Pchli targ

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ellen
Ośmioł
Posty: 690
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 22:33

Pchli targ

Post autor: Ellen »

...czyli szukam/pozbędę się książki

kompletną listę szukanych pozycji wrzucę jak wrócę do domu :)

pozdrawiam
Ellen na wakacjach

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Re: Pchli targ

Post autor: gorat »

Ellen pisze:kompletną listę szukanych pozycji wrzucę jak wrócę do domu :)
Ojej, to ja już sobie wyobrażam, jak dużego posta będę musiał ściągać :O
Daruj te megabajty -> wyślij w zipie!
;P
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
Ismael Al-Hazrad
Sepulka
Posty: 88
Rejestracja: pt, 08 lip 2005 13:15

Post autor: Ismael Al-Hazrad »

Szukam dwóch pierwszych książek Huberatha: "Ostatni, którzy wyszli z raju" i "Druga podobizna w alabastrze". Gdyby ktoś miał na zbyciu (albo przynajmniej znał miejsce, gdzie je można zdobyć), byłbym niezmiernie wdzięczny.

Awatar użytkownika
Ellen
Ośmioł
Posty: 690
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 22:33

Post autor: Ellen »

W taniej jatce na Koszykowej można sobie kupić antologię klasycznych opowiadań grozy (Tołstoj, Poe, Lovecraft, Sienkiewicz, Hawthorne, Puszkin, Meyrink i inni). Mieszanka ciekawa, jak przeczytam, zdam relację. Owo cudo nosi tytuł "Niesamowite opowieści" i kosztuje 11,50

Tamże można nabyć "Nocny Patrol" (14 zł) i jeszcze kilka innych książek Łukanienki

pozdrawiam
Ellen

Awatar użytkownika
Ellen
Ośmioł
Posty: 690
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 22:33

Re: Pchli targ

Post autor: Ellen »

gorat pisze: Ojej, to ja już sobie wyobrażam, jak dużego posta będę musiał ściągać :O
Daruj te megabajty -> wyślij w zipie!
;P
E tam
fantastyki nie mam na tej liście aż tak dużo... Nie będę tu chyba wrzucać musicaliów :)))

pozdrawiam
Ellen

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ismael Al-Hazrad pisze:Szukam dwóch pierwszych książek Huberatha: "Ostatni, którzy wyszli z raju" i "Druga podobizna w alabastrze". Gdyby ktoś miał na zbyciu (albo przynajmniej znał miejsce, gdzie je można zdobyć), byłbym niezmiernie wdzięczny.
Proponuje aktywnie szukać na Allegro. Ale ostrzegam, bo raz walczyłem o "Drugą podobiznę w alabastrze" i przegrałem, a sama książka zeszła za 70 zł. :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Post autor: gorat »

Lafcadio pisze:Ale ostrzegam, bo raz walczyłem o "Drugą podobiznę w alabastrze" i przegrałem, a sama książka zeszła za 70 zł. :)
lol?
Nie pamiętam, ale kupiłem za 3 czy 5zł. Co prawda stan nie jest fabryczny (otarcia), ale reszta w porządku...
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
Ismael Al-Hazrad
Sepulka
Posty: 88
Rejestracja: pt, 08 lip 2005 13:15

Post autor: Ismael Al-Hazrad »

Lafcadio pisze:Proponuje aktywnie szukać na Allegro. Ale ostrzegam, bo raz walczyłem o "Drugą podobiznę w alabastrze" i przegrałem, a sama książka zeszła za 70 zł. :)
Jezusicku, moje słabe serce... Może lepiej poczekam na wznowienie;-).
Ellen pisze:W taniej jatce na Koszykowej
Koszykowa? Nie kojarzę. Nawet na planie miasta nie znalazłem. Gdzie to jest?

Awatar użytkownika
Ellen
Ośmioł
Posty: 690
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 22:33

Post autor: Ellen »

Ismael Al-Hazrad pisze: Koszykowa? Nie kojarzę. Nawet na planie miasta nie znalazłem. Gdzie to jest?
Oj, zapomnialam napisac, ze jestem wyjechana. W stolycy :)

pozdrawiam
Ellen

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ismael Al-Hazrad pisze:
Lafcadio pisze:Proponuje aktywnie szukać na Allegro. Ale ostrzegam, bo raz walczyłem o "Drugą podobiznę w alabastrze" i przegrałem, a sama książka zeszła za 70 zł. :)
Jezusicku, moje słabe serce... Może lepiej poczekam na wznowienie;-).
Nieskromnie dodam, że byłem w stanie dać 50 :>
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

W sumie też powinienem to i owo z półek wywalić, a via Allegro mie sie nie chce :D - nieco dubletów z prasy branżowej naszej i hamerykańskiej, słownie parę książek (ale w tym np. "Vacuum Flowers" Swanwicka - też mam 2 - i I tom "Night Land" Williama Hope Hodgsona). Detale na priv.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Post autor: gorat »

Ismael Al-Hazrad pisze:Jezusicku, moje słabe serce... Może lepiej poczekam na wznowienie;-).
Nocuj w dobrych antykwariatach :)

Edit: zastanowiło mnie w kontekście wspomnień Lafcadia o Allegro: ile byście dali np. za pierwsze wydania Gajdy czy Hollanka?
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

gorat pisze:Edit: zastanowiło mnie w kontekście wspomnień Lafcadia o Allegro: ile byście dali np. za pierwsze wydania Gajdy czy Hollanka?
Za Hollanka dałbym ze dwa razy w twarz (jeśli z autografem, to cztery), przy Gajdzie trochę bym się zawahał :D
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Post autor: gorat »

taki jeden tetrix pisze:Za Hollanka dałbym ze dwa razy w twarz (jeśli z autografem, to cztery), przy Gajdzie trochę bym się zawahał :D
Rozumiem zatem, że przepłaciłem? :)
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Eno nieno, dla kolekcjonerów pierwsze wydania zawsze stanowią jakąś tam wartość, ale "Katastrofa na 'Słońcu Antarktydy'" czy inne powieści Hollanka to lektura dla osób obdarzonych samozaparciem większym od mojego. Zresztą, de gustibus - sam się przekonasz :D
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ