F&SF w wersji polskiej

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Rheged pisze:Mój znalazł. Nie Twój periodyk, za to książkę.
Trochę offtop ( chyba?), ale gdzie ta książka? Bo bym zerknął.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Navajero pisze:
Rheged pisze:Mój znalazł. Nie Twój periodyk, za to książkę.
Trochę offtop ( chyba?), ale gdzie ta książka? Bo bym zerknął.
No offtop, ale może nas moderatorzy nie wygonią ;). Książka dopiero wyjdzie. To antologia opowiadań z Fantasmagoriconu. Trzecia część, pierwsza była Bez bohatera, druga Polowanie na Lwa.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Uprasza się o trzymanie się tematu. Dyskusja na temat tego co się stało z pewnym tekstem w pewnym czasopiśmie została wydzielona do osobnego wątku.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Grzegorz Szulc

Post autor: Grzegorz Szulc »

A.Mason pisze:
Rheged pisze:Jak mówię, dla mnie osobiście, jeśli nie byłoby polskiej literatury oraz polskiej publicystyki, to będzie znak lekceważenia rynku, co stawia zdecydowanie na przegranej pozycji periodyk.
Dywagacje mode on:
Ja bym jednak pozwolil rynkowi zadecydowac, czy poczuje sie lekcewazony. Obecnie polscy patrioci maja wybor pomiedzy minimum dwoma, ale w praktyce 3-4-oma czasopismami... Wejscie Sedenki z Polakami oznacza jeszcze wieksze pokrojenie rynku. Niepatrioci polscy maja do wyboru pol-pisma NF. Wejscie F&SF ma spore szanse zabrac spora czesc rynku niepatrotycznego, ktory bedzie wiekszy, bo mniej pociety niz patriotyczny.
W idealnych warunkach konkurencja zmusilaby NF do uwazniejszego doboru tekstow zagramanicznych, a moze nawet polskich...
Bardzo lubię F&SF i cieszę się że ktoś podjął wyzwanie i zacznie je wydawać w Polsce. Zgadzam się całkowicie z Masonem. Rynek zdecyduje. Jeżeli redakcja w pierwsze numery wrzuci na kartki to co było najlepsze w F&SF przez ostatnie pięć lat to wróżę całkiem miłą sprzedaż. Oczywiście wiele zależy od dystrybucji, reklamy itd. ale wydaje mi się że WS ma szansę wygryźć swój kawałek tortu. Co ważniejsze, 2 miesięcznik za 12 zł raczej nie zagrozi SFFH, a NF i NFWS zmusi do lepszego doboru tekstów. A my, czytacze gatunku, dostaniemy jeszcze więcej do czytania.

Taclem

Post autor: Taclem »

Ja myślę że w przypadku tego periodyku najlepsze rozwiązanie to zagraniczne opowiadania i troche polskiej publicystyki, lub przynajmniej sensowne recenzje.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

<Bo nikt się nie spodziewał hiszpańskiej inkwizycji>

I co? Nawet linek z pierwszego posta już nie działa. Widać cała para Solarisu poszła na nową siedzibę w stylu rustykalnym (rozbroił mnie ten tekst na ich stronie...).
Więc... są jakieś wieści?
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Oczywiscie. Na gorze strony Solaris jest link do strony polskiego F&SF.
Jest nawet okladka (chyba) pierwszego numeru, dla leniwych: http://f-sf.pl/
;-)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Tyle to sam znalazłem, a wklejona okładka jest ze styczniowego numeru edycji zachodniej :)
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

"Dwumiesięcznik 'Fantasy & Science-Fiction' jest przygotowywany do druku. Chcieliśmy go uruchomić w kwietniu, ale w związku z tym, że jest to periodyk chcielibyśmy zabezpieczyć się przed ewentualnymi obsuwami terminowymi i dlatego wypuścimy pismo z chwilą, gdy będziemy mieli 3 pełne numery gotowe. Dochodzimy po prostu do wniosku, że czas przestać się spieszyć i dopracować teksty jak należy."

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

O, a skąd to wiesz? podpytałeś Walewskiego? ;)

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Kupowałem u nich książkę ostatnio i wraz z nią podesłali mi rozmaite ulotki. W jednej z nich było takie info.

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Aha :) ciekawe, kiedy te numery będą gotowe... Pamiętam, że czytałam coś o tym, że pierwszy numer ma się ukazać po wakacjach ale "po wakacjach" to niezbyt dokładny termin ;)

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Gustaw G. Garuga »

Mam nadzieję, że zdążą jednak przed wakacjami... Tak się zastanawiam, gdyby sprzedaż była na dobrym poziomie, dzięki temu, że mają gotowe kilka numerów naprzód, może zdecydowaliby się na wypuszczanie kolejnych częściej niż planowali? Marzenia laika...

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Spokojnie ludziska, nie ekscytujta się, zobaczmy najpierw co to będzie :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Jak się nie ekscytować skoro nas ciekawość zżera? :D

ODPOWIEDZ