QFANT - kwartalnik fantastyczno-kryminalny

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

QFANT - kwartalnik fantastyczno-kryminalny

Post autor: Soi »

Uwaga! „Fahrenheit” ma nową konkurencję!

Ostatnimi czasy w Internetowym gąszczu narodziło się pierworodne (?) dziecko grupki zapaleńców, amatorów literatury – kwartalnik fantastyczno-kryminalny Qfant. Leży tu, w tej kołysce, ale wygląda na to, że już niedługo z niej wyrośnie, gdyż zbiera mu się na rozwój, nawet w kierunku papieru.
Jak widać na załączonym obrazku, portal dorobił się pierwszego numeru periodyku, więc czemu by się z nim nie zapoznać? I wskazane jest, by kolejnym krokiem było podzielenie się wrażeniami czy to tu, czy na forum Qfanta. : )

Więcej informacji będzie dostarczane w odpowiednich porcjach, w stosownym czasie. ; P


Zapraszamy serdecznie!*

*w imieniu załogi Qfanta


www.qfant.pl

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

A to niech się chowa zdrowo :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

I wyrasta. Taki miedzowy jest ten periodyk. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Baranek
Mamun
Posty: 183
Rejestracja: śr, 10 sie 2005 18:16

Post autor: Baranek »

Ściągnąłem, rozpakowałem i "plik jest uszkodzony". Ktoś jeszcze tak ma? Wina pliku, czy moja?

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

No nie wiem. Ja ściągnęłam, rozpakowałam i chodzi... o.O"

edytka:
Gadulissima pisze: Taki miedzowy jest ten periodyk. :)))
Margo, a to na plus czy na minus? : ]

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No, to neutralne określenie, zwykła obserwacja. Znaczy, nie mam żadnych pejoratywnych skojarzeń, chociaż marketingowych trochę (to nie są w moim przypadku pejoratywy) => że wybrał sobie periodyk miedzę na styku doskonale sprzedającej się beletrystyki (kryminał) i znacznie mniej popularnej (fantastyka).

Widzę atuty i słabe strony tego pozycjonowania, ale to teoria. Praktyka pokaże, czy szala się przechyli na stronę atutów, czy wręcz przeciwnie - bo łaska czytelników na pstrym koniu cwałuje, jak wiadomo, a o czytelnikach ogólnie niewiele wiadomo, więc sufitowe ekstrapolacje mi się tylko roją. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
rubens
Fargi
Posty: 437
Rejestracja: sob, 23 lut 2008 00:00

Post autor: rubens »

Olrajt, pierwsze wrażenia.
1. IMHO nietrafiona oprawa graficzna - po prostu nie wygląda estetycznie.
2. Popracować trzeba by nad łamaniem tekstu, światłem - ogólnie korektą (moje zboczenie, wiem, ale - jeśli już się reklamować u konkurencji, to czymś konkretnym)
3. Poziom tekstów - czytam trzeci tekst aktualnie i, szczerze powiem, jest nieźle.

Ogólnie, macie fajnych ludzi, którzy chcą się w to bawić, macie ambicje, teraz tylko nad odpowiednią oprawą popracować. Całkiem jednak nieźle, jak na pierwszy numer, IMO oczywiście.
Niecierpliwy dostaje mniej.

Awatar użytkownika
Piotr Michalik
Sepulka
Posty: 20
Rejestracja: pt, 08 maja 2009 07:53

Post autor: Piotr Michalik »

Powitać i podziękować.


Cieszę się że nasz pierwszy numer przypadł Wam do gustu.

Zdajemy sobie sprawy z jego słabych stron i postaramy się by drugi był lepszy. Zapowiada się świetnie.

Mamy nowego fachowca od DTP, oraz 3 świeżych i ostrych grafików.


QFANT 2 już - 20 czerwca w kioskach (ta), znaczy na stronie (chwilowo) Ale już za rok kto wie? :)

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Hej, błagam, skąd to się ściąga?
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Ze strony zalinkowanej w pierwszym poście.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Już tam byłem. Ale nie mogę znaleźć linku "Pobierz nasz kwartalnik" lub podobnie. Może redakcja przyjmie to jako kolejną uwagę techniczną...
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Przecież na okładce widnieje: "Ściągnij pdf". Najeżdżasz, klikasz, masz.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

JaSko

Post autor: JaSko »

Małgorzata pisze:na styku doskonale sprzedającej się beletrystyki (kryminał) i znacznie mniej popularnej (fantastyka).
Aj, to niezupełnie tak - w literaturze kryminalnej panuje ścisk jak w... prawdziwym kryminale. A odkąd przestał wychodzić "Alfred Hitchcock poleca", praktycznie nie ma gdzie publikować opowiadań gatunkowych. Fantaści są w znacznie lepszej sytuacji, przynajmniej, gdy chodzi o krótkie formy.
Ale luki są po to, by je zapełniać... :)

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

JaSko, usilnie zachęcam do lektury forumokiety. Zwłaszcza punktu o powitaniach i długości sygnaturek.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

JaSko pisze:
Małgorzata pisze:na styku doskonale sprzedającej się beletrystyki (kryminał) i znacznie mniej popularnej (fantastyka).
Aj, to niezupełnie tak - w literaturze kryminalnej panuje ścisk jak w... prawdziwym kryminale. A odkąd przestał wychodzić "Alfred Hitchcock poleca", praktycznie nie ma gdzie publikować opowiadań gatunkowych.
Bo i kryminał bardziej kojarzy się z dłuższą formą - nowelą i powieścią. W pewnym sensie jest to rezultat specyfiki samego kryminału.
Niemniej chodziło mi bardziej o to, co wiem na podstawie badań marketingowych: sprzedaż kryminałów jest wielokrotnie wyższa niż sprzedaż fantastyki.
JaSko pisze:Fantaści są w znacznie lepszej sytuacji, przynajmniej, gdy chodzi o krótkie formy.
Nie zaprzeczę.
Ale luki są po to, by je zapełniać... :)
Nisze są ryzykowne, ale jeżeli się uda - bardzo opłacalne. Czyli banalnie, jak zwykle. :)))
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ