Esensja i jej blog

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Q pisze:A to Ci się ceni :-). Zaskoczyłeś mnie, że Banks może mnie tak na plus zaskoczyć ;-)/
No, ale degustibus, więc mam tylko nadzieję, że spodoba Ci się tak, jak mnie.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3226
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

nosiwoda pisze:No, ale degustibus, więc mam tylko nadzieję, że spodoba Ci się tak, jak mnie.
Widzisz, cenię w SF Pomysły, a z tego co u Ciebie wyczytałem, Banks postanowił skomplikować swój świat dalece ponad to co Dukaj zwykł określać "standard space opery + wynalazki własne", więc jeszcze nie czytałem a już mi się podoba (kiedy tylko wyobrażę sobie połączenie niezłego stylu Banksa z koncepcyjnym bogactwem).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

To ja w ramach małej promocji pozwolę sobie ogłosić, że w Esensji wiszą różne mniej i bardziej zabawne teksty z okazji walentynek: najdziwniejsze pary filmowe, łóżkowe podboje wiedźmina Geralta (z gry, nie z książki), a na blogu - najdziwniejsze reklamy prezerwatyw.

A jutro po południu pojawi się mój felieton o wątkach homoseksualnych w fantastyce.

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Ja bym jeszcze dodał "Welin" Duncana. Uf, tam to strasznie "drpieżni" byli ci homoseksualiści - seks predatorzy. Trochę za bardzo się z tym afiszował, dosłownie, jakby krzyczał: "Jestem homo i moi bohaterowie też!"

Bardziej podobało mi się podejście do homoseksualizmu u Canavan w cyklu z Soneą.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3226
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

malakh pisze:Ja bym jeszcze dodał "Welin" Duncana. Uf, tam to strasznie "drpieżni" byli ci homoseksualiści - seks predatorzy. Trochę za bardzo się z tym afiszował, dosłownie, jakby krzyczał: "Jestem homo i moi bohaterowie też!"
Taka M. Lackey a'rebours? ;-)
malakh pisze:Bardziej podobało mi się podejście do homoseksualizmu u Canavan w cyklu z Soneą.
A u Barkera?

(NMSP, choć iwem, że OT.)

ps. jednym z moich ulubionych cykli w "Esensji" jest cykl o (głównie flashowych) gierkach online, ileż razy zdołałem skutecznie zabić nudę dizęki grom polecanym w tym cyklu :-)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Rzeczywiście, jeszcze "Mister B. gone" Barkera - tam to było traktowane jako coś naturalnego.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3226
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

malakh pisze:Rzeczywiście, jeszcze "Mister B. gone" Barkera - tam to było traktowane jako coś naturalnego.
Nie tylko, nie tylko... Już w "Wielkim, sekretnym..." padają podobne słowa.

BTW: jeśli homoseksualizm jest naturalny, to dlaczego para homo ma trafić do "najdziwniejszych par"? Tak isę tylko pytam...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Do jakich "najdziwniejszych par"? Masz na myśli to filmowe zestawienie w E.? Tam nic takiego nie widzę...

W kwestii książek, o których nie napisałam w felietonie, chociaż powinnam ;-) - Naczelny miał na bloga wystosować swój tekst uzupełniający, więc pewnie wkrótce to zrobi.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3226
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Achika pisze:Do jakich "najdziwniejszych par"? Masz na myśli to filmowe zestawienie w E.? Tam nic takiego nie widzę...
Założyłem, ze wniosek malakha odnosi isę do tego, by którąś z par gejów z "Welinu" dodać do w/w zestawu par w "E.".
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Mizanderstunding;p

Ja odnosiłem się do drobnego druczku - nowego felietonu Achiki;]

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

http://www.esensja.pl/ksiazka/publicyst ... ml?id=7625

Zabawne. Odnosząc się do tego fragmentu:
M. Foerster pisze:Nic dziwnego, że Poltery czy inne Gildie nie zachwyciły się „Lodem”. To nie ich „target”.
na forum Esensji zgłosiłem uwagę, że jest on niezgodny z prawdą - podałem nawet linki do odpowiednich recenzji.

Po ponad tygodniu milczenia... post zniknął.

Zabawne.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

A jakiego masz tam nicka? Bo malakha nie znalazłem.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Łobuzy! Usunęliście mnie? (może to przy zmianie serwera?)

9 czerwca zarejestrowałem się jako (niespodzianka!;P): "malakh".

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

malakh pisze: Po ponad tygodniu milczenia... post zniknął.
Nie on jeden. Wygląda na to, że migracja na nowy serwer anihilowała czerwcowe wpisy.

Edit: I większość majowych, na oko sądząc.
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Szeroko zakrojona akcja, mająca na cale usunięcie niewygodnego posta?;)

Spisek!;P

ODPOWIEDZ