Wielki Navajero, czyli Wróż prawdę ci powie

... albo i nie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Tak, tak. Hmmm....czarny płaszcz? Toga? Dyskretnie mroczna elegancja?
Ostatnio zmieniony ndz, 03 cze 2007 00:01 przez Ebola, łącznie zmieniany 1 raz.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Navajero pisze: Jest kilka systemów numerologicznych. Min. opracowany w średniowieczu przez europejskich magów, oparty na zasadach kabały i system Cagliostra, nazywany czasem hebrajskim ( używa tylko cyfr 1-8). Ja raczej nie korzystam z hebrajskiego, bo IMO Cagliostro to pajac :) Tak więc efekty przeliczania liter na cyfry mogą się różnić, w zależności od zastosowanych systemów.
Ok, zapamiętam :)

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Harna pisze: 18.10.1982 r.
1+8+1+1+9+8+2=30 czyli 3

Trójka reprezentuje fantazję, radość, wszechstronny talent i szczęście. Także siłę kreacji i ekhmm... prokreacji. Zagrożeniem jest brak wytrwałości i związana z tym chęć pójścia na skróty. W twórczości, cechą negatywną może być tendencja do świecenia "swiatłem odbitym". Numerologia europejska przypisuje tej liczbie cechy mistyczne, związane z chrześcijańskim pojęciem Trójcy. Wg tego nurtu, kieruje to urodzonego pod tą cyfrą ku światu duchowemu, osłabia pierwiastek materialistyczny. Gematria ( system opierający się na języku i alfabecie hebrajskim) podaje, że liczba ta zapewnia danej osobie licznych wielbicieli, o ile kieruje się ona zasadami wielkoduszności i życzliwości. W przeciwnym razie grozi jej popadnięcie w próżność i nadmierną kokieterię.

Sumując; liczby Harny to 8,2 i 3. Charakteryzują one osobowość utalentowaną, zdecydowaną w dążeniu do sukcesu, twardo stąpającą po ziemi, aczkolwiek nie pozbawioną refleksji wykraczających poza materialną rzeczywistość. Jest to jednak także ktoś stojacy na rozdrożu, ktoś, kto czasem nie może się zdecydować jaką drogą dążyć do celu. Zrealizowanie marzeń ułatwia mu wrodzone szczęście i spryt życiowy. Wierny jako przyjaciel, zaciekły jako wróg.

Ellaine;
5+3+3+1+9+5+5=31 3+1=4
Czwórki są cierpliwe, uzdolnione i zdecydowane. Ich talent jest mniejszy niż u dziewiątek, są za to bardziej pracowite i silne wewnętrznie.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

To, jak jeszcze można, ja tysz poproszę. Nickowo - wiadomo. Imiennie - jeśli można wg opka z poprzedniego numeru...:)

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

A co powiesz o siódemkach? :)

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Hmm... Navajero... czy mogę podać ci, na PW imię, nazwisko i datę urodzenia, byś sprawdził, co mi wychodzi? :)
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Riv - jutro :) I podaj datę urodzin. Jak się bawić, to się bawić ;) Zresztą, to co wyliczyłem Harnie i Milenie, to tylko wstęp do prawdziwej analizy numerologicznej. Następnym krokiem jest przeważnie analiza spółgłosek i samogłosek występujących w imieniu i nazwisku. Ponieważ w języku hebrajskim samogłoski wymawia się, ale nie zapisuje ( są one więc niejako "niewidoczne"), numerologia podaje, że liczba określająca samogłoski odpowiada wewnętrznemu aspektowi osobowości, a spółgłosek - zewnętrznemu. Do tego dochodzi analiza powtarzających się liczb ( ma to świadczyć o nasileniu pewnych tendencji) i cyfr które nie występują ( co z kolei ma zdradzać niedostatek i brak równowagi w niektórych dziedzinach). Jest to dość skomplikowane :)

Fealoce
Siódemka to cyfra samotności i introwersji. Oznacza tendencje do trzymania się na uboczu. Siódemki są obdarzone talentem poetyckim, skłonnościami do badań naukowych i rozważań filozoficznych. Grozi im jałowe marzycielstwo. Są skłonne do ulegania depresji. Potrzebują uznania i akceptacji otoczenia. Jeśli go nie mają, ulegają frustracji i wycofują się z życia publicznego.

Hito - możesz :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Navajero pisze:Ellaine;
5+3+3+1+9+5+5=31 3+1=4
Czwórki są cierpliwe, uzdolnione i zdecydowane. Ich talent jest mniejszy niż u dziewiątek, są za to bardziej pracowite i silne wewnętrznie.
Hm... ciekawe. Pochlebne strasznie :))
Czy w tej numerologii w ogóle się zdarza, by były jakieś negatywne cechy? ;) np. lenistwo, pesymizm, permamentne narzekanie? :D
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Navajero pisze:Także siłę kreacji i ekhmm... prokreacji.
No ba! Przecież jestem kłuliczkiem. Muszę mieć siłę prokreacji. Duuużooo siły prokreacji :-D
A że się marnuje, to już insza inszość...

Hmmm, martwi mnie trafność Navajerowych wyliczanek...
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Navajero pisze:Hito - możesz :)
No to wysłałam :)
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Navajero pisze:
Fealoce
Siódemka to cyfra samotności i introwersji. Oznacza tendencje do trzymania się na uboczu. Siódemki są obdarzone talentem poetyckim, skłonnościami do badań naukowych i rozważań filozoficznych. Grozi im jałowe marzycielstwo. Są skłonne do ulegania depresji. Potrzebują uznania i akceptacji otoczenia. Jeśli go nie mają, ulegają frustracji i wycofują się z życia publicznego.
Dzięki :) hej, to się zgadza - z wyjątkiem tego talentu poetyckiego :)

Erm, czy ja też bym mogła wysłać Ci na priva imię i nazwisko?

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Navajero będzie teraz znał imiona i nazwiska większości użyszkodników. Stanie się niebezpieczny, czy nikt tego nie widzi? ;))

też bym wysłała, ale się boję... wolę poprzestać na mojej mało utalentowanej czwórce. Ha! czyli nie będę pisarzem. GIT. xD
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

fealoce pisze:Erm, czy ja też bym mogła wysłać Ci na priva imię i nazwisko?
Uhm :)
Ellaine pisze:Czy w tej numerologii w ogóle się zdarza, by były jakieś negatywne cechy? ;) np. lenistwo, pesymizm, permamentne narzekanie? :D
Zdarza :) Ale to wychodzi przy pogłębionej analizie, np. jeśli pewne cyfry powtarzają się w określonych układach.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Navajero pisze:Zdarza :) Ale to wychodzi przy pogłębionej analizie, np. jeśli pewne cyfry powtarzają się w określonych układach.
Ach... czyli żeby poznać swoje negatywne cechy, to potrzebna jest wyższa szkoła jazdy. :))
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Ellaine pisze:Navajero będzie teraz znał imiona i nazwiska większości użyszkodników. Stanie się niebezpieczny, czy nikt tego nie widzi? ;))
W moim przypadku najwyżej mnie znielubi - tzn zakładając, że skojarzy mojego brata ;)

ODPOWIEDZ