Creatio Fantastica

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Lafcadio pisze:Bilal jest chyba Czecho-Jugosłowiakiem ;] Ale ludziom zdarzają się w tej kwestii pomyłki ;D Przeczytam napewno, ogólnie masa recenzji na ten sam temat niespecjalnie mnie kuszą ;]
Co masz na myśli mówiąc 'na ten sam temat'?
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Rheged pisze:Co masz na myśli mówiąc 'na ten sam temat'?
O tej samej książce ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Lafcadio pisze:
Rheged pisze:Co masz na myśli mówiąc 'na ten sam temat'?
O tej samej książce ;]
No to nic nie czaję ;). W CF recenzje się nie dublują ;).
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Rheged pisze:No to nic nie czaję ;). W CF recenzje się nie dublują ;).
W CF nie, ale też nie chcę mi się czytać kolejnej recenzji na kolejnym serwisie ;] Jaki sens?
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Lafcadio pisze:
Rheged pisze:No to nic nie czaję ;). W CF recenzje się nie dublują ;).
W CF nie, ale też nie chcę mi się czytać kolejnej recenzji na kolejnym serwisie ;] Jaki sens?
Pluralizm ponoć jest wartością samą w sobie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
eses
Psztymulec
Posty: 984
Rejestracja: sob, 01 paź 2005 19:59

Post autor: eses »

Lafcadio pisze:nie chcę mi się czytać kolejnej recenzji na kolejnym serwisie ;] Jaki sens?
Czytam sobie wszystkie Twoje wypowiedzi i wyszło mi, że twierdzisz, że gdzieś w jakimś portalu jest recenzja "Bez bohatera". I ja ją przegapiłem???? ;) Jeśli jest faktycznie, to bardzo proszę o linka :)
Pozdrawiam
SS
BB + PnL = 66,6%...
I więcej w formie książki nie będzie ;)

Awatar użytkownika
eses
Psztymulec
Posty: 984
Rejestracja: sob, 01 paź 2005 19:59

numer 3 już jest :)

Post autor: eses »

Dziś rano włączam komputer, patrzę, a tam trzeci numer już dostępny... :)
Pozdrawiam!
SS
BB + PnL = 66,6%...
I więcej w formie książki nie będzie ;)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

eses pisze:Czytam sobie wszystkie Twoje wypowiedzi i wyszło mi, że twierdzisz, że gdzieś w jakimś portalu jest recenzja "Bez bohatera". I ja ją przegapiłem???? ;) Jeśli jest faktycznie, to bardzo proszę o linka :)
No, tu mnie masz ;) Ale też na antologie ostatnio nie zwracam szczególnej uwagi ;)

Odnośnie numeru: wywiad z Orbitem - dobry, alfabet Tetriksa - jak zwykle dobry ;) Ciąg dalszy być może nastąpi, mam trochę zajęć :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Dzięki ci, "jak zwykle dobry" człowieku :D Starałem się...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

A inne teksty? A inne? :D
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Spodobał mi się wywiad.
FTSL :D
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

Przeczytałam sobie "miniatury" - całkiem niezłe i "Zimę wśrod ruin" też mi się w zasadzie podobało, chociaż naczytałam się ostatnio Ziemkiewicza i trochę jestem zmęczona "katastroficzną wizją świata", poza tym zlodowacenie, to nie jest coś co powstaje w ciagu wieku i w ciągu wieku przemija. Zlodowacenia trwały po kilkaset tysięcy lat* i dlatego to przedstawione w opowiadaniu wydało mi się bardzo naciągane. No i nawrót uczuć u cyborga. jakieś takie sztuczne i na siłe zrobione, mam wrażenie, a podkreślanie w kazdej linijce, jak niezwykła to było, nie przydawało naturalności. Poza tym sam pomysł naprawdę niezły. no i niektóre nawiązaia też były dobre.






* za Wikipedią
(w tysiącach lat)
* 600-540 - zlodowacenie podlaskie
* 480-430 - zlodowacenie krakowskie
* 240-180 - zlodowacenie środkowopolskie
* 120-10 - zlodowacenie bałtyckie
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

MalaMi pisze:No i nawrót uczuć u cyborga. jakieś takie sztuczne i na siłe zrobione, mam wrażenie, a podkreślanie w kazdej linijce, jak niezwykła to było, nie przydawało naturalności.
Hmmm, powiem tak: ja uwierzyłem w tą zmianę cyborga w tym tekście (co prawda dopiero po poprawkach jakie zasugerowałem autorowi). Właściwie do końca niewiadomo co można było z tym zrobić więcej? Andrzej wprowadził scenkę z umierającym żołnierzem polskim jako coś efektywnie i efektownie pokazujące jak cyborg odzyskuje 'ludzką' naturę, więc niejako jest to uzasadnione. Poza tym trzeba pamiętać, że cyborg sam opowiada tą historię, więc nie dziwi mnie to, że cyborga dziwi nawrót 'ludzkości' ;).
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Anonymous

Post autor: Anonymous »

MalaMi pisze:No i nawrót uczuć u cyborga. jakieś takie sztuczne i na siłe zrobione, mam wrażenie, a podkreślanie w kazdej linijce, jak niezwykła to było, nie przydawało naturalności. Poza tym sam pomysł naprawdę niezły. no i niektóre nawiązaia też były dobre.
Ja na Ziemkiewicza troszke alergie mam (po "Kataryniarzu").
Posłanie w misje cyborga dziwne. A zupełnie już nie czaje jak w tak technicznym świecie (np. ten hakerski technik - powszechność techniki jest i to jakiejś super , cyborgi, wspomaganie gości) jedna osoba i to "klasyczniebiałkowa" może coś zmienić na skale ultra i robi zamieszanie jak ten spec od pierścienia w LOTR. Przecież tam się dostęp do _danych_ i wykształceni goście ale nie jeden tylko procent populacji liczył się bedzie. To ona ma jakieś moce super ?

Anonymous

Post autor: Anonymous »

Rheged pisze: Andrzej wprowadził scenkę z umierającym żołnierzem polskim jako coś efektywnie i efektownie pokazujące jak cyborg odzyskuje 'ludzką' naturę, więc niejako jest to uzasadnione. Poza tym trzeba pamiętać, że cyborg sam opowiada tą historię, więc nie dziwi mnie to, że cyborga dziwi nawrót 'ludzkości' ;).
E, jakieś takie to opowiadanko cienkie było. Nie lubie narodowowyzwoleńczych chec, zaraz mi się z moim pijanym wujaszkiem od siedmiu boleści z jakiejś tam dalekiej rodzinki i chrzanieniem o uśpionym wojsku co to jakieś śmieszne lierki RP od morza do morza utworzą (ze słusznymi religiami z poprawkami) kojarzy.

Podobaja mi sie (z opowiadań):
1 miejsce w ogóle ze wszystkich 3 odcinków CF bezapelacyjnie
http://cf.wrota.com.pl/index.php?page=2&art=zazle
"Oni wciąż mają za złe".
Może ja jestem przerważliwiony i uwarunkowany doświadczeniami ale opisy choroby i interakcja z otoczeniem niczego sobie, wrażenie jest. Poważnie. W ogóle ta część opowiadania jest naprawde dobra, potrzesło mnie całkiem na poważnie, w komercji takich nie ma bo i po co, tam są królewny do ratowania czy coś w tym stylu. Sam pomysł terapii też dość nowatorski. Duza doza humanizmu.

2 miejsce:
http://cf.wrota.com.pl/index.php?page=1&art=jezioro
"Jezioro Śmierci"
Pomysł znany (naruszenie równowagi jakiejś tam różnie rozumianej i konsekwencje) ale fajnie wykonane i napisane.

3 miejsce
http://cf.wrota.com.pl/index.php?page=1&art=jaszczur1
"Mizerna dola jaszczurki bojowej, czyli moja zepsuta wojna"
Poprawnie napisane, doba technika bojaowa przyszłości w wydaniu standard, w końcu to profesjonalista pisał. Nie ma jakiś wodotrysków ale do poczytania może być.

4 miejsce:
http://cf.wrota.com.pl/index.php?page=1&art=cmentarz
"Cmentarz"
Fajne opisy, troche mało akcji.

ps
W zasadzie dlaczego to CF jest oddzielnie, nie prościej pod F się podłączyć ? Nie ma miejsca, jakieś sprzeczki czy jak ? Przecież to chyba niekomercyjne wydawnictwo to po co tworzyć nowe ?

ODPOWIEDZ