Muły herosa -życie panie, życie

tu zgadzamy się lub nie z Autorami.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: Kordylion »

Bardzo lubię takie humorystyczne teksty. Niby jaja, a problem poważny. Autor felietonu rozważył kilka aspektów "pakowania" i trudno sie nie zgodzić z wnioskami ale... . W porównaniu antycznych i współczesnych herosów brakuje jednego elementu - stylu życia. Jeśli obecnym kulturystą odjęlibyśmy wożenie się samochodem - zamiast codziennych spacerów, pracę która angażuje tylko kilka (najczęściej dwa) palcy i ze trzy zwoje mózgowe - zamiast zwykłego fizycznego wysiłku, to praca nad muskulaturą byłaby w znacznej części procesem naturalnym.
Niejaki Waylander brytyjskiego pisarza Davida Gemmella radził młodemu chłopakowi (grubaskowi zresztą), który chciał zostac rycerzem aby jadł tylko trzy posiłki dziennie, w tym jeden do syta, i trenował od świtu do zmierzchu (przytaczam z pamięci). W życiu nie ma niestety nic za darmo, i dotyczy to zarówno sfery fantasy jak i naszego matrixa. Sam zresztą niedawno, pod czujnym okiem ludzi Fahrenhaita realizowałem program "100 pompek" i bedę podziwiał każdego, który potrafi wytrwać w postanowieniach. Obojętne czy bedzie to kulturysta, czy początkujący pisarz.
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: Marchew »

Czy tylko mnie komentarze pod tekstem wyglądają na marketingowe rozpędzanie rozmowy? ;)
Try not! Do or do not. There is no try.

wioskowy głąb
Sepulka
Posty: 62
Rejestracja: pt, 20 wrz 2013 09:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: wioskowy głąb »

Tak, podobno Fahrenheit dopłaca autorowi za każdy komentarz czytelnika pod tekstem równowartość honorarium. Trzy komentarze dają równowartość czterech honorariów (!!!), więc sam widzisz, że jest sens kombinować.

Kordlionie, zauważ, że tekst nie dotyczy bycia rycerzem. Praca nad muskulaturą poprzez wykonwanie fizycznych robót i trening nastawiony na walkę przy użyciu broni białej nie rozwiną mięśni do tego stopnia, żeby mężczyzna zaczął przypominać popularne wyobrażenia Conana.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: Marchew »

wioskowy głąb pisze:Tak, podobno Fahrenheit dopłaca autorowi za każdy komentarz czytelnika pod tekstem równowartość honorarium. Trzy komentarze dają równowartość czterech honorariów (!!!), więc sam widzisz, że jest sens kombinować
Trzy komentarze dają równowartość trzech honorariów. Czwarte dostaje się za tekst.
Try not! Do or do not. There is no try.

wioskowy głąb
Sepulka
Posty: 62
Rejestracja: pt, 20 wrz 2013 09:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: wioskowy głąb »

W każdym razie ktoś się tu nieźle obłowił. ;) Może należałoby powołać jakąś komisję celem zbadania sprawy? :)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: Ebola »

A to jest ta, no tajemnica hantlowa. :P
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: Juhani »

Kordylion pisze:Sam zresztą niedawno, pod czujnym okiem ludzi Fahrenhaita realizowałem program "100 pompek" i bedę podziwiał każdego, który potrafi wytrwać w postanowieniach.
Ja dzielnie sekundowałem. Nawet, zdaje się, pompkę zrobiłem na tę intencję. Chyba, że tylko chciałem zrobić - już nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: Kordylion »

Juhani pisze:Ja dzielnie sekundowałem
Doceniam, bo dzieki temu ten program skończyłem. Teraz przypomnę sobie raz na tydzień o ćwiczeniach, brak już takiej motywacji.
Najwyższy czas pomyśleć o kolejnym zobowiązaniu pod egidą Fahrenhaita:)
Może jakieś propozycje?
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

wioskowy głąb
Sepulka
Posty: 62
Rejestracja: pt, 20 wrz 2013 09:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: wioskowy głąb »

Może weź na celownik jakiś maraton? Współzawodnictwo, motywacja, te sprawy.

Ewentualnie zawody w wyciskaniu sztangi o ciężarze równym masie własnej leżąc, na powtórzenia. Mięśnie pracują niemal identycznie jak przy pompkach.

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: Kordylion »

Za udział w maratonie bardzo dziękuję. Chyba się zdecyduję na coś w domowym zaciszu (bo ja niesmiały taki jestem:).
Czy ktoś zaliczył Aerobiczną 6-stkę weidera? Na filmikach wydaje się zachęcająca.
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

wioskowy głąb
Sepulka
Posty: 62
Rejestracja: pt, 20 wrz 2013 09:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: wioskowy głąb »

W celu zrobienia kratki na brzuchu, czy tak sobie, dla samej radości katowania?

Bo jeśli w celu zrobienia kratki, to nie warto. Mięśnie brzucha odsłania się dietą i ćwiczeniami spalającymi kalorie - najlepiej angażującymi całe ciało.

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: Kordylion »

wioskowy głąb pisze:W celu zrobienia kratki na brzuchu, czy tak sobie, dla samej radości katowania?
Miałem nadzieję na kratę:) ale wzmocnienie mięśni też mnie zadowoli.
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

wioskowy głąb
Sepulka
Posty: 62
Rejestracja: pt, 20 wrz 2013 09:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: wioskowy głąb »

Dieta jest na pierwszym miejscu w kwestii robienia kratki, potem długo, długo nic. ;) Następnie treningi oporowe (siłownia lub przynajmniej ćwiczenia z wykorzystniem masy własnego ciała, czyli pompki, podciągania na drążku, przysiady, pomki w staniu na rękach itp.) oraz ćwiczenia typu cardio (bieganie, pływanie, gra w piłkę etc.).

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: Marchew »

Kordylion pisze:Za udział w maratonie bardzo dziękuję. Chyba się zdecyduję na coś w domowym zaciszu (bo ja niesmiały taki jestem:).
Czy ktoś zaliczył Aerobiczną 6-stkę weidera? Na filmikach wydaje się zachęcająca.
Zrobiłem całą dwa razy.

Obleci, ale nie spodziewaj się takich efektów jak ludzie na forach - ich efekty są zwykle kompilacją 6ki, siłowni, diety i suplementacji. Krata to niski poziom tkanki tłuszczowej (czyli dieta + odpowiedni trening). Przedpiszca wie co pisze.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Muły herosa -życie panie, życie

Post autor: Kordylion »

Marchew pisze:Obleci, ale nie spodziewaj się takich efektów jak ludzie na forach
W reklamy to ja już od dawna nie wierzę:), ale "obleci' mnie satysfakcjonuje. Dietę mam dopracowaną do utrzymania założonej wagi (od ponad 4 miesięcy mam 85-86 kg) i nie bedę jej zmienial.
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

ODPOWIEDZ