Periodyki zza wszelkich miedz.

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Feline
Kurdel
Posty: 756
Rejestracja: pt, 01 sie 2008 11:06

Post autor: Feline »

malakh pisze:A można prosić o linki do periodyków, które można czytać on-line?
Ze wspomnianych chwilę temu oba istnieją w wersji on-line, niemniej nie są one zawsze aktualnymi kopiami wydań papierzanych.

Locus
Mir Fantastiki

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Dziękować;]

---edit---

Niedoprecyzowałem - anglojęzyczne;)

Awatar użytkownika
Feline
Kurdel
Posty: 756
Rejestracja: pt, 01 sie 2008 11:06

Post autor: Feline »

malakh pisze:Niedoprecyzowałem - anglojęzyczne;)
A!

To z netowych, które pod ręką:
SFF World
Infinity Plus
SF Site
W tym ostatnim jest całkiem bogaty zbiór linków do innych miejsc (w działach "Magazines" i "EZines & Mags").

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Dziękować, znowu;]

BTW Wywiad ze Strahanem, w "Locusie", jest wielce ciekawy. Pierwszy tom antologii "Eclipse" już do mnie leci;D (tylko, kurde, długo;/)

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

http://www.asimovs.com
http://www.analogsf.com
Wersje sieciowe tych wszystkich pism są jednak okrojone, chyba, że wyłożysz kasę. Ale i tak można się wiele dowiedzieć.

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Zależy mi przede wszystkim na publicystyce, na czytanie opowiadań i tak nie znajdę czasu (zawsze jakaś książka na tapecie), więc jeżeli okrojona miałaby być beletrystyka, płakać nie będę.

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

No to i dobrze. Jest co czytać.

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Czyli, po raz trzeci, dzięki;) Trzeba będzie jutro posurfować i nadgonić nieco ogroooomne zaległości. Na pewno ułatwi mi to selekcję książek do sprowadzenia, bo, kurde, drogie to anglojęzyczne tałatajstwo, i mój studencki portfel nie może sobie pozwolić na strzelanie w ciemno.

Swoją drogą, bardzo przydatna rzecz:
http://www.locusmag.com/2009/2008Recomm ... ading.html

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Przy obecnych kursach wymiany zarzuciłem niemal zakupy za granicą. Ale, grunt to cierpliwość i strategia pająka, czy tam kleszcza. Nawet Mir Fantastiki skoczył z 30 na 40 PLN, co już mnie lekko zmusza do zadania sobie pytania - czy warto ? Siedzę i czekam. I tak mam co czytać. A co do Locusa w formie sieciowej - to bardzo dobre pismo i skromnie w sieci reprezentowane. Ale jednak daje sporo informacji. Charlie B. jest coraz bardziej schorowany. Podziwiam go i bardzo lubię. Nie wiem, czy ktoś jest w stanie pociągnąć pismo, jeśli go zabraknie.

Vertigo

Post autor: Vertigo »

Ja preferuję prenumeratę. Locus z przesyłką międzynarodową to 95$ rocznie. Uwzględniając nawet radosne zmiany kursu dolara jeden numer kosztuje +/- 30 zł. Niestety przegapiłem termin przedłużenia o kolejny rok i nie dostałem w lutym nowego numeru. Muszę zamówić dodatkowo.Chcę mieć ten numer ze względu na podsumowanie 2008 r.

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Lutowy numer to murowany punkt programu. Choć szczerze mówiąc dość mnie zdziwiły typy najlepszych powieści w SF i debiutach. Z omawianych powieści zwraca uwagę nowa powieść Nancy Kress Steal Across the Sky. Na Księżycu montują się Obcy. Twierdzą, że wrócili, by naprawić krzywdę wyrządzoną ludzkości 100 tysięcy lat wcześniej. Otóż porwali i zaludnili porwanymi ileś tam ziemiopodobnych światów. Dzisiaj zwracają się z prośbą, by 21 ochotników wyruszyło z nimi jako obserwatorzy. Główni bohaterowie trafiają na podwójny układ planetarny Kular A i B. A tam na jednej krwawa tyrania, na drugiej prymitywna kultura, zamknięta i łagodna. Czy ktoś już to napisał ? Na pewno na myśl przychodzą Wydziedziczeni, Trudno być Bogiem, Aristoi i szereg podobnych opowieści. Odmiennym jest udział tajemniczej rasy, o boskich niemal mocach technologii, która poszukuje odkupienia. Kress bywa nierówna, zatem może jest to powieść warta uwagi, a może zawiedzione nadzieje. Pozostaje kupić i przeczytać.

Vertigo

Post autor: Vertigo »

Lutowy numer to murowany punkt programu.
Dokładnie, moim zdaniem nawet najważniejszy w roku. Taka piguła przekrojowa, a do tego dane dotyczące publikacji i sprzedaży. Miodzik

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Mówicie? Może się wykosztuję...

Circa 30zł? A jak zamówić ten jeden numer? Bo klikałem, ale widziałem tam tylko 6/12/24, no i te stare.

Vertigo

Post autor: Vertigo »

https://secure.locusmag.com/About/BackIssues.html

Archiwalne numery z 2009 są na samym początku listy. Nie wiem jakie są koszty przesyłki do Polski. Nie zamawiałem jeszcze poszczególnych numerów.
Shipping, US rates: add $3.00 postage for the first copy, then $1.00 for each additional copy up to $10.00; additional shipping over $10.00 is free. Overseas: Contact us for postage costs.
taka formułka tam jest.

Wydaje mi się, że poszczególne numery wychodzą znacznie drożej niż 30 zł

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Nowych pojedynczo chyba się nie da, ale nie jestem pewien, bo nie zamawiałem tą drogą.

ODPOWIEDZ