Kuracja Profesora Tutki

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Kuracja Profesora Tutki

Post autor: Cordeliane »

Regis pisze:edytor tekstu raz mi zmienia myślnik na dywiz, raz nie, a wyłączyć tego ustrojstwa nie umiem
W moim Wordzie takie rzeczy są w ustawieniach autokorekty, warto sprawdzić. W innych edytorach też na pewno się da, poszukaj po prostu w opcjach i w pomocy.

E: cycat, doprecyzowanie.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Regis
Pćma
Posty: 278
Rejestracja: wt, 22 lut 2011 17:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Kuracja Profesora Tutki

Post autor: Regis »

Udało się. Dzięki za pomoc. :)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Kuracja Profesora Tutki

Post autor: Małgorzata »

Super, bo już myślałam, że po kwestiach liczenia słów, kolejnym wielkim literackich wyzwaniem dla Autorów in spe staną się myślniki i łączniki (pomijając, że kwestie są powiązane).
Notabene: prawidłowo użytego łącznika Word nie zmienia na myślnik lub półpauzę samoistnie. Nieprawidłowo użytego łącznika (czyli na początku kwestii dialogowej) Word również nie poprawia automatycznie.
I tym optymistycznym akcentem...

A wracając do tekstu. Marcinie R., OK, utwór.
Ale mnie się już nie chce czytać fanfików z Szaniawskiego. Rozumiem, że naśladownictwo to jedna z najwyższych form uznania, ale kreatywnie to chodzenie na skróty.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Kuracja Profesora Tutki

Post autor: neularger »

Tu był post Ju. I już go nie ma. Mam alergię na jednolinijkowce na Warsztatach. Szczególnie, kiedy nie dotyczą tekstu.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3104
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Kuracja Profesora Tutki

Post autor: Juhani »

Dawałem tam jakiś post?! Dasz wiarę, że zupełnie nie pamiętałem? :)) A co do tekstu, to naprawdę uznaję, że jest dobry. Po prostu dobry. Nie widzę tam nic do poprawki. IMHO, wmieszany pomiędzy oryginały, byłby nie do wyłapania.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Kuracja Profesora Tutki

Post autor: Marcin Robert »

Dzięki za uwagę poświęconą mojemu dziełku. :)
neularger pisze:Tu był post Ju. I już go nie ma.
Tam był post Krugera, który słusznie zauważył, że "wojna o myślniki" już się odbyła podczas jednej z minionych edycji Warsztatów Tematycznych.
Małgorzata pisze:Ale mnie się już nie chce czytać fanfików z Szaniawskiego. Rozumiem, że naśladownictwo to jedna z najwyższych form uznania, ale kreatywnie to chodzenie na skróty.
Jak zwykle masz rację, Małgorzato. Chociaż szkoda mi tych dwu pomysłów na opowiadanie o profesorze Tutce, na jakie wpadłem w międzyczasie. :)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Kuracja Profesora Tutki

Post autor: Małgorzata »

Chociaż szkoda mi tych dwu pomysłów na opowiadanie o profesorze Tutce, na jakie wpadłem w międzyczasie. :)
W tzn. międzyczasie. :P
A skoro się urodziło tyle pomysłów, to skonstruuj swojego bohatera i wykorzystaj. :P
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ