Vampire the Masquerade

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Aken H Bosch
Mamun
Posty: 124
Rejestracja: czw, 22 cze 2006 22:05

Post autor: Aken H Bosch »

Zależy, jakie teksty... jeśli zagrasz jako Malkavian to zrozumienie własnej postaci bywa problemem.
Jeśli chodzi o spolszczenie - nie spotkałem się i jeśli istnieje to wyłącznie stworzone przez fanów.
IMHO jednak, musiałoby byc genialne by nie zabic klimatu gry.
Scio me nihil scire

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Do Redemption było spolszczenie, jakieś fanowskie, czy coś w tym guście. Rozbrajało mnie jednak za każdym razem... Był to dubbing gości, którzy o języku polskim słyszeli chyba tylko z plotek i tak kaleczyli, że szok. Ale miało to swój urok, niektóre frazy brzmiały baaardzo efektownie (w sensie żałośnie śmiesznie...). Ale nie wiem nawet skąd to miałem.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Avlinn
Mamun
Posty: 160
Rejestracja: pt, 14 gru 2007 17:53

Post autor: Avlinn »

Ja ściągnęłam ze strony CDA. Tłumaczenie fatalne, że gacie opadały. W pamięć zapadło mi między innymi "Protean" przetłumaczone jako "Przeoteusz", "Animalizm" stał się "Czułością", a nazwa dyscypliny Setytów "Tongue of the Asp" zaczął być... "Językiem osiki" :D Nie wspominając już o "Serpentynie", "Katedrze Mięsa", albo "Mistycznej postaci":D
It's time to choose sides now... that's what you said when we talked unfurl

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Osz... toż to wstyd i hańba =.= Jak ja nie cierpie spolszczeń klimatycznych gier. Chyba, że kinowe, to przeżyję... Wyjątkami są gry cRPG, gdzie aktorzy są wyśmienicie dobrani... Ale niekiedy można się przewrócić.

Nie pamiętam, kiedy ostatnio grałem w Maskaradę... Najwyższy czas sobie przypomnieć :)
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Avlinn
Mamun
Posty: 160
Rejestracja: pt, 14 gru 2007 17:53

Post autor: Avlinn »

A Maskarada jest wielka. Wciągnęła mnie jak potężny cyklon. Ileż ja to nocy siedziałam do pierwszej albo drugiej, ze słuchawkami na uszach... w pokoju ciemno, świeci tylko monitor... ech... klimat jak się patrzy.
Zwłaszcza, jak chodzisz na początku gry po Pradze w nocy i z jakiegoś ciemnego kąta wyskakuje na ciebie Szlachta...

Dla nieznających gry: mówiąc Szlachta nie mam na myśli polskich kontuszowych ani zaściankowych, ale ghule Tzimisce :D
It's time to choose sides now... that's what you said when we talked unfurl

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Vampire the Masquerade

Post autor: Q »

forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Vampire the Masquerade

Post autor: Q »

Właściwie powinienem jeszcze swoje pochwalić, czyli wspomnieć o niedawno powstałej grze, czy też fikcji interaktywnej, zatytułowanej "Vampire: The Masquerade - Coteries of New York" (a stworzonej przez rodzime studio Draw Distance):
https://www.youtube.com/watch?v=nSVo9srHP4E
https://www.youtube.com/watch?v=WM-lNNhxkDQ
Zwł., że jej bardziej osobisty - cokolwiek to znaczy - sequel - "Vampire: The Masquerade - Shadows of New York" już zapowiadają:
https://www.youtube.com/watch?v=lJXiOLMUw5I
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Vampire the Masquerade

Post autor: Q »

Względnie nowy trailer Bloodlines 2:
https://www.youtube.com/watch?v=D6b6LGubq6I
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ