Nowa Fantastyka wydanie specjalne

czyli wszystko o periodykach, które nie są Fahrenheitem

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Trolliszcze
Psztymulec
Posty: 996
Rejestracja: pn, 07 maja 2007 01:43

Post autor: Trolliszcze »

nosiwoda pisze:Ale mnie nawet nie przyciąga. Co tu mówić o rozumieniu...
A teza o niedowartościowaniu jest do przegadania, niestety, nie stać mnie na psychoanalizę.
Skoro nie przyciąga, to nie czytaj, oszczędzisz nam głupich komentarzy. Oto nosiwoda, pierwszy świętoszek fandomu. Strach w tym środowisku napisać o sobie coś dobrego, nie narażając się na kpiny i docinki słynnych moralizatorów. A jak już człowiek opublikuje gdzieś tekst, to najlepiej, żeby zniechęcał do czytania.

Pomijam fakt, że Uznański robił sobie jaja - nie musisz przecież rozumieć każdego rodzaju humoru, trudno tego od Ciebie wymagać - ale mógłbyś sobie odpuścić chyba takie komentarze, biorąc pod uwagę, że gdyby trochę poszukać (i wcale nie tak znów daleko), znalazłoby się parę cytatów, które świadczyłyby raczej o Twojej bufonadzie. Ale przecież wszyscy się lubimy i nie życzymy sobie źle, więc po co to robić? Ja w każdym razie nie będę, kochany nosiwodo!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Hmmm. Czyli nie mogę sobie robić jaj z tego, że ktoś "sobie robi jaja"? I o innych piszemy tylko dobrze, bo się bardzo wszyscy lubimy?
To mi cholera zepsułeś następnego posta, którego chciałem napisać. Poczekam na odpowiedź.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Zakomunikuję tylko, że dla miłośników cyklu mortenowskiego Jacka Soboty, w najnowszym FWS znajduje się nie lada gratka. Opowiadanie postmortenowskie - czy Mesjasz umarł na kole na darmo? Tekst nosi tytuł "Smutek Spełnionych Miłości". Miałem okazję czytać go przed publikacją i uważam, że jest znakomity. Polecam.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

Słyszałam, że już nowy numer w kioskach. A tam moja "Droga" napisana jakieś 2,5 roku temu. (Bosz... Jak ten czas leci...)
Czytać, kochani, czytać i dzielić się uwagami :-)
42

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Rheged pisze:Zakomunikuję tylko, że dla miłośników cyklu mortenowskiego Jacka Soboty, w najnowszym FWS znajduje się nie lada gratka. Opowiadanie postmortenowskie - czy Mesjasz umarł na kole na darmo? Tekst nosi tytuł "Smutek Spełnionych Miłości". Miałem okazję czytać go przed publikacją i uważam, że jest znakomity. Polecam.
Ach, czyżby nawiązania do "Smutku spełnionych baśni" były nie tylko brzmieniem tytułu?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3082
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Nowa Fantastyka wydanie specjalne

Post autor: Q »

Tak się beszczelnie spytam jak Forumowicze znajdują opowiadanie "Pamiętam wszystko" Jarosława Nowosada, które ukazało się w Wydaniu Specjalnym "Nowej Fantastyki" 04/2014. Bo Autor to mój fandomowy kolega, po prostu.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Nowa Fantastyka wydanie specjalne

Post autor: Ebola »

O, fotki ze sławami. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3082
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Re: Nowa Fantastyka wydanie specjalne

Post autor: Q »

Z Tobą też bodaj miałem (baron nam chyba wspólne robił), ale nie wiem gdzie zamieszczone, to linka nie wrzucę ;-).

(To tak w ramach dalszych beszczelności ;-).)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nowa Fantastyka wydanie specjalne

Post autor: Alfi »

Ebola pisze:O, fotki ze sławami. :)
Ja tam nikogo nie rozpoznaję;).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Nowa Fantastyka wydanie specjalne

Post autor: neularger »

Bo ty, Alfi, w "kręgach" się nie obracasz, celebryckiego szampana nie pijasz, na rautach małych kanapeczek z kawiorem nie przekąszasz...
Nie to co inni. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19981
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Nowa Fantastyka wydanie specjalne

Post autor: Alfi »

No niestety. Ja w lasach siedzę, prawie w samym sercu Puszczy Sandomierskiej, siedem-osiem minut do najbliższej sarny. A kiedyś mieszkałem na wsi, kilometr od najbliższego kawałka asfaltu. Sztuki bywania w wielkim świecie nie miałem gdzie się uczyć (chyba że od sąsiadki, która uroczo grasejowała i najstarszą swoją latorośl - płci męskiej - nazywała skuhwysynem).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Nowa Fantastyka wydanie specjalne

Post autor: Ebola »

Czyli jednak OTAHŁEŚ się.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ