Cytaty które zrzucaja skarpetki z naszych konczyn bieżnych.

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

"Jedyną rzeczą gorszą od trafienia do piekła jest znalezienie się w niebie z Bogiem, który to piekło wymyślił" nie wiem, skąd ten cytat, ale fajny, nie?

I drugi z Nietzschego: "Gdzie się podziali pogańscy bogowie? Poumierali ze śmiechu, gdy im powiedziano, że Jahwe ogłosił się bogiem Jedynym"
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

Cytaty z książki Nicole Muller "Bo to jest w miłości najstraszniejsze"

199
Pociągające w śmierci jest to, że jest ostateczna. Życie nie zna drugiego takiego absolutu.

206
Przez całe lata prześladował mnie pewien obraz. Pisarstwo leżało mi w piersi cegłą. Gdybym próbowała ją wypluć w całości naraziłabym się na niebezpieczeństwo rozerwania gardła. Z drugiej strony jej ostre kanty przy każdym kroku uderzały mnie boleśnie o żebra. Teraz wreszcie ja wypluwam. Roztartą na homeopatyczne dawki.

212
Niekiedy podejrzewałam, że kocham ją, ponieważ potrzebny mi adres, pod który mogłabym pisać.

230
W chwilach rozpaczy wystarczy, że stanę przed lustrem. Od razu wiem, że kogoś takiego jak ja nie można kochać.

252
Mam w sobie dwie natury: naturę psa i naturę pantery. Kiedy czuję się źle, jestem uwiązanym przed supermarketem najeżonym kundlem, który nie może ani wejść do środka, ani sobie pójść. Wyje rozdzierająco, ale nic mu to nie daje. Albo jestem psem włóczęgą, bitym przez wszystkich i przepędzanym. Natomiast kiedy czuję się dobrze, jestem czarną panterą o sprężystych i eleganckich ruchach, budzących powszechną grozę.

278
Wspomnienia mają drzwi, których nie odważę się otworzyć. Nasze nieśmiałe okrzyki, kiedyśmy się kochały. Zmęczone pieszczotami dłonie na mokrych, gorących ciałach. Spojrzenia szerokie jak przestworza. Gdzieś to wszystko czuję, ale dokładna rekonstrukcja wyzwoliłaby ból, który by mnie zabił.

291
Z kimś kogo się za bardzo kocha, nie można żyć. Intensywność i trwałość wykluczają się wzajemnie.

304
Bardzo szybko odkryłam, że sednem mojej miłości, było to co mi się nie podobało. Tym, co wyzwala w nas pożądanie, jest inność.

338
Różnica między milczeniem a śmiercią polega na tym, że w pierwszym przypadku komunikacja przerwana jest tymczasowo, natomiast w drugim ostatecznie.

347
Możliwe, że człowiek obawia się najbardziej tego, czego najbardziej pożąda. Ja na przykład boję się samotności jak zarazy, chociaż zawsze biorę nogi za pas, ilekroć nadarza się okazja do samotności we dwoje. Trzeba iść tam, gdzie czeka strach. Inaczej człowiek niczego się nie nauczy.

361
Jeśli kobieta nie jest kochana, może wybierać: albo będą się jej bać, albo nią gardzić. Respekt zdarza się rzadko.

376
Przyszłość jest zawsze tym, z czego zostajemy okradani, kiedy nas ktoś opuści.

439
Moja była przyjaciółka, do której zrozpaczona odejściem V. zadzwoniłam, żeby ja zapytać, jak ona przeżyła MOJE odejście, pocieszała mnie. Na koniec jednak powiedziała coś, co mnie niezmiernie zirytowało: - Jednego jestem pewna: tak blisko jak ciebie nigdy już nikogo do siebie nie dopuszczę.

I coś z innej beczki

"Gra miłosna jest jak jazda samochodem: kobiety wolą objazdy,
mężczyźni - skróty."
Jeanne Moreau (ur. 1928)

"Ideałem moim jest kobieta, która byłaby dość mądra na to, by zrozumieć, że trzeba mnie podziwiać, a za mało mądra na to,
by pragnąć być przeze mnie podziwianą."
George Gordon Noel Byron (1788 - 1824)

"Jak ci idzie? - zapytał ślepy chromego. -
Jak widzisz - brzmiała odpowiedź."
Georg Christoph Lichtenberg (1742 - 1799)

A na koniec coś własnego:

"Pamięć nie krew - szybko nie krzepnie."

"Nieszczęśliwe miłości są jak chybione inwestycje - nie przynoszą zysków, tylko doświadczenie."

"Żył, bo się urodził. Umarł bo nie chciał żyć."

I starczy, bo zaraz cały zbiór przepiszę
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
Talto
Sepulka
Posty: 29
Rejestracja: śr, 21 lis 2007 16:50

Post autor: Talto »

Cytat z filmu, ale chyba też pasuje:
"Niektórzy piszą pod wpływem natchnienia. Ja piszę pod wpływem nadziei. Nadziei, że coś z tego wyjdzie."
Wiedzieć, że jest się w czymś dobrym to tylko połowo sukcesu. Druga - nie chcieć robić niczego innego.

krezka

Post autor: krezka »

"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"
Fragment rozmowy w radiu, ładnych parę lat temu. Tak mi się spodobała, że zapisałam.

"Człowiek kupuje sobie rzeczy, których nie potrzebuje, za pieniądze, których nie ma, żeby imponować ludziom, których nie może ścierpieć."
"Białe lwy muszą umrzeć", Dröscher

Awatar użytkownika
Avlinn
Mamun
Posty: 160
Rejestracja: pt, 14 gru 2007 17:53

Post autor: Avlinn »

"Pierwszy lepszy trup jest lepszy od żywego byle martwy"
- Rafał Wojaczek

"Piękność jest dla kobiet ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie"
- Marlena Dietrich
It's time to choose sides now... that's what you said when we talked unfurl

Awatar użytkownika
Nakago
Fargi
Posty: 382
Rejestracja: śr, 09 sty 2008 22:06

Post autor: Nakago »

"Większość nigdy nie ma racji."
Robert Anson Heinlein 'ustami' Lazarusa Longa.

"Zespół przedmiesiączkowy: tuż przed okresem kobiety zachowują się w taki sam sposób, jak mężczyźni przez cały czas."
Robert Anson Heinlein 'ustami' Lowell Stone.

"- Osiemdziesiąt siedem lat temu świdrokrętnie na zegwniku wężały.
- Co proszę?
- Bilard nie zastąpi seksu, a nawet pomidorów."

Robert Anson Heinlein, "Kot, który przenika ściany"
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
("Innuendo", Queen)

Awatar użytkownika
Narai
Fargi
Posty: 345
Rejestracja: pn, 04 lut 2008 21:26

Post autor: Narai »

"Ten, kto poluje na potwory winien uważać, by nie stać się jednym z nich".
Genialne słowa Nietzshego, które moim zdaniem idealnie pasują do sagi o wiedźminie.
"Wspaniała przyjemność estetyczna, zwariować w teatrze, muszę wyznać." L.Tieck
"Pisarze, którzy chcą pisać dla innych pisarzy, powinni pisać listy." L. Niven

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

"Ksiądz czy pastor, montujący na swoim kościele piorunochron, powinien zostać zwolniony z pełnionej funkcji za brak ufności w zdrowy rozsądek Najwyższego".

Mark Twain.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Nakago
Fargi
Posty: 382
Rejestracja: śr, 09 sty 2008 22:06

Post autor: Nakago »

Narai pisze:idealnie pasują do sagi o wiedźminie.
Czy ja wiem? Wiedźmini - w pewnym sensie - najpierw stawali się potworami, a dopiero potem zaczynali na potwory polować. Wszak zdolności, przez które "normalni" ludzie uważali wiedźminów za "nieludzi", były skutkiem mutacji i treningów, jakie miały przygotować chłopców do tego arcytrudnego zawodu.
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
("Innuendo", Queen)

Awatar użytkownika
Narai
Fargi
Posty: 345
Rejestracja: pn, 04 lut 2008 21:26

Post autor: Narai »

Nakago pisze:
Narai pisze:idealnie pasują do sagi o wiedźminie.
Czy ja wiem? Wiedźmini - w pewnym sensie - najpierw stawali się potworami, a dopiero potem zaczynali na potwory polować. Wszak zdolności, przez które "normalni" ludzie uważali wiedźminów za "nieludzi", były skutkiem mutacji i treningów, jakie miały przygotować chłopców do tego arcytrudnego zawodu.
Zgoda, biorąc pod uwagę "potworność" fizyczną. Potworem można stać się przecież ze względu na swoje czyny. Ciągła walka, zabijanie nawet w "słusznej" sprawie prowadzi do zmian psychiki, utraty podstawowych zasad moralnych. Wiedźmin z zimną krwią zabijał też ludzi i elfy. Albo pozostawał neutralny wobec zła, co też jest złem.
"Wspaniała przyjemność estetyczna, zwariować w teatrze, muszę wyznać." L.Tieck
"Pisarze, którzy chcą pisać dla innych pisarzy, powinni pisać listy." L. Niven

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Narai pisze:"Ten, kto poluje na potwory winien uważać, by nie stać się jednym z nich".
A ja nie lubię tego cytatu, bo przez nagminne stosowanie w popkulturze stał się płaski, nijaki i bez wyrazu.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

indiansummer

Post autor: indiansummer »

Musisz wpisać wiadomość przed wysłaniem
Ostatnio zmieniony czw, 07 lut 2008 15:37 przez indiansummer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Thomas Babington rzecze pisze:Nothing is so useless as a general maxim.
Tetrix tłumaczy pisze:Cytaty z Nietzschego są do niczego.
NMSP
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

taki jeden tetrix pisze:
Thomas Babington rzecze pisze:Nothing is so useless as a general maxim.
Flamenco tłumaczy:
Nie ma człowieka bardziej bezużytecznego niż generał Maxim.
Albo
Żaden karabin nie jest tak bezużyteczny jak generalnie maxim.
:-)

- Hej, oberwańcze! - zaczepił nas mnich, który aż niepokojąco przypominał mi nieboszczyka Desanturę. - Myślisz, że jak będziesz tu siedział i dmuchał w tę swoją piszczałkę, to zarobisz na żarcie?
Widać było, że mnich spodziewa się twierdzącej odpowiedzi, za którą gotów był podzielić się z nami swoim pierożkiem w akcie niesłychanej szczodrości.
- Ośle jeden, łysolu! - odpowiedzieliśmy z moim chłopaczkiem. - A ty myślisz, że jak będziesz tu stał i podpierał wrota, to osiągniesz Nirwanę?


Henry Lion Oldi "Mesjasz formatuje dysk"
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Cytat, który pamiętam od tak dawna, że można uznać go za zrywający skarpety.

"Kto wcześnie rano wstanie i wcześnie z łóżka wyskoczy,
ten od tego głupieje i nie widzi na oczy".
"Gra Endera", AFAIR.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ