Moje Forum jest mojsze - Wars wita Was

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

O, jaki fajny temat! <wpada w zachwyt>

Najmojsze (czyli NIE najlepsze, tylko najbardziej mnie przypadające do subiektywnego gustu) jest forum NF. Tam mam przyjaciół.

Potem ex aequo Fahrenheit (dużo różności), Creatio Fantastica (dużo znajomych i kameralna atmosfera).

Potem potem Terra Fantastica (wieki tam nie byłem już), fantastyka.com.pl (nieco mniej wieków, ale i tak wieki tam nie byłem), Nocarz (nieco zbyt ograniczone tematycznie :P).
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Najlepsiejsze jest forum F. Bo tu, zupełnie przypadkowo, trafiłem kiedyś i całkiem szybko (do tej pory nie wiem dlaczego) awansowałem.

Poza tym lubię forum pentaksiarzy, ale setki postów dziennie to za dużo jak dla mnie. Forum osiedlowe za to jest bardzo kameralne i ciche, co też ma swoje dobre strony.

Więcej niestety forów nie znam.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

nosiwoda pisze:Creatio Fantastica (dużo znajomych i kameralna atmosfera).
Gargamel wpadł w zachwyt, bo dla FCF (Football Club Fellatio :D) się miejsce medalowe znalazło :]. Nosiwodo, dzięki Ci o wielki! :D
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Ja tylko mam nadzieję, że esensjoniści nie spełnią swoich gróźb i nie stworzą jednak forum. No, bo przecież ja wtedy życia mieć nie będę. Tyle forów do obskoczenia... A w Esensji się udzielam, więc głupio by było nie udzielać się na forum E.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Creationiści, Esensjoniści, Fahrenheitowcy, NowoFantastycy, ScienceFictiony, taaaaaaa... Fandom jest piękny...
;D
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Podzieliłam temat. Nie sądzę, żeby forumowe dywagacje miały racje bytu w wątku o piśmie. Kłócić się możecie tutaj. Albo możemy :)
Chętnie poudowadniam, że moje forum jest najmojsze :P, bo przecież nie inaczej.

Ale zanim zacznę udowadniać poproszę mnie wprowadzić w zasadnicze metody, kwestie i idiomatykę :)
Elam, możesz mi wykazać, tak na spokojnie(bo powoduje mną ciekawość, a nie chęć kłótni, słowo Oka) jak sie przejawia fakt, że tu jest takie towarzystwo wzajmenej adoracji?
Nie, nie zaprzeczam :), bo szczerze powiedziawszy nie do końca wiem o co chodzi. Ostatnio oberwałam tym argumentem, jak próbowałam bronić przyjaciółki i to mnie jakby zniechęciło do dochodzenia. Ale tu liczę na spokojną i zrównoważoną wymianę opinii.
Jak poznać, że coś jest TWA, a coś nie? Może ktokolwiek wie?
Zapytałam Elam, bo wyraziła taki pogląd jako swój, Draken ino się powołuje :) a skąd mnie wiedzieć czy on wie co powtarza :P:P:P

Przepiękną uwaga jest natomiast ta o ochronie NURSa :))). Miód sam w sobie. Radaktor naczelny - gatunek pod ścisła ochroną - uprasza się nie karmić.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Ika pisze:Kłócić się możecie tutaj. Albo możemy :)
Ależ przecież nikt nie zamierzał i nie zamierza się kłócić O_o
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Ikuś, Ikuś, jako Towarzystwo Wzajemnej Adoracji powinniśmy się nie interesować głosami zza szafy dochodzącymi, bo tu ciepło jest i w ogóle ;). Z innych TWA... tfu! szaf, dochodzą jeszcze dziwniejsze odgłosy :P
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

No dobra dyskutować :), jak mnie będziesz łapał za słówka to się zamknę w sobie i udam na emigracje wewnętrzną, w głąb siebie. Dopiero Ci będzie przykro.
I nie mówi się "egzekwo" tylko "egzekucjo" :D
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Ikuś, nie emigruj! Ty wróć do nas!!!
:D
FTTL
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Rheged pisze:Ikuś, Ikuś, jako Towarzystwo Wzajemnej Adoracji powinniśmy się nie interesować głosami zza szafy dochodzącymi, bo tu ciepło jest i w ogóle ;). Z innych TWA... tfu! szaf, dochodzą jeszcze dziwniejsze odgłosy :P
Ale czy ja już jestem TWA?
Muszę to wiedzieć. Właśnie się dowiedziałam w skutek prywatnych indagacji, iż jesli chodzi o TWA:
"z wypowiedzi polityków, ludzi kultury mendiów i innych wiem, że jest i to jest straszne i złe , chyba, ze się jest w środku".
No i teraz nie jestem pewna czy powinnam potępiać, czy ja już jestem w środku i mogę ignorować głosy. Po czym to poznać?
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Rheged pisze:Ikuś, Ikuś, jako Towarzystwo Wzajemnej Adoracji powinniśmy się nie interesować głosami zza szafy dochodzącymi,
Powinniśmy. jak zza szafy to nasz Wąpierz dochodzi.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Psztymulec
Posty: 940
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 11:02
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Gustaw G. Garuga »

Z forami to jest tak;) Zacząłem od i najwięcej zrazu udzielałem się na forum Fahrenheita, potem z powodów technicznych na dłuższy czas zniknąłem, a że zdążyłem się już wtedy przyzwyczaić do instytucji forum, zacząłem udzielać się mocno gdzie indziej, głównie na forum SFFH, które o ile mnie pamięć nie myli wtedy właśnie powstawało. I na tym forum do dziś jestem najaktywniejszy. Przez pewien czas byłem też mocno obecny na forum NF, ale w efekcie pewnych dyskusji i sporów zmniejszyłem aktywność. Skoro już piszemy, co nam się na forach nie podoba, to i ja powiem coś od siebie - na forum NF pojawiło się parę wyjątkowo nieprzyjemnych indywiduów, wprowadzających atmosferę, w której nie chce mi się zabierać głosu. Na swój użytek zwę ich trollami 2.0 (dlatego, że nie posługując się typowym prostackim instrumentarium trolla, doprowadzają do tych samych efektów, czyli psucia ludziom krwi i zniechęcania do aktywności). Do stałych 'przyjemniaczków' dołączają też co jakiś czas z doskoku nowi. To powoduje, że dyskusje przeistaczają się w ciągłe wymiany złośliwości. Ale forum wciąż śledzę.

Wszystko IMO sprowadza się do atmosfery, a ta jest niemierzalna. W jednej grupie nam miło, w innej nieswojo; w jednym budynku czujemy się przyjemniej, w innym przeciwnie; jedna muzyka... itp. Fora to też subiektyw totalny (ale mądra konkluzja na koniec!).

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Ika pisze:Ale czy ja już jestem TWA? (...) Po czym to poznać?
Nigdy nie będziesz tego wiedzieć. To jest ten gatunek wiedzy, który posiadają inni, Ci życzliwi. Oni są carami i bogami, tylko od nich iluminacja pochodzić może.
Nie potępiaj więc, bo jak potępisz TWA, to TWA się obrazi, a jak potępisz życzliwych-bogów, to jeszcze pioruna jakiegoś cisną. I co będzie? I tak źle i tak niedobrze. Trzeba więc kochać wszystkich. Peace, love and Sodomy, jak mawiają mędrcy! ;)
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Ja poczekam aż przyjdzie Elam. Elam powiedziała, to musi wie i się zna.

Co do tematu głownego - to jedynym forum, na którym jeszcze się udzielam jest FF. Na SFFH lurkuję czasem, sprawdzając wybrane tematy. Pisać nie piszę, z powodów osobistych, które do konstytucji forum jako takiego mają się nijak.
Od czasu do czasu czytuję NF - bo tam mam paru faworytów i lubie sobie poczytać co akurat wymyślili - ale na to nie mam zbyt wiele czasu.
Śledzę forum nocarskie, bo jestem obowiązkową dziewczynką, ale odzywam się rzadko.
Wychodzi na to że najmojszy jest Fahrenheit i Forum Fahrenheita.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

ODPOWIEDZ