Zapowiedzi budzące w myszy dreszczyk

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Zapowiedzi budzące w myszy dreszczyk

Post autor: taki jeden tetrix »

Wymyśliłem sobie temat, bo dziś zobaczyłem taki oto artykuł i jestem podjarany jak głupi bateryjką. Wiem, póki co to tylko alfa, wersja 0.154, ale może z tego wyjść naprawdę fajna rzecz...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Post autor: Sexy Babe »

Ja żyję Bioshockiem :)
Dali by wreszcie jakieś demko, a nie, tylko na gameplaye paczeć..
Cie choroba, nawet wymagań sprzętowych nie podali :(
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Hrhrhr - jak się chce oglądać wodę tak śliczną, że tylko Crysis się nomen omen umywa, to obawiam się, że byle piecyk na węgiel nie wystarczy...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

I to niestety problem jest wcale niemały...
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
oLari
Fargi
Posty: 364
Rejestracja: sob, 27 sie 2005 00:18

Post autor: oLari »

Obejrzałem dzisiaj trailer Unreal Tournamenta III z E3 i powiem tylko jedno. Gdzie jest ten klimat z jedynki? Wszystko takie kolorowe, pokręcone, zaczyna wyglądać jak jakaś gra z id Software -w moich ustach to nie jest komplement. Przeciwnicy wyglądają jakby uciekli z planu filmowego Wojny światów. Teraz już tylko czekanie na Crysis zostaje.

Awatar użytkownika
Dehydrogenaza
Pćma
Posty: 250
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006 12:44

Post autor: Dehydrogenaza »

Ja mam tylko nadzieję, że w Crysis wszystkie te opcje graficzno-fizyczne które były, ale zostały wycięte ze względu na niedostatek mocy obliczeniowej współczesnych PC-tów (czyli ok. 50% efektów) będzie się dało uruchomić za jakiś czas, jak wyjdą Buldozery i Larrabee. Bo jak na razie, grafika z najnowszych prezentacji Crysisa wygląda słabiutko w porównaniu z pierwszymi zapowiedziami.

A jestem niemal pewien, że Crysis będzie przykuwał do ekranu tylko grafiką.
No to klops.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

A propos Bioshocka - według Cenegipolska premiera wersji anglo już 27 sierpnia, polskiej - "później", a tymczasem na świecie już siwy dym.
Bo wersja PC ma pewien mało śmieszny limit - 2 instalki. Czyli: śmierć frajerom kupującym używki. Czyli: "padł ci system? Wal się, bucu." Itede.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
oLari
Fargi
Posty: 364
Rejestracja: sob, 27 sie 2005 00:18

Post autor: oLari »

Genialne, już widzę jak nie będzie tego masowego piractwa.

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Post autor: Sexy Babe »

Póki co ciągnę demo.
Za dwie godzinki się okaże że problem sam się rozwiązał a ja się nabawiłem kompleksów na tle posiadanego sprzętu.
Anyway dam znać.
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Awatar użytkownika
oLari
Fargi
Posty: 364
Rejestracja: sob, 27 sie 2005 00:18

Post autor: oLari »

Z tego co czytałem na innym forum, gra jest bardzo dopracowana pod względem technicznym i nieźle chodzi nawet na słabych kompach.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

...o ile mają Pixel Shader 3.0 :D (choć ponoć gdzieś na firmowych forach jest fanowski patch na 2.0)
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
oLari
Fargi
Posty: 364
Rejestracja: sob, 27 sie 2005 00:18

Post autor: oLari »

A działa to? Zabezpieczenie, oprócz rozkoszy odliczania instalacji, sprawdza też sumę kontrolną plików systemowych gry i nie pozwala jej uruchomić jeśli suma się nie zgadza. Czyli można zapomnieć o modach fanowskich. Podobno w demie to zabezpieczenie także istnieje.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Ponoć działa. Sam nie próbowałem (choćby dlatego, że BioShock wymaga także minimum WinXP, a wciąż jadę na 2000 :D ).
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Post autor: Sexy Babe »

Kurde, mam ten SM 3.0 i co?
No co - klimacik jet, jakieś krzyki, sapania, odgłosy szaleństwa, smród rozkładu moralnego wali kłębami z monitora i głośników, wszędzie wdziera się woda, teksturki piękne: gdzie trzeba - błyszczą, gdzie trzeba - nie... tylko przypominają mi się czasy kiedy katowałem Dooma 3 na Pentium 3 i SDRAMach.
A jeśli się wszystko wszystko powyłącza - to wszystko wszystko o wiele gorzej wygląda i niewiele gorzej chodzi.

Dooma 3 i Farcrya przeszedlem, też w 2-10 fps, ale przyjemności z tego nie mam do tej pory.
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Ktoś to podsumował ładnym kolażem okładek, z podpisem: "I played BioShock. I expected System Shock 3. I got Doom 3"

A z innej beczki - pojawiło się demko kontynuatora Jagged Alliance 2, Hired Guns - The Jagged Edge (to miał być JA3 - czy 3D? pogubiłem się już w tym kołowrotku - ale ścięli się z producentem, bo mieli masę głupich pomysłów. Najwyraźniej jednak poszli po rozum do głowy). Trzeba będzie spróbować.
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ