Z pamiętnika

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Z pamiętnika

Post autor: hundzia »

Kruger pisze:luźnej rozmowy się zdaża
Edytuj póki możesz :P
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Z pamiętnika

Post autor: Metallic »

Po raz drugi!
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Z pamiętnika

Post autor: Kruger »

hundzia pisze:
Kruger pisze:luźnej rozmowy się zdaża
Edytuj póki możesz :P
No... już za późno, zauważyli, cholera!
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Z pamiętnika

Post autor: Marcin Robert »

Papageno pisze:Wstawiając tekst w WARSZTATACH spodziewałem się usłyszeć konkretną opinię, merytoryczną, jasną, bez szczypty ironii.
Proszę bardzo, oto konkretna opinia:

Istnieją dzieła literackie mające formę pamiętnika, jednak są to utwory posiadające strukturę normalnych powieści lub opowiadań. Takiej struktury nie posiada przypadkowo wybrana strona z pamiętnika nastolatki. Nie jest ona dziełem literackim i nie jest nim także Twój tekst.


EDIT: drobiazgi.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Z pamiętnika

Post autor: Małgorzata »

Papageno pisze:Wstawiając tekst w WARSZTATACH spodziewałem się usłyszeć konkretną opinię, merytoryczną, jasną, bez szczypty ironii.
A to mnie zaskoczyłeś, Autorze. Głównie nieumiejętnością czytania. Może spróbuj jeszcze raz, ale powoli i ze zrozumieniem. Specjalnie Ci pogrubiłam.

ZakuŻone Zasady:
2. Zamieszczenie utworu na ZakuŻonych Warsztatach Fahrenheita jest równoznaczne ze zgodą na szlachtowanie tego utworu. Zachęcamy do znęcania się nad tekstem, uzłośliwiania się nad nim, flekowania. Popieramy okrucieństwo, bezceremonialność, ośmieszanie prezentowanego utworu. Gardzimy asertywnością.


***

Krugerze, a propos skrótu myślowego. Nie, to nie był żaden skrót. Marcin Robert napisał o niespójności epizodów, więc nie uznałam ani za konieczne, ani za właściwe powtarzanie po nim. Było krótko, bo po prostu nic więcej nie miałam do powiedzenia o tekście po jednym czytaniu. A - zabawne - drugi raz czytać mi się nie chciało. Czasami korzystam z tego czytelniczego przywileju. :P

edit: powtórka brzydka
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Z pamiętnika

Post autor: neularger »

Cóż, nie wiem, w jakim świetle widzi swoje obronne posty Kruger, ale jest to chyba nieco inne światło, niż było przed ostatnimi wypowiedziami Autora. Chyba, że to moja nadinterpretacja... :)
Pewnie się już nie dowiemy, czym w opinii Autora jest ten tekst, o czym jest, w jakiej konwencji się mieści i jak ma się tytuł do gatunku literackiego... Bywa jak sam powiedział Autor w którymś poście.

Ale nie o tym chciałem. Krugerze, ubolewałeś, że FF jest postrzegane jako forum złośliwców flekujących autorów. Bez powodu. A ja czytam tekst taki:
No to trzeba się z jedną rzecza pogodzić. Tu praktycznie pochwał nie ma, zdażają się baaardzo rzadko.
To jest uwaga bezwzględnie wymagająca wyjaśnienia, bo wychodzi na to, że pochwalenie Autora, to coś co nam przez gardło nie przechodzi. Bo nie. I nigdy. I za nic na świecie.
Tak nie jest. Chwali się jak jest za co. A że zdarzą się to rzadko? To chyba proste, wybitne teksty doświadczonych pisarzy na Warsztaty nie trafiają...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Z pamiętnika

Post autor: Kruger »

Misiu, ja bronię warsztatów a nie autora. Autor też po bandzie pojechał (nadal widać po postach tą potrzebę bycia popartym przez kogoś). Ino uważam, że się zjeżył po niefajnych komentarzach, co świadczy źle nie tylko o nim ale i o nas.

Że się nie chwali, bo nie ma co, to dla mnie oczywiste. Dla mnie ta kwestia nie wymaga rozwinięcia.

Małgorzato, oczywiście, zła definicja. To nie był skrót myślowy.
To było przedstawienie argumentu (tak przez Ciebie jak i wcześniej Marcina Roberta) w sposób nieczytelny dla nooba.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Re: Z pamiętnika

Post autor: Ika »

Rany boskie! Aleśta się porozpisywali na tematy dość, powiedziałabym, kompostowe.
Kruger, ja tam rozumiem twoje stanowisko, bo mam podobne, ale tu chyba nie warta skórka Twego zaangażowania. Tekst marnieńki, za to Autor nad wyraz kłótliwy i niechętny do współpracy. Już to jedno, cytowane wielokroć, zdanie wystarczy, żeby nie traktować go poważnie, jako człowieka przychodzącego po nauki. Nie dziw się, że zniechęcił potencjalnych nauczycieli.
Sam zaś wpadłeś i rozdzielasz klapsy na prawo i lewo.
Zgadza się, trzeba tłumaczyć, komentować i nauczać, po to są warsztaty. Ale warsztaty są dla ludzi rozumnych, a człowiek posiadający zdolność rozumowania jest w stanie przewidzieć, że tekst fekalny nie budzi zachwytów z racji tematu, więc musi być naprawdę wysokich lotów, by czytelnik jednak nie poddał się zniesmaczeniu.
Jeśli ktoś przychodzi po nauki z taką próbką, to się o łomot prosi.
Po drugie, jeśli z całości wypocin komentatorzy jedynie gówno byli w stanie zauważyć to jest to ocena jakości tekstu. No niestety. Nie ma mowy o alegoriach, przesłaniach, czy pointach, skoro każdy kto czyta ma gówniane wrażenia li tylko.
Nadto na wszelkie próby nawiązania dialogu Papageno odpowiada agresją. Pytania uznaje za gwałt, komentarze za gierki i pułapki, na które ma jedynie chamstwo w odpowiedzi. (Aż by się chciało powtórzyć zaklęcie za dwórkami Królowej Nocy.)
Wobec powyższego - czasu szkoda. Twoja obrona jakoś na podatny grunt nie padnie, bo ani tekst, ani Autor pozytywnego wrażenia nie zrobili.
I tak jak Małgorzata nadinterpretowała fekalne opowieści, tak i Tobie się to kilkakrotnie zdarzyło w odniesieniu do komentatorów.
A najstarszym użytkownikiem forum to jestem ja :)
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Z pamiętnika

Post autor: Kruger »

Touche.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Z pamiętnika

Post autor: hundzia »

Ika pisze:A najstarszym użytkownikiem forum to jestem ja :)
Wcale nie. Tylko z najdłuższym stażem. :P
BPNMSP i JMTNM
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Re: Z pamiętnika

Post autor: Ika »

Ejże, Hundziu, nie psuj mi image'u, tak się fajnie matuzalemowo poczułam: ja tu byłam jak Was nie było.
Kruger, żeby nie było ja sobie Twoje uwagi biorę do serca, poważnie, bez sarkazmu, flekować zamierzam w sposób zrozumiały i ogólnie przystępny.

A ku podsumowaniu ogólnemu: jak widać dyskusja dryfuje, znaczy się nikomu już o tekście nie chce się rozmawiać.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Z pamiętnika

Post autor: neularger »

A co można jeszcze o tekście?
Sam Autor, jak poczytać jego posty, nie wie co spłodził.
Wiadomo tylko, że to taka konwencja. Albo coś... :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Z pamiętnika

Post autor: hundzia »

Ika pisze:Ejże, Hundziu, nie psuj mi image'u, tak się fajnie matuzalemowo poczułam: ja tu byłam jak Was nie było.
No dobra, ty masz najdłuższą brodę na warsztatach :P
Matuzalem uwzględniony.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Re: Z pamiętnika

Post autor: Ika »

No. I do wora z tymi głupotami.
To do którego tekstu teraz idziemy? :)
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

ODPOWIEDZ