Mason pali papier

tu zgadzamy się lub nie z Autorami.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Narsil
Pćma
Posty: 286
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 23:01

Re: Mason pali papier

Post autor: Narsil »

Ja już nie umiem jeść bez czytania. Typowa scenka: obiad stygnie na stole, a ja szukam czegoś do czytania; no bo jak to tak, mam jeść bez czytania? Jak zwierzę? ;)
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Mason pali papier

Post autor: hundzia »

Ebola pisze:Dlaczego "o zgrozo", a co niby można robić przy jedzeniu, podczas kapieli i w ogóle??? :)
Narsil pisze:Ja już nie umiem jeść bez czytania. Typowa scenka: obiad stygnie na stole, a ja szukam czegoś do czytania; no bo jak to tak, mam jeść bez czytania? Jak zwierzę? ;)
Pfff, od tego są właśnie książki.
Albo obiady - by można było czytać książki. Tudzież toalety. Nie ma spokojniejszego miejsca do czytania.
Dlatego właśnie ebooki zdychają sobie w otchlaniach dysków a książki i czasopisma mają się nieźle. Znaczy te co wciąż są wydawane - snifff.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: A.Mason »

Oto, co można zrobić z tych wszystkich książek ;-D

http://www.buzzfeed.com/catesish/the-wo ... -idea-ever
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Mason pali papier

Post autor: Ebola »

A jakie zjeby dziewczyna dostała.:)
Hundziu, testowałam czytnik, i przy jedzeniu, i w toalecie, i w podróży, i w wannie. Działa. Wprawdzie, jak na razie nie udało mi się czytnika utopić, bo pewnie zaprzestałby działania, ale wygoda jest. Kiedy ostatnio się służbowo przemieszczałam, jakoś nie miałam koncepcji, co do książki na drogę i wzięłam nadesłane wydruki. Oj, żeż, w mordę i nożem! Nie było na czym oka zatrzymać. A jutro będę miała co czytać i jeszcze mam wybór. :)
To nie oznacza rezygnacji z biblioteki posiadanej, ale są sytuacje, w których czytnik bije papier na głowę. I ślady po pomidorowej się łatwo likwiduje. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: A.Mason »

Nie wiem, czy powinienem Ci to pisać, ale na czytnik możesz brać nawet te teksty, co je drukowałaś.
Wystarczy banalna konwersja dokumentów Word za pomocą programu Calibre.

Ciągle jeszcze szukam dobrego rozwiązania, coby teksty F-ta można było sobie pobrać w formie e-booka.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
bejcej
Mamun
Posty: 105
Rejestracja: wt, 31 mar 2009 20:17
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: bejcej »

Próbowałeś instapaper?

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: A.Mason »

Nienienie, mnie chodzi o funkcje po stronie serwera, a nie usera :-)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: Marcin Robert »

Gazety donosiły jakiś czas temu o sytuacjach, gdy ktoś zakupił e-booka, a później mu go skasowano, bo okazało się, że wydawca nie ma do niego praw autorskich. Otóż zaryzykuję publiczne przyznanie się do niezrozumienia. :D Przecież e-booki ściągane są do pamięci czytnika? Chyba, że te afery dotyczyły jakichś innych sytuacji, tylko ja coś pomieszałem. :)

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: Marchew »

Mogło chodzić o to, że kupując ebooka często jest on przypisany do konta w danym sklepie. I jak Ci czytnik padnie, to masz gwarancję, że sobie daną książkę ściągniesz drugi raz albo trzeci bez żadnych strat.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Mason pali papier

Post autor: Ebola »

Mógł kupić i trzymać na stronie księgarni/wydawcy. Chyba?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: A.Mason »

Nie jestem pewien, ale ta sprawa dotyczyła którejś z księgarń posiadającej własny czytnik. Nie wiem, czy to był Amazon, czy inna, ale chodziło o to, że ludzie zakupili e-booki właśnie w tej księgarni, a później książki zostały fizycznie skasowane z czytników (po połączeniu przez net z księgarnią).
Dlatego ja do wrzucania wszystkich książek na czytnik używam Calibre, które tworzy bazę kopiując fizyczne pliki e-booków w osobny katalog na dysku.

Przy okazji e-booków zastanawia mnie jedna rzecz, książki kupuję w najprzeróżniejszych księgarniach, tam gdzie jest w danym momencie taniej. Niby wszystkie maile mam zarchiwizowane, ale miałbym poważne problemy, gdybym miał udowadniać legalność zakupionych egzemplarzy...
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Mason pali papier

Post autor: Ebola »

Bo właściwie sprzedawca jest zobowiązany dostarczyć Ci dowód zakupu. Jakiś paragon, albo co. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Mason pali papier

Post autor: hundzia »

Ebola pisze:Hundziu, testowałam czytnik, i przy jedzeniu, i w toalecie, i w podróży, i w wannie. Działa. Wprawdzie, jak na razie nie udało mi się czytnika utopić, bo pewnie zaprzestałby działania, ale wygoda jest
Zdaję sobie sprawę, że działa, bo sama czytuję, ale to takie bezosobowe jest, wręcz pretensjonalne, takie błyskanie czytnikiem w przerwie na lunch :( Zdecydowanie jestem starej daty i wciąż uważam, że papierowa książkę trudniej zgubić/zniszczyć/zaprzepaścić niż ebooka/czytnik. Znajomemu nie tak dawno zrobiła się brzydka rysa na ekranie jak byk udająca margines, kundel mu wypadł z torby na podłogę. Za wymianę krzyknęli mu raptem 30 euro mniej niż zaplacił za czytnik. No i książkę mogą czytać także ci z moich znajomych którzy czytników nie posiadają :P
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Mason pali papier

Post autor: A.Mason »

Hundziu, e-booki takze mozna czytac nie zaposiadowywujac czytnika czy komputera.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Mason pali papier

Post autor: Cordeliane »

Eee, yyy - Masonie, zafundowałeś sobie jakąś wszczepkę do nerwu wzrokowego? ;)
Czy masz na myśli - wydrukować i czytać? Ale to już nie miałoby większego sensu...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

ODPOWIEDZ