QFANT - kwartalnik fantastyczno-kryminalny

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
JaSko

Post autor: JaSko »

Małgorzata pisze:sprzedaż kryminałów jest wielokrotnie wyższa niż sprzedaż fantastyki.
Mój wydawca twierdzi inaczej, czeka nas chyba poważna rozmowa <wydawcę mam na myśli> :))) Niebezbpiecznie zadzierać z kryminalistami...

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Najlepiej sprawdzić w badaniach. BN robiła i IPSOS, powinni mieć dane twarde. Nie jestem tylko pewna, czy to dane o sprzedaży, czy dane o zachowaniach zakupowych. Jedne i drugie jednak przydatne.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

Jakby ktoś chciał wiedzieć, to jest już drugi numer Qfanta.

Zapraszamy do zwiedzania. : ]

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

W związku z drugim numerem Qfanta miała miejsce niemiła sytuacja, a mianowicie - plagiat. Tekst popularnonaukowy "Słowo o teorii względności Einsteina" Łukasza Glinki jest tym, choć w innych słowach.
Obecnie pan Glinka utrzymuje, że była to prowokacja (wcześniej się nie przyznawał) mająca na celu sprawdzenie poziomu kwartalinka i jego redaktora naczelnego.

W trzecim numerze Qfanta pojawi się stosowne wyjaśnienie*.

*Ale wyjaśnić wcześniej nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Znaczy co? Przepisał jako własne? To dorosły człowiek czy gimnazjalista?
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

Znaczy tak, przepisał, używając innych słów. Nawet składnia jest podobna w poszczególnych kolejnych zdaniach, któryś fragment jest identyczny. I podpisał, że jego.
Karolu, ten pan ma dr. przed nazwiskiem i dwadzieścia cztery prace badawcze opublikowane. Dorosły niby. : /

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Szczególna teoria względności.: Wszystkie zjawiska w układach inercjalnych przebiegają identycznie , nie wyłączając elektromagnetycznych.
Ogólna teoria wzgledności: nie da się rozróżnić przyspieszenia grawitacyjnego i mechanicznego żadnym eksperymentem w tym z użyciem elektromagnetyzmu. Chyba tyle.

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Soi pisze:ten pan ma dr. przed nazwiskiem i dwadzieścia cztery prace badawcze opublikowane.
A wszystkie aby jego?
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Tomasz Orlicz
Mamun
Posty: 166
Rejestracja: pn, 03 lip 2006 16:33

Post autor: Tomasz Orlicz »

Karola pisze:
Soi pisze:ten pan ma dr. przed nazwiskiem i dwadzieścia cztery prace badawcze opublikowane.
A wszystkie aby jego?
Barierą jest anglijskij jazyk - żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie, należałoby zatrudnić tłumacza fizyka.
Już czuję zapach świeżo wydrukowanego papieru. Niczym przedsmak lektury...

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Skoro to Wikipedia a on jest fizykiem to może nie ściągał z Wiki tylko sam ją współ-pisał i artykuł podobnie napisał z rozpędu?
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Tomasz Orlicz
Mamun
Posty: 166
Rejestracja: pn, 03 lip 2006 16:33

Post autor: Tomasz Orlicz »

Albiorix pisze:Skoro to Wikipedia a on jest fizykiem to może nie ściągał z Wiki tylko sam ją współ-pisał i artykuł podobnie napisał z rozpędu?
Niestety nie. Pan doktor(?) Glinka stwierdził post factum, że pełnymi garściami korzystał z rzekomo wolnej licencji Wikipedii. Co oczywiście nie oznacza, że nie mógł korzystać z takiego źródła. Jednak nie w sensie dosłownym - nie pozostawiając sobie tym sposobem ni kawałka pola do popisu jako naukowiec, nie wysilając się na choćby zdanie od siebie na dany temat.
Już czuję zapach świeżo wydrukowanego papieru. Niczym przedsmak lektury...

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

Tak, tak, wyznał wszystko. TU
Zabawna dyskusja. : /

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Raczej żałosna.
Wnioskują z zamieszczonej prze red. nacz. wymiany zdań na gg, "prowokacja" była po prostu pomysłem owego doktorka na zrobienie z siebie ofiary.

Żałosne...

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Tak po mojemu, to ałtor zawsze oświadcza, że jest wlascicielem tekstu. Jeśli kto łamie prawa, to właśnie on. Tak sądząc po tym oświadczeniu. W tym wypadku mamy złamanie praw autorskich osobistych. Licencja GPL co prawda dopuszcza modyfikacje,ale także nakłada obowiązek poinformowania o ich zakresie i zamieszczenia wersji źródłowej oraz oczywiście wskazania jej autora. Dlatego swoje fotografie zamieszczam na GPL-u a nie CC.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Ja tam nie rozumiem żadnej ze stron.

Autor tekstu urządza prowokację mającą na celu sprawdzić kompetencje naukowe redaktora naczelnego pisma kryminalno-fantastycznego, które na dodatek nie jest (i nie będzie jak sądzę) pismem papierowym i jako takie niewiele (jeśli nie rzec - nic) ma wspólnego z nauką sensu stricte.

Redaktor naczelny zaś napina się, że strach. Najbardziej uderzył mnie ton w jaki zwraca się do autora tekstu oraz do redakcji - "zwolnimy Cię" (niby jak? Nie płacicie za teksty. Nie zatrudniacie nikogo), "stawiam wniosek" (tak się u Was rozmawia w redakcji? Dziwne...). Na dodatek faktycznie wyszła na jaw jego niekompetencja, niejako przypadkiem. Sprawdza się teksty przed ich opublikowaniem, a nie po.

Zresztą, chłopaki rozmawiając o nauce i plagiacie cytują sobie wikipedię. No comments. Albo i creative comments.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

ODPOWIEDZ