the best of

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Obejrzałem pierwszy sezon Rome i czuję się wzruszony i w ogóle. Fantastyczny serial, HBO jest po prostu niesamowite :D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Lafcadio pisze:Obejrzałem pierwszy sezon Rome i czuję się wzruszony i w ogóle. Fantastyczny serial, HBO jest po prostu niesamowite :D
Obejrzyj drugi sezon - zmiażdży Cię :) A ostatni odcinek, i w ogóle zakończenie - po prostu, k***a, BOSKIE!!!

Rome to jedna z najlepszych produkcji serialowych na świecie. Ever...

Emilya

Post autor: Emilya »

A u mnie leży i się kurzy, ale skoro tak polecacie to chyba dosyć tego leżakowania.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

A ja chyba będę musiała od koleżanki pożyczyć, bo nie pierwszy raz słyszę, że to dobre jest.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

elam pisze:Polecam serial DEXTER; chyba ma sie pojawic na jakims polskim kanale.
Rewelacja, chociaz dosc specyficzny; glownym bohaterem jest psychopata-seryjny morderca...

na motywach jakiejs ksiazki o podobnym tytule, "Dobry Dexter" czy jakos tak. Jak znajde, to moze napisze :)
Obejrzałem pilot i nie mogę się przemóc żeby włączyć drugi odcinek. Taaakaaa nuudaaaa. Zero napięcia, główny bohater bezbarwny, siostra powinna nazywać się Dee dee ;)

Awatar użytkownika
zyto
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: wt, 01 maja 2007 17:08

Post autor: zyto »

A ja jednak polecę Dextera. Fajny jest, rozkręca się. I ma wielką zaletę - jest zamknięty i nie kończy się na niczym, jak Losty, Prison Breaki czy inne Heroesy (chociaż ten serial też akurat lubię;) ).

Na podstawie książki "Demony Dobrego Dextera", której to... nie polecam.
Here's Johny.

Nocta
Pćma
Posty: 254
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 16:15

Post autor: Nocta »

"Dexter" wg mnie bardzo dobry. Bardzo. Szczególnie w tym sensie, że w zakresie pokazania na czym - jak mi się wydaje - polega socjopatia/psychopatia* (z pewnymi zastrzeżeniami) jest takim odpowiednikiem "Pięknego umysłu" (tu co do schizofrenii paranoidalnej).

*niepotrzebne ewentualnie skreślić
Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy.
M. Kopernik
W co wierzą debile?

Richiter

Post autor: Richiter »

Rome - Bardzo dobry serial. Pierwsza seria aspiruje do miana arcydzieła. Druga, moim skromnym zdaniem, została skiepszczona. Scenarzyści zdecydowanie przedobrzyli. Pomieszali wątki, inne ciągnęli na siłę, a w fabułę wdarło się pełno nielogiczności. Np. Ni w pięć ni w dziewięć rozbudowano do niebotycznych rozmiarów wątek Żyda Timona (ktoś mi powie o co tam chodziło?)

Trzeba przyznać, że całość to kawał dobrej kinematografii. Dbałość o detale, pokazanie prozy życia Starożytnych Rzymian, genialne sceny batalistyczne (chociaż bez rozmachu), to coś co czyni ten serial wyjątkowym. Ale nie radziłbym uczyć się z niego historii.

Jericho - Wreszcie jakiś serial o postnuklearnym rzeczywistości. Z jednej strony obserwujemy zmagania głównych bohaterów z zagrożeniami nowego świata, a z drugiej bardzo ciekawy wątek detektywistyczny/spiskowy o tym kto zdetonował ładunki jądrowe w centrach największych amerykańskich miast. Najlepsze odcinki są na początku i na końcu. Środek serii stracił tempo. Twórcy skupili się na pokazaniu życia codziennego, problemów społecznych itp. To było nudne. Ja jako prosty fan Fallouta bardziej podniecam się widokiem opancerzonego hummera przemierzającego piaski pustyni i zabójczym promieniowaniem niż miłostkami w cieniu grzyba atomowego.
Mimo to, serial CBS warto zobaczyć.

Emilya

Post autor: Emilya »

Rome- zaczęłam oglądać, najchętniej obejrzałabym całość od razu, ale wtedy ktoś by się obraził, że nie poczekałam na niego. Tak więc leży i już się nie kurzy, bo co jakiś czas biorę w łapki i zastanawiam się, czy by nie podejrzeć chociaż jednego odcinka następnego w kolejce. Ale będę twarda, w końcu razem raźniej się ogląda :)
Świetnie pokazany Rzym- zarówno od strony bogatych patrycjuszy jak i zwykłych legionistów. Do tego polityka, w której wszystkie chwyty dozwolone.

semko

Post autor: semko »

Skoro juz jestesmy przy temacie Rome - HBO zapowiedziala ostatnio ekranizacje najlepszej chyba powiesci fantasy ostatnich lat 'Gry o tron' Georgea R.R. Martina. Autor zapowiedzial ze akcja serialu bedzie bardzo scisle wzorowana na ksiazkach i nie bedzie wiekszych zmian w fabule. Jesli przedsiewziecie sie powiedzie to mozemy sie spodziewac niebawem pierwszego rasowego serialu fantasy i to na kanwie znakomitej powiesci.

Awatar użytkownika
kedar
Sepulka
Posty: 31
Rejestracja: śr, 05 wrz 2007 21:29

Post autor: kedar »

Widziałem Dextera (całą serię i dwa pierwsze odcinki drugiej). I muszę powiedzieć, że ten serial przemówił do mnie najbardziej ze wszystkich. Zwłaszcza sierżant Doakes, którego jestem wielkim fanem :]

Poza tym:
Prison Break - dziś oglądałem pierwszy odcinek trzeciej serii i jeśli sprawy potoczą się tak, jak myślę, to nie będę miał za złe twórcom rozwlekłości tematu.
Jericho - no cóż, czekam na ciąg dalszy. Podobno kolejnych odcinków miało już nie być, ale fani przekonali (orzeszki ziemne rządzą).
Ostatnio oglądałem jeszcze pilot Kindred: The Embaranced, ale jakoś mi nie podszedł.
A moim ulubionym serialem i tak zostanie Miami Vice. Te klimaty, ta muzyka :]
SSDD

Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

zaciekawiliscie mnie ogromnie tym jericho : )

a odnosnie rzymu, to nie pozostaje mi nic innego jak sie zgodzic : )
teraz czekam z niecierpliwoscia bo byc moze niedlugo uda mi sie dorwac drugi sezon : > pierwszy wgniatal w fotel : )
ogolnie hbo trzyma poziom : >

a widzieliscie anioly w ameryce? tez produkcji hbo? : )

Awatar użytkownika
elam
Pćma
Posty: 237
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 20:15

Post autor: elam »

kedar pisze: Ostatnio oglądałem jeszcze pilot Kindred: The Embaranced, ale jakoś mi nie podszedł.
primo : serial byl krecony chyba w 1997 roku
secundo : nakrecono tylko 8 odcinkow. Mark Frankel, odtworca glownej roli, zginal tragicznie.
tertio: to byl naprawde dobry serial. ech...
[']
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
____________________________________
"Agencja Dimoon - ten sie smieje kto umrze ostatni." - yyy...

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Gra była lepsza :P

Awatar użytkownika
kedar
Sepulka
Posty: 31
Rejestracja: śr, 05 wrz 2007 21:29

Post autor: kedar »

elam pisze: primo : serial byl krecony chyba w 1997 roku
secundo : nakrecono tylko 8 odcinkow. Mark Frankel, odtworca glownej roli, zginal tragicznie.
tertio: to byl naprawde dobry serial. ech...
[']
Wiem, wiem. Czytałem historię powstawania tego serialu i szkoda, że nie mogli dokręcić go do końca.
Oglądając pilota miałem jednak wrażenie, że gra aktorów jest jakaś taka drętwa. Jeśli jednak w kolejnych odcinkach bohaterowie się choć trochę rozkręcają, to daj mi znać, a zobaczę to na własne oczy :]
SSDD

ODPOWIEDZ