Bardowie i lirycy

czyli co nam w duszy gra - o muzyce fantastyczniej i fantastyce muzycznej

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Bardowie i lirycy

Post autor: Alfi »

Marek Dyjak.
Gdyby ktoś się jutro zapędził na Sandomierszczyznę, to może zajrzeć na koncert do Dworu na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach koło Klimontowa (godz. 18:00).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
JanTanar
Fargi
Posty: 383
Rejestracja: wt, 22 lip 2008 21:10

Bardowie i lirycy

Post autor: JanTanar »

I mnie wssało, dawno nie pływałem w Tubie, na end zajszłem na Wysockiego, i znalazłem coś nowego, tego nie było, tego puntu widzenia wieszcza, choć jak to bywa w tych południkach, niezależnie słuchać i oglądać, i znać lub intuicja.
Wysocki
ale czy to oficial, czy nie, któż to, poza, wyczuje :) , tak czy siak, piękne.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Bardowie i lirycy

Post autor: Alfi »

Virgiawan Listanto, bardziej znany jako Iwan Fals - buntowniczy bard z Dżakarty. Przyznam się, że mnie zauroczył od pierwszego usłyszenia.
Tutaj: song o bosych dzieciach grających w piłkę.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Bardowie i lirycy

Post autor: Alfi »

Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Bardowie i lirycy

Post autor: Alfi »

Nelson Turquel, bard Timoru Wschodniego: song o masakrze na cmentarzu w Santa Cruz (szczegóły wydarzenia tutaj).
Swoją drogą, gdyby przy okazji nie rozwalili głowy jankesowi z kamerą, byłoby znów: "świat się dowiedział, nic nie powiedział".
I jeszcze nagranie z koncertu.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Bardowie i lirycy

Post autor: Alfi »

"Alcatraz" z Timoru Wschodniego.
Nie rozumiem słów (język tetum, którym mówi odrobinę ponad milion ludzi rozdzielonych granicą timorsko-indonezyjską, narysowaną na mapie sto kilkanaście lat temu przez Portugalczyków i Holendrów), ale brzmi mocno "bardowsko".
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ