Loki

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Loki

Post autor: hundzia »

Znaczy - Smoczarka musi przysiąść fałdków, przyswoić uwagi i napisać coś prostszego. Z sensem.
Żebyśmy znowu mieli się nad czym pastwić.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Loki

Post autor: Małgorzata »

neularger pisze:Mniej pewnie nie, ale ja przynajmniej przestałbym się zastanawiać, co niby wynika z tego wątku i jak to pożenić z resztą. :)
Ten karczmowy wątek był dla złączenia nord-biblijnej przypowieści z realistycznym światem przedstawionym => taka jestem domyślna, że sama na to wpadłam. Problem w tym, że Autorce nie udało się powiązać jednego z drugim na tyle wyraziście, żeby struktura była jakaś spójna.

No, ale trudno się dziwić. Dla tego rodzaju zabiegów potrzebna jest raczej kompozycja z klamrą, zamknięta i nieparzysta, a mamy parzystą, naprzemienną, w której dominuje opowieść w opowieści...
Każdy, ale to każdy chyba element tego tekstu jest wbrew logice. :)))

edit: Cytat dodałam.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Loki

Post autor: neularger »

I dlatego dobrze, Margotta, że wróciła! :D
Swoją drogą Autorka chyba olała swój własny wątek...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Loki

Post autor: Kruger »

Kubeł zimnej wody podziałał?
Trzeba zewrzeć pośladki i ruszać do boju!
Znaczy do pisania :)
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Loki

Post autor: Małgorzata »

Może Autorka myśli, że krytykować jest łatwo, o wiele łatwiej niż coś napisać. Albo że robimy to z zazdrości, bo jesteśmy niewyżytymi pisarzami, więc nie doceniamy arcy-dziełła. :P
Historia nas osądzi, heheh! :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Loki

Post autor: hundzia »

Ale nie od dziś wiadomo, że u nas to raczej pióra lecą niż pochwały.
Tu się lud uczyć przychodzi, a nie nadstawia grzbiet do głaskania.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Loki

Post autor: Małgorzata »

Czemuś mam wrażenie, że chodzi właśnie o głaskanie. I ja nawet chętnie bym coś pogłaskała, tak dla odmiany.
Problem w tym, że nijak nie mam czego głaskać.

Choćby ten tekst. Nie ma nic, co by można pochwalić, nawet jednego zdania, które utkwi w pamięci na dłużej niż trzy sekundy po przeczytaniu. A pomysł jest tak banalny, że na kolanie można napisać ze dwie miniatury - nawet z wykorzystaniem karczmy, patosu i opowieści w opowieści o wojnie bogów jako elementów głównych struktury.

Może warto pchnąć taki wzorzec na WT...? Ciekawe, jak by inni rozwiązali podobny problem. Dla utrudnienia - zakaz używania nawiązań biblijnych. :)))

edit: Obsuwa syntaktyczna.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Loki

Post autor: hundzia »

WT! Tak!
Klask klask klask!
Reanimujmy WT!
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Loki

Post autor: Małgorzata »

Decyzję o WT podejmie Ika.
Mnie za parę dni zaczyna się maraton translatorski, więc znowu zniknę. Wakacje się skończyły... No, zaraz skończą. :P

edit: Litróffka.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Loki

Post autor: neularger »

Ika mówiła o wrześniu... jako terminie WT.
A ty Margo wrócisz. Zawsze wracasz. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Loki

Post autor: Kruger »

Małgorzata pisze:Może warto pchnąć taki wzorzec na WT...? Ciekawe, jak by inni rozwiązali podobny problem. Dla utrudnienia - zakaz używania nawiązań biblijnych. :)))
Najs ajdija!

Spoko, każdy musi się w we własnym kąciku pobić z myślami bo kubłach zimnej wody. Grunt, to twardość pośladków wyrabiać i pałer do roboty mieć.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Cerber
Sepulka
Posty: 5
Rejestracja: sob, 11 sie 2012 00:20

Re: Loki

Post autor: Cerber »

Poza tym Bóg nie jest bezimienny. To Jahwe. Bóg w dodatku, nazwa własna.
Hundzia, ja tylko z małym ale odboszącym się do ww. wypowiedzi. Sęk w tym, że "Jahwe" pochodzi od słów "Ja jestem, który jestem" co zostało zinterpretowane w "JHWH" a następnie przekształcone w "Jahwe" co wcale nie oznacza, że Bóg ma tak na imie. W teori (wg. Bibli) Bóg jako istota wszechpotężna nie musi posiadać imienia bo nie można nazwać bytu doskonałego. Nazywajać przedmioty masz nad nimi władze (krowy, kotki, latające świnie itp.), więc kto nazwie byt który nie jest zależny od niczego? Można użyć zwrotu "Bezimienny Bóg".

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Loki

Post autor: Małgorzata »

Cerber pisze:teori
<nazigarmmar/on> TEORII <nazigrammar mode/off>
:P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Loki

Post autor: hundzia »

Cerber pisze:Hundzia, ja tylko z małym ale odboszącym się do ww. wypowiedzi. Sęk w tym, że "Jahwe" pochodzi od słów "Ja jestem, który jestem" co zostało zinterpretowane w "JHWH" a następnie przekształcone w "Jahwe" co wcale nie oznacza, że Bóg ma tak na imie. W teori (wg. Bibli) Bóg jako istota wszechpotężna nie musi posiadać imienia bo nie można nazwać bytu doskonałego. Nazywajać przedmioty masz nad nimi władze (krowy, kotki, latające świnie itp.), więc kto nazwie byt który nie jest zależny od niczego? Można użyć zwrotu "Bezimienny Bóg".
Z tym kłócić się nie będę. Teologiem nie jestem, ale skoro tak uważasz to być może masz rację :P
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Loki

Post autor: neularger »

JHWH - nie jest może tak wprost imieniem, niemniej tak bywało wykorzystywane. Z tego co pamiętam w hebrajskim nie zapisywano samogłosek, zatem dokładna wymowa nie jest znana (pewnie więcej wie na ten temat Ilt). Faktycznie unikano nazywania Boga, z prostszych przyczyn niż podaje Cerber. Imię, jako dodatkowy wyróżnik Boga, nasuwałoby skojarzenie, że mogą istnieć jacyś inni bogowie...
A imię Boga (JHWH + stosowne samogłoski) wypowiadano podczas święta Jom Kipur.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ