowi poszanowania dla czyjegoś życia.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Ale nawet prywatna potyczka może komentować tekst, nieprawdaż? Wszystko co powiesz może zostać wykorzystane przeciwko tobie i takie tam...
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Ależ prywatność tej potyczki jest tylko złudzeniem. Ja się wnikliwie czepiłem, Neularger wnikliwie mi zwrócił uwagę, podyskutowaliśmy.
Zaręczam, że żadne wcześniejsze sprzeczy czy wymiany zdań nie były kanwą tek konkretnej. Zaręczam, bo takowych nie było, po prostu :)
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

He he...
Coś bym jeszcze napisał, ale może faktycznie "potyczka dwóch jegomościów" trwa za długo.
Chris, przyłączę się do Krugera, to nie są żadne "prywatne porachunki" i tekst Narai nie służy tu za pretekst. Poza tym, to wątek Narai i jeżeli ona uważa, że nasze uwagi jej w czymś pomagają to chyba dobrze... :)
Niemniej, jak to mówi moja ulubiona pani kapitan ze Star Treka: Objection noted (Sprzeciw zanotowany), żadnych prywatnych porachunków w wątku Chrisa :)

Odniosę się jeszcze do postu Generała, mam wrażenie, że pisząc o entropii Margo miała na myśli pojęcie z zakresu teorii informacji (średnia zawartość informacji na bit) niż jakiekolwiek pojęcie z fizyki...

e. dwukropek
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

A to nie fizyka? Mnie się to wydawało fizyczne, ale możesz mieć rację, Neulargerze. Wszak język poezji zwykle dąży do tego, by przy mniejszej liczbie słów wyrazić więcej treści. Jeżeli treść potraktować jako informację...
Bah, jestem pewna, że się w tym pogubię. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Narai
Fargi
Posty: 345
Rejestracja: pn, 04 lut 2008 21:26

Post autor: Narai »

neularger pisze:Poza tym, to wątek Narai i jeżeli ona uważa, że nasze uwagi jej w czymś pomagają to chyba dobrze... :)
Oj, oczywiście, że pomagają :) poza tym ułatwiliście mi poniekąd sprawę. Nie musiałam sama odpierać ataków, wystarczyło, że poczytałam i wyciągnęłam wnioski, hi hi.
"Wspaniała przyjemność estetyczna, zwariować w teatrze, muszę wyznać." L.Tieck
"Pisarze, którzy chcą pisać dla innych pisarzy, powinni pisać listy." L. Niven

ODPOWIEDZ