Creatio Fantastica

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Niniejszym ogłaszam amnestię dla wszystkich użytkujących Mozillę i przeglądających CF. Pod koniec stycznia, wraz z ukazaniem się 3-go numeru periodyka, nastanie czas nowej oprawy graficznej strony zina, a to oznacza brak problemów technicznych związanych z próbą przeglądania strony CF.

Czekajcie więc cierpliwie, a potem cieszcie oczy drogie pokemony ;P
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Rheged pisze:Niniejszym ogłaszam amnestię dla wszystkich użytkujących Mozillę i przeglądających CF. Pod koniec stycznia, wraz z ukazaniem się 3-go numeru periodyka, nastanie czas nowej oprawy graficznej strony zina, a to oznacza brak problemów technicznych związanych z próbą przeglądania strony CF.
<konstruktywna krytyka mode/on> Był już najwyższy czas <konstruktywna krytyka mode/off>
Rheged pisze:Czekajcie więc cierpliwie, a potem cieszcie oczy drogie pokemony ;P
A Ty, Rheged, uwierz w swoją siłę, może złapiesz wszystkie <pika-pika-pik> :P:P:P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Małgorzata pisze:A Ty, Rheged, uwierz w swoją siłę, może złapiesz wszystkie <pika-pika-pik> :P:P:P
Wierz mi, staram się jak mogę! Nic innego nie robię! Bulbasaur górą! ;P
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

No i nastał ten dzień! :D Nowa grafika dostępna już na stronie periodyku. Ładna, przejrzysta, bardziej profesjonalna! Zapraszamy do czytania starszych numerów póki co. Nowy pojawi się pod koniec miesiąca.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Rheged pisze:Nowa grafika dostępna już na stronie periodyku. Ładna, przejrzysta, bardziej profesjonalna! Zapraszamy do czytania starszych numerów póki co.
Nie ma jak auto-reklama :P Design widziałem już wczoraj. Niezły, ale najlepszy ;) A w starych numerach znam już to co mnie interesuje :P
Rheged pisze:Nowy pojawi się pod koniec miesiąca.
Tyle czekania na dwa artykuły, które napewno przeczytam :D
Bez urazy ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Nie obrażam się Lafcadio, w końcu komentować każdy może. Swoją drogą ciekawi mnie co czytasz w CF i dlaczego nie wszystko? ;)

PS: zdradzę sekret, nie zlinczujcie mnie... W Fahrenheicie też nie wszystko czytam ;P

PPS: UWAGA! Dołączyliśmy także archiwum pdf. Na razie pierwszy numer jedynie, ale na koniec miesiąca powinny być wszystkie 3 dostępne również w pdf :)
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Małe info: CF się spóźnia i jeszcze chwilę wszystko się poślimaczy.

Powód: śmierć ojca mego.

Wniosek: poskładam CF#3 do kupy kiedy sam będę w stanie. Postaram się to zrobić jak najszybciej.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Wyrazy szczerego współczucia, Rhegedzie.

Chciałabym powiedzieć Ci coś pocieszającego, ale wiem, ze nie ma nic pocieszającego, co można powiedzieć. Po prostu weź sobie tyle czasu, ile Ci będzie potrzebne.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Psiakość, Rheged.
Faktycznie nie da się nic powiedzieć.
Niech ci nie zabraknie siły...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
andre
Sepulka
Posty: 99
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 14:54

Post autor: andre »

Trzymaj się chłopie...
Дремлет в руинах Аркона

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Oto spis treści 3-go numeru, który ukaże się już wkrótce!

Dział literatura:

- Miniatury Łukasz Orbitowski - Mistrz polskiej grozy prezentuje swoje krótkie teksty. Szokujące, intrygujące i inspirujące.
- Zima wśród ruin Andrzej Sawicki - opowiadanie science-fiction młodego i zdolnego autora. Cyborg, dziewczynka, Unia Europejska i lodowiec.
- To ON Bartek Gruszczyński - krótkie studium obłąkanej metafizyki.

Dział publicystyka:

- Alfabet Tetrixa (2) Tomasz S. Gałązka - kolejni autorzy polecani lub wyśmiewani przez redakcyjnego szydercę.
- W okowach fantazji, w pajęczynie realu (2) Cezary Zbierzchowski - Czarek o getcie, które gettem do końca nie jest, a także o fantazjowaniu w ujęciu freudowskim.
- Fikcja naukowa Paweł Ciećwierz - obszerna praca o krytykach i fanach, którzy niekoniecznie należycie dbają o fantastykę, w której się obracają.

Wywiad:

- Orbit Show - wywiad z Łukaszem Orbitowskim by Emil Strzeszewski & Dawid Kain - czy trzeba coś tłumaczyć? :)

Recenzje:

- Umizgi do Fantastyki Guido Eekhaut - recenzja książki pewnego Serba, okiem Belga, dla polskiego periodyku ;P
- Granit nieobrobiony Michał Cetnarowski - o "Miastach pod Skałą" Marka Huberatha.
- Przez chaos gram, szubi duba Michał Cetnarowski - parę słów o książce Dominiki Materskiej.
- More tears, please! Sławomir Spasiewicz - recenzja naszego patronatu "Łzy Nemezis".
- Przeciwna strona barykady Emil Strzeszewski - recenzja naszego patronatu "Bez bohatera"
- My name is Kłamca Emil Strzeszewski - rzecz o nordyckim bogu na usługach aniołów (książka nadesłana przez Fabrykę Słów)
- Kroniki PRL-u #3 Dariusz S. Jasiński - kolejne książki z nie tak dalekiej przeszłości.
- Lew, czarownica i ja Sławomir Spasiewicz - opracowanie filmowe, tym razem o "Opowieściach z Narnii".

Numer będzie dostępny na sieci za maksymalnie 2 dni, jeśli nie nastąpią problemy techniczne.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Spoko, spoko. Poczekamy.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Rheged pisze:- Alfabet Tetrixa (2) Tomasz S. Gałązka - kolejni autorzy polecani lub wyśmiewani przez redakcyjnego szydercę.
(...)
- Fikcja naukowa Paweł Ciećwierz - obszerna praca o krytykach i fanach, którzy niekoniecznie należycie dbają o fantastykę, w której się obracają.
(...)
- Orbit Show - wywiad z Łukaszem Orbitowskim by Emil Strzeszewski & Dawid Kain - czy trzeba coś tłumaczyć? :)
(...)
- Umizgi do Fantastyki Guido Eekhaut - recenzja książki pewnego Serba, okiem Belga, dla polskiego periodyku ;P
- Granit nieobrobiony Michał Cetnarowski - o "Miastach pod Skałą" Marka Huberatha.
- Przez chaos gram, szubi duba Michał Cetnarowski - parę słów o książce Dominiki Materskiej.
Rheged, pytałeś co czytam w CF, tymi będę chyba zainteresowany ;D Ale jeśli ten Serb to nie jest Bilal, to chyba jeden mniej będzie :P
Ogólnie więcej niż dotychczas, bo recki mało mnie interesują, głównie wywiady i może coś z publicystyki.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Lafcadio pisze:Rheged, pytałeś co czytam w CF, tymi będę chyba zainteresowany ;D Ale jeśli ten Serb to nie jest Bilal, to chyba jeden mniej będzie :P
Ogólnie więcej niż dotychczas, bo recki mało mnie interesują, głównie wywiady i może coś z publicystyki.
Nie trafiłeś, ale też Serb na B! ;P Może przeczytasz, bo Guido pisze ciekawie i z polotem.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Rheged pisze:Nie trafiłeś, ale też Serb na B! ;P Może przeczytasz, bo Guido pisze ciekawie i z polotem.
Bilal jest chyba Czecho-Jugosłowiakiem ;] Ale ludziom zdarzają się w tej kwestii pomyłki ;D Przeczytam napewno, ogólnie masa recenzji na ten sam temat niespecjalnie mnie kuszą ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

ODPOWIEDZ