WT I - Pożegnanie

Moderator: RedAktorzy

Zablokowany

Który z tekstów przypadł Ci najbardziej do gustu?

Xiri "Ja, kretyn"
2
4%
Hitokiri "Pożegnanie"
0
Brak głosów
Radioaktywny "Profesor"
2
4%
marinho "Czas pozornego odejścia"
0
Brak głosów
Teano
6
12%
Lafcadio "Pożegnanie"
17
34%
BlackHeart "Wizja przyszłości"
0
Brak głosów
Buka "Pożegnanie"
0
Brak głosów
Meduz "Czułe pożegnanie"
0
Brak głosów
Nath "Dzień dobry"
8
16%
Marcin Robert "Dialog wydawców, czyli żegnajcie przesądy"
3
6%
Zabroniona "Żegnaj się z Bogiem"
3
6%
Varelse "Post factum"
2
4%
Wyklęty "Ostatnia modlitwa"
1
2%
Talto "Pożegnanie"
1
2%
Ellaine "Ostatnie słowo"
0
Brak głosów
KPiach "Dawno, dawno temu"
1
2%
Mort00s "Obietnice"
1
2%
Sexy Babe "Bye-bye, maszkaro"
1
2%
marq12 "Może jednak"
2
4%
 
Liczba głosów: 50

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

marq12 pisze:Jeszcze przed przeczytaniem pierwszych komentarzy domyśliłem się, że strzeliłem gafę nie umieszczając choćby drobnego elementu zahaczającego o fantastykę.
Oj nie, nie, nie. Z kolei jakbyś tylko zahaczył o fantasy, tylko pogorszyłbyś sytuację. Ale w końcu wszystko zależy od wyobraźni czytelnika. Ja bym np. dał elfkę i krasnoluda :D
marq12 pisze:Pisanie, to moje nowe hobby, więc każda lekcja jest dla mnie ważna. A na ile ta była cenna, to może pokaże przyszłość. ;)
Pokaże. W końcu ćwiczenie czyni mistrza. ;)
Serdecznie Ci dziękuję, za głos. Na prawdę się nie spodziewałem.
Bebe pisze:Z powrotem. A nuż. Bo a nóż to widelec.
Łojeżu! Jak ja to zrobiłem?
Bebe pisze:Zabroniona i Mortoos szczególnie. Wasze własne teksty podobały Wam się najbardziej?
Słucham? Czy Ty aby dokładnie czytasz, to co piszę?

Małgorzato: Guziczek Print Scrn, wklejasz obrazek do painta i zapisujesz ;).
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Oj, Mort00sie, to właśnie są odbiory. :)))
Różne.

Marq12, gdybyś dał elfkę i ogra w tym samym dialogu, wyszłaby Ci komedia. Kto wie, może nawet zabawna? :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Ellaine 1012 znaków
U mnie w wordzie tekst ma 1000 znaków, nie rozumiem skąd wzięło się owe 12.
Ebola pisze:Ellaine I znów temat zrealizowany w pełni. Jest historia, jest zamknięta całość, jest ciąg logiczny.
To miło, że tak uważasz :)
Ika pisze:Ellaine Przede wszystkim łzawe. Nie, nie chodzi o to, że w ogóle łzawe, ale o to, że właściwie nic więcej nie da się o tym tekście powiedzieć. Nijakie. Kolejny dialog, który sprawia wrażenie wyrwanego skądeś. Nie wzruszyłam się, a takie były chyba założenia autorki, bo jakoś tak zabrakło mi kontekstu do wzruszeń. I odrzuciła mnie oczywistość chwytu.
Tekst nie miał wzruszać. Raczej przedstawić chciałam dwie postawy w traktowaniu "zmarłego" SI. Nie udało się? No trudno.
Małgorzata pisze:Ellaine: Wiesz, gdybyś wycięła cztery "żeg-", zachowałabyś limit znaków. Normalnie, niedoróba. I to takie straaasznie łzawe. Właściwie, niewiele w tym tekście jest oprócz tego łzawego pożegnania. Fantastyka, owszem. I ładny język. Wiem, wiem, temat był "Pożegnanie" i jest pożegnanie. Ale już osadzenia historii nie ma - nie dajesz wielu aluzji, co się naprawdę dzieje. Skupiłaś się na emocjonalnym aspekcie opowieści, może za bardzo. Dla mnie - za bardzo.
Wyżej już napisałam - u mnie w wordzie tekst ma 1000 znaków i nie wiem skąd wzięło się 12 ponadprogramowych. Łzawe? Może nie miałam nastroju na nic lepszego :) chciałam by postacie nie-robocie w tym dialogu były po prostu jaskrawo różne.
Mort00s pisze:Ellaine:
Duży plus za wielkie przywiązanie postaci to "złomu". Ale połowę "żeg" mogłaś sobie darować.
Dziękuję. Problem w tym, że właśnie o te - "żeg" mi chodziło. Taki żart, który jak zwykle nie wyszedł.
Coleman pisze:Ellaine: Nastepne fajne. Jest jakas historia, sa emocje, jest spojnosc... Milutkie.

Cieszę się, że się podobało. Dziękuję :)
BlackHeart pisze:Ellaine
Marnie. Dwóch kolesi wraca z pracy, a jeden z nich gada do robota, który nagle się zacina. Znowu udało mi się streścić dialog w jednym zdaniu. Nicht gut. Zero przesłania i brak płęty zamordowały ten tekst.
Robot umarł, przestał działać, jakkolwiek to nazwać. I nie jest powiedziane jakiej płci, ani w jakim wieku byli bohaterowie. I nie jest napisane, że wrócili z pracy. Poza tym - tak wiem, nie zamieściłam nic innego w tekście, więc nie będę mówić co miało być "poza tym".

Chętnie przeczytałabym teksty warsztatowe, ale niestety po 10h podróży pociągiem nie stać mnie na nic poza powyższym.
No cóż, jednak nie należało posyłać tekstu, który się nie zdążył przegryźć. Bywa, ale myślę, że to więcej się nie powtórzy. Serdecznie dziękuję wszystkim za komentarze.
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Ellaine: Wiem, że o "żeg" Ci chodziło. Ale jest go po prostu za dużo ;).
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Mort00s: pierwsza myśl dt. tematu to było - żeg- przez całe 980 znaków i -naj. ;) Ale wtedy nie byłoby fantastyki. :D
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Mort00s pisze:
Bebe pisze:Z powrotem. A nuż. Bo a nóż to widelec.
Łojeżu! Jak ja to zrobiłem?
Klawiaturą. ;))))
Mort00s pisze: Słucham? Czy Ty aby dokładnie czytasz, to co piszę?
Zwracam honor i do błędu się przyznaję. Ty nie byłeś zachwycony. :)

Mnie osobiście najbardziej do gustu przypadły teksty Varelse, Lafcadia, Natha, Marcina Roberta i Sexy Babe.
Varelse ma gigaplusa za SF i zgrabnie zrealizowany zgrabny pomysł na krótką i treściwą formę.
Lafcadio - również, ale nie ma SF. I zrobił błęda. :P Ale jego pomysł na dialog mógłby bez przeszkód zostać rozwinięty w dłuższą formę nawet.
Nath - jedyny dialog fantasy, który mi się spodobał! Z jajem. Z zakończeniem. Dobre.
Marcin Robert - to następny w kolejności dobry tekst, aczkolwiek mnie zakończenie nie powaliło, więc znalazł się u mnie niżej w rankingu.
Sexy Babe - dowcipne, zgrabne, dobrze napisane, z pomysłem, ale faktem jest, że para uszła z autora na końcu i zawiesił się okrutnie.

Poza tym mam kategorię dobrych, ale źle zrealizowanych pomysłów:
Zabroniona - bo pomysł naprawdę mi się podobał, w przeciwieństwie do kulawej i chaotycznej realizacji
Marinho - lubię fantastykę zahaczającą o religię, więc ten pomysł tez oceniam na plus.
Teano - przedwcześnie wypalona puenta w tym przypadku popsuła taki fajny pomysł i taką płynną realizację. Jak można. :/

Z pozostałych dialogów wybija mi się jeszcze Ellaine, która pisze bardzo żywe stylistycznie dialogi, ale tutaj jest to zbyt łzawe i zbyt mało wzrusza jak na łzawą historię. Talto - realizacja i pomysł są na poziomie średnim, ale za to przyzwoitym - przynajmniej pamiętam, o czym czytałam. Wyklęty - mimo, że dialog nie podchodzi mi z powodu gustów indywidualnych, obiektywnie napisze, że jest to niezły dialog. Zdecydowanie o czymś.

A reszta zdecydowanie mi się nie podobała.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Hehe, napiszcie coś razem. Ktoś wpadnie na jakiś pomysł, ktoś zrealizuje itd. Dzieło wyjdzie ^^.
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Bebe pisze:Ellaine, która pisze bardzo żywe stylistycznie dialogi, ale tutaj jest to zbyt łzawe i zbyt mało wzrusza jak na łzawą historię.
Za to ja zaraz się popłaczę... Jak mi jeszcze ktoś powie, że to jest łzawa historia. To miał być żart... Takie przesadne, takie egzaltowane... "Och, NIE! Błagam, nie umieraj!" (dżdżownicoooo...!) xD [Nosz, dziewczyno, daj Ty spokój, toż to zwykły robot!]

Ale... nie wyszło. Idę płakać, bo nie dość, że tekst słaby, to jeszcze żart mi nie wyszedł. Chlip...
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Kilka słów o komentarzach odnośnie mojego tekstu.
Bardzo się cieszę, że tekst się Wam (a przynajmniej większości) spodobał. Szczególnie mi miło, że przychylnym okiem spojrzeli na mój dialog RedAktorzy :) Następnym razem może nie być tak dobrze, więc cieszę się na zapas ;))
Dziękuję również innym za opinie, a zwłaszcza mirael za oddanie na mnie głosu. Nie głosy w ankiecie były tu najważniejsze... ale jak to mówią: mała rzecz, a cieszy. Dziękuję.

Dziękuję też za krytyczną ocenę BlackHeart.
Małe odniesienia:
Ponadto nie wiem czy ten cały Vincet boi się czy jest rozbawiony. Odnoszę wrażenie, że autor też tego nie wiedział. Stawiałbym rozbawionego, choć to czysty obłęd.
Autor wiedział, ale może nieudolnie przekazał :)
Vincent jest pogodzony z losem, jako wampir przeżył dużo lat i już od dawna jest gotowy na śmierć. Do głosu dochodzi też jego przewrotne i trochę wisielcze poczucie humoru. Ale skoro tego nie dało się wyczytać, to zbędne me tłumaczenia...
-postacie są (znów się do tego przyczepię) nielogiczne

-Druga postać jest jeszcze dziwniejsza - gość, który przez dwadzieścia lat służył wampirowi i przez ten czas zabijał inne wampiry i niczym prawdziwy macho wycinał sobie na ręce ilość zabitych, nagle decyduje się ukatrupić swoje pana (przydałby się powód tej jego krwawej kampanii).
Nie wszystkie zachowania i relacje ludzi są na pierwszy rzut oka logiczne. Niektóre nawet przy głębszym przyjrzeniu się, wciąż pozostają nielogiczne. Każdy ma swoje motywy jawne bądź nie - zrozumiałe lub niezrozumiałe. Opisać złożoną relację łączącą dwójkę bohaterów w tak krótkim dialogu było zadaniem niemożliwym. Mogłem tylko naszkicować pewne rzeczy, pozwalając czytelnikowi jedynie niejako "poczuć" co się za nimi kryje.

Dzięki BlackHeart za poświęcenie czasu na przeczytanie i podzielenie się wrażeniami :)

I jeszcze słówko do:

Xiri
Przyszli kolesie wampira, wampir kazał mordercy stanąć tak, by padał na niego cień i potem mówi dzień dobry? Ech, chyba przeczytam raz jeszcze.
I przeczytałaś jeszcze raz? :)
Tekst powinien bronić się sam, a ja odpowiadając już
BlackHeartowi zacząłem się (i swój tekst) tłumaczyć, więc nie chciałbym drugi raz popełniać tego błędu :)
Dzięki za opinię!

To chyba tyle. Postaram się jeszcze dzisiaj wrzucić swoje odczucia co do innych dialogów.

Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Czarne serce pisze:Ellaine
Marnie. Dwóch kolesi wraca z pracy, a jeden z nich gada do robota, który nagle się zacina. Znowu udało mi się streścić dialog w jednym zdaniu. Nicht gut.
Jest sobie laska i kolo, ale ich starzy nie pozwalają im się spotykać, kolo w końcu bzyka panienkę, a potem obydwoje korkują.
Nicht gut. Dało się streścić w jednym zdaniu.*
Na szczęście akcja to nie wszystko. Jest jeszcze nastrój i klimat. W dialogu Ellaine też:)


*Romeo i Julia
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Zabroniona

Post autor: Zabroniona »

Bebe
Drodzy Autorzy, popadacie właśnie w zbędny Wam samozachwyt. Zabroniona... szczególnie.
Jejku no, a co ja zrobię, że większość tekstów po prostu mnie się mniej spodobała i już zapomniałam co tam w nich było? Ja nie wiem, co jest złego w tym, że jestem zadowolona z mojej pracy, gdyby tak nie było, to po cholerę bym ją miała wysyłać? To znaczy, że inni, którzy wysłali, tak naprawdę ich dialogi ich nie zachwyciły? O_o Porażka. Widzę, że Szanowna Komisyja chce wszystkich odgonić od pisania.
Dialog mój bardzo mi się podoba, a że dzięki komentarzom innych dostrzegłam, że to nie cudo, a utfur i ma błędy, tym lepiej, następnym razem będę mądrzejsza i bardziej się postaram. Dlaczego mam kłamać i pisać, że mój to beznadzieja, dla mnie liczy się szczerość przede wszystkim - wtedy się do czegoś szybciej dojdzie.

Bebe
Czytelnik dostaje Wasze teksty bez klucza interpretacyjnego, więc nie wie, o co mogło Wam chodzić. Jeżeli czegoś nie ma w tekście, a powinno tam być - to znaczy, że źle to napisaliście. Na Warsztatach Tematycznych nie ma usprawiedliwiania się: "ale mnie chodziło o to i tamto". Skoro nie wynika to z tekstu, to tego nie ma, opowiadanie / dialog nie broni się sam.
No qrcze, to tępe te czytelniki jakieś. ;P Dooobra już nie marudzę, nie trafiłam z tytułem i zakończeniem, a dla innych koniec napisałam, ale w środku nic nie było, hehe. Widać ewidentnie, że coś tej mojej pracy brakuje, a raczej parę cosiów.
Bebe
A ja jestem naprawdę i szczerze zaskoczona Waszym samozachwytem. Taki element nie występował w poprzednich edycjach Warsztatów. A tutaj, pomijając zaledwie parę osób, nie ma się czym zachwycać.
No, to przynajmniej macie jakąś zmianę ;) Ja, samo-zachwycająca się, będę na Warsztatach uczyć się pokory i mniejszej pewności siebie. :] A i biadolenia jaki to ten mój tekst był tragiczny, no bo przecież był, prawda? ;)

Bebe
pomysł naprawdę mi się podobał, w przeciwieństwie do kulawej i chaotycznej realizacji


Jej i znów ten chaos, prześladuje mnie wszędzie, to JA jestem chaosem. Co racja, to racja, wszystkie prace tak piszę, chyba za dużo tego we mnie. Zgoda, już się nie zachwycam nad moim tekstem, a więc głosu również na siebie oddać nie mogę? ;PPP Błagam, nie bijcie! ;PP

Edit: poprawilam jeden wyraz, bo mi sie przekrecil ;p
Ostatnio zmieniony pn, 10 gru 2007 20:41 przez Zabroniona, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

No to ze znakami widzę małe zamieszanie wyszło.

Sprawdziłem u siebie i wyszło mi na korzyść oskarżonych ;) W związku z tym, w następnych edycjach nie będę zwalał winy na brak czasu i nie będę zmuszał Margoty do obliczeń. Taka widać moja dola, że liczmenem zostałem ;)

Jak znajdę chwilę, to przeliczę jeszcze raz wszystko i podam obowiązujące wyniki. Może być?
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nie, Zabroniona, chaosem nie jesteś. Za dobrze by było. Jesteś bałaganem. Nie schlebiaj sobie. Chaosem będziesz, jak się nauczysz, czym jest porządek - wtedy będziesz wiedziała, do czego się odnieść. Na razie, nie masz pojęcia, więc nie ma mowy o chaosie. :P

edit: O, Kiwaczku, jak dobrze! Przecież wiesz, że nie umiem liczyć! :))))
Dziękuję!
So many wankers - so little time...

Zabroniona

Post autor: Zabroniona »

No i tu się odzywa mój samozachwyt, a ja sobie chcę być chaosem, więc jestem. ;P Nie no, po raz enty masz rację, Małgorzato :) Braaaawa:) Pytanie tylko, kiedy TY popadniesz w samozachwyt? – Mówię, fajne uczucie, ale coś się ludzie od ciebie odsuwają. ;P

Edit: Aha to dobrze z tymi liczbami, tak jak pisałam, że to Forum, bądź Word do którego tekst się przenosi, dopisuje sobie wolne miejsca spacji. A potem to razem liczy i wychodzi więcej.
Ostatnio zmieniony pn, 10 gru 2007 20:48 przez Zabroniona, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KPiach
Mamun
Posty: 191
Rejestracja: śr, 18 sty 2006 20:27

Post autor: KPiach »

@Kiwaczek

Pewnie, że może być. Dziękuję w imieniu swoim (i mam nadzieję innych oskarżonych również) ;)

edit: jeśli wola służę pomocą, z liczeniem sobie nawet radzę
Myślenie nie boli! Myślenie nie boli! Myślenie... AUĆ! O, cholera! To boli!

Zablokowany