Dlaczego Tolkien nie pisał Warcraftów?

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Jarosław B. vel Ateisa pisze:wy katolicy macie tak ze wszystkim, a ja myślałem, że tylko z biblią. :DD

wpis moderatora:
Harna: Jarosławie, tego typu uwagi zachowaj proszę dla siebie.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Jarosław B. vel Ateisa
Mamun
Posty: 132
Rejestracja: pn, 23 kwie 2007 01:15

Post autor: Jarosław B. vel Ateisa »

- Ssssss - Zasyczał szatan i odszedł, lecz obiecał sobie, że wróci aby skusić ponownie w momencie kiedy najmniej się będą tego spodziewać

wpis moderatora:
Harna: Nie, nie wróci. Sugeruję zajrzeć do forumokiety. Dalsze posty w tym temacie będę kasować.
Zadymione wspomnienia tego, co widziałem. Paląca się rzeczywistość, która mnie otacza. Więc czemu ciągle trzymam zapalniczkę w ręku?

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Meduz pisze:
No tak, ale ty się pytasz nie o głębię i poruszane tematy, tylko o warsztat.
Właściwie miałem na myśli jedno i drugie, tylko nie doprowadziłem mojej myśli do końca.
Meduz pisze: Ponieważ SF i fantasy to ta "gorsza" literatura
Za "gorszą" uchodzi też kryminał. A jednak Zbrodnia i kara jest arcydziełem.
Meduz pisze: Przełamywanie stereotypów to ciężka robota.
Te stereotypy istnieją po obu stronach "barykady". Jeden: fantastyka jest literaturą "gorszą", niegodną ambitnego czytelnika. Drugi: fantastyka ma być prosta jak konstrukcja cepa w stodole pańszczyźnianego chłopa, bo w przeciwnym razie nie będzie się nadawać do czytania i się upodobni do "głównego nurtu". Trochę skracam i upraszczam, oczywiście.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Jarosław B. vel Ateisa
Mamun
Posty: 132
Rejestracja: pn, 23 kwie 2007 01:15

Post autor: Jarosław B. vel Ateisa »

Alfi pisze: Te stereotypy istnieją po obu stronach "barykady". Jeden: fantastyka jest literaturą "gorszą", niegodną ambitnego czytelnika. Drugi: fantastyka ma być prosta jak konstrukcja cepa w stodole pańszczyźnianego chłopa, bo w przeciwnym razie nie będzie się nadawać do czytania i się upodobni do "głównego nurtu". Trochę skracam i upraszczam, oczywiście.
Nie popadajmy w skrajności. Hitler w nie popadł i źle się to skończyło. Dla niego. :D
Zadymione wspomnienia tego, co widziałem. Paląca się rzeczywistość, która mnie otacza. Więc czemu ciągle trzymam zapalniczkę w ręku?

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Tak, jest to bez wątpienia obezwładniający argument w dyskusji na temat zgubnych skutków popadania w skrajności. To znaczy byłby, gdyby była to dyskusja na taki temat. I gdyby argument miał sens.
Może do adremu, si?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

To jest to prawo, o którym wspomniał TJT. Zapomniałam, czyje. O dyskusjach netowych i Hitlerze. Zaczyna się sprawdzać. Obserwuję z ciekawością - pewnie FF przekroczyło jakąś wartość krytyczną.

<offtop, offtop, wiem, że offtop, dlatego: jużmnietuniemaiwcaleniebyło!>
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

No, Godwina prawo.
O ileż piękniej by było, gdyby zamiast niego obowiązywała wyłącznie Zasada 34 :(
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Świntuszysz, TJT. :P:P:P

BTW. Zepsuta chyba moja przeglądarka, bo nie chce otworzyć Twojego linka.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Tam od razu "świntuszysz" :)
Preferencje człowiek wyrazi i od razu o psie figle go posądzają - FOCH!
Zobaczymy, dokąd uda się zdryfować tym wątkiem?
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

To się teraz preferencje nazywa? :P
Nie możemy zobaczyć, dokąd zboczy, bo jestem modem i mi nie wypada... Jak jeszcze trochę zboczymy, to będę musiała sama odcinać.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

No, że nawet hentaje mi bliższe, niż Hitler, to chyba preferencja, nie? :D
Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że to zdrowa preferencja!
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ