Majster

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Majster

Post autor: nimfa bagienna »

7. Kalia jako "słodziutkie" stworzonko woli Krzysiu
Krzysio, na miłość pana Jana, Krzysio. "Krzysiu" to wołacz, nie mianownik.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Majster

Post autor: Kordylion »

nimfa bagienna pisze:Krzysio, na miłość pana Jana, Krzysio. "Krzysiu" to wołacz, nie mianownik.
Poprawiłem :)
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Majster

Post autor: Kordylion »

Juhani pisze:ale IMHO, do przyjęcia. Przeze mnie.
Mam dodatkowe pytanie - co znaczą te skróty IMHO, IMO itp. Mam wrażenie, że gdzieś widziałem opis, ale nie pamiętam, a nie chcę błędnej interpretacji własnej :)
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Majster

Post autor: nimfa bagienna »

Use Google, Luke.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Majster

Post autor: Marchew »

Od razu google. Nawet forumowe FAQ widoczne na górze strony zawiera wyjaśnienie ;)
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Majster

Post autor: Kordylion »

To już chyba koniec weryfikacji tekstu o Krzychu i świecie "leworęcznych". Dziękuję za uwagi, krytykę i wszystkie inne treści.
Postaram się w następnych opowiadaniach unikać niepotrzebnych opisów dialogów i zawsze zastanowię się trzysta trzydzieści cztery razy nad doborem imion bohaterów. A zakończenie majstra - wiadomo do poprawy.
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Majster

Post autor: Kruger »

Kordylion pisze:
Kordylion pisze:Mam na imię Krzysztof. Nie znam się na czarach, ale czasem udaje mi się coś naprawić – powiedział starając się mówić cicho, bo nawet jego drażnił własny głos.
Dobra. Już wiem. Wystarczyło napisać (...) - powiedział cicho, bo nawet jego drażnił własny głos.
Nie.
Chciałeś oddać, że się stara mówić cicho, co znaczyć może np. że mu nie wychodzi :) W każdym razie zamiana na - powiedział cicho - nie oddaje tego sensu. Natomiast odda go gdy:
- Mam na imię Krzysztof. Nie znam się na czarach, ale czasem udaje mi się coś naprawić – starał się mówić cicho, bo nawet jego drażnił własny głos.
Z komentarza do dialogu usuniesz to co oczywiste, mianowicie że on to powiedział.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Majster

Post autor: Kordylion »

Kruger pisze:Mam na imię Krzysztof. Nie znam się na czarach, ale czasem udaje mi się coś naprawić – starał się mówić cicho, bo nawet jego drażnił własny głos.Z komentarza do dialogu usuniesz to co oczywiste, mianowicie że on to powiedział.
Dzięki :)
Jak teraz przeglądam swoje teksty, to włos się na głowie jeży ile trzeba poprawić!
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

ODPOWIEDZ