Jak Wodnik z Panna Ryby lowil

... albo i nie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nakago
Fargi
Posty: 382
Rejestracja: śr, 09 sty 2008 22:06

Post autor: Nakago »

Kobieta - Koń to bardzo źle. Dla jej faceta :-P. Podobno panie z roku Konia AFAIR Ognia lubią mordować mężów...


Jestem Królikiem, ale co mi tam - Pies (straż! straż! :-P) mnie obroni :-D. A Królikiem jestem nietypowym trochę, z przełomu Smoka, który zresztą charakterologicznie bardziej do mnie pasuje (chyba widać :-P), więc zobaczymy, co to się będzie działo. Zaczęło się cienko - dobrze kojarzę, że początek Roku Szczura był wczoraj? - bo wczoraj właśnie Mama mi oznajmiła, że zamierza pobudować kojec dla mojego psa. Niedoczekanie! Żegnaj, domu (nie)miły...
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
("Innuendo", Queen)

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Meduz pisze:Ja mam za towarzysza Konia. Karola tez ma towarzysza Konia i dla niej to źle. Ciekawe dlaczego? A ja skąd mam wiedzieć, czy towarzysz Koń to dla mnie dobrze czy źle?
Primo - bo ja tak Ci piszę :P
Secundo - bo w roku Szczura, znak Konia ( w jakiejkolwiek postaci tzn. mający związek z rokiem miesiącem czy godziną urodzenia) jest w konflikcie za Szczurem. Powodować to ma ( wg teorii chinskiej astrologii), że osoby "koniowate" będą narażone na wszelkiego typu wypadki związane z elementem Wody lub Ognia, np. wybuchy, pożary, katastrofy statków itp. Długo by o tym pisać, ja zresztą jestem tylko teoretykiem w te klocki :)

Królik tworzy ze Szczurem związek zwany "karą". Powoduje to dysharmonię, rozdrażnienie i frustracje w życiu osobistym.

To oczywiście tylko b. ogólne tendencje. Wg Chińczyków można im na różne sposoby przeciwdziałać np. aranżując przestrzeń wg zasad feng - shui, nosząc odpowiednie amulety ( w roku Szczura dla wszystkich "zagrożonych" znaków takim ochronnym amuletem jest wizerunek wołu).

No i nie ma się czym specjalnie przejmować, to tylko folklor ;)

Edit;
Nakago pisze:dobrze kojarzę, że początek Roku Szczura był wczoraj? - bo wczoraj właśnie
Tak, wczoraj się zaczął.
Ostatnio zmieniony czw, 07 lut 2008 17:46 przez Navajero, łącznie zmieniany 1 raz.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Navajero pisze:No i nie ma się czym specjalnie przejmować, to tylko folklor ;)
Translejszyn: działa tylko w Chinach.;)
NMSP

EDiT: I u mnie, u mnie ma działać, bo ja jestem Świnia skolegowana ze Smokiem tudzież Wężem. Znaczy będę troszkę miała super wypasiony rok, i to mi się podoba, i tego się będę trzymać, o!
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Nakago
Fargi
Posty: 382
Rejestracja: śr, 09 sty 2008 22:06

Post autor: Nakago »

Istny chlewik :-D (bez obrazy ;-)).
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
("Innuendo", Queen)

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Jak sobie przejrzę znaki bliskich, to wychodzi istna stodoła z kurnikiem dobudowanym;).
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Nakago
Fargi
Posty: 382
Rejestracja: śr, 09 sty 2008 22:06

Post autor: Nakago »

U nas terrarium (duże raczej) z królikarnią.
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
("Innuendo", Queen)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

A ja mam za kumpla smoka, nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale Smok duży i robi wrażenie :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Nakago
Fargi
Posty: 382
Rejestracja: śr, 09 sty 2008 22:06

Post autor: Nakago »

Ach, zapomniałam, że u nas nie tyle duże terrarium, co małe terrarium i klatka. Duża :-P. Plus wymieniona wcześniej królikarnia na dwie sztuki.

Już mi się myli ten zwierzyniec...
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
("Innuendo", Queen)

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

A czy chiński horoskop nie dotyczy przypadkiem tylko Chińczyków? ;-D
My się tu podniecamy, a tymczasem nici z całego horoskopu;-D

Na I roku studiów czytałem bardzo dużo nt. znaków zodiaku i ich wpływu na ludzkie losy. Zodiak pozwalał określić, co można spodziewać się po jakimś człowieku. Ryby to to, a rak tamto, itd. I wierzyło się w to. Oj, wierzyło. Nawet szukało płci przeciwnej po znakach zodiaku;-D
Ale z czasem dotarły do mnie informacje, że obecnie słońce przechodzi przez 13, a w "porywach" przez 14 gwiazdozbiorów, z czego w skorpionie jest przez tydzień, a w koziorożcu przez 40 dni. Nie mówiąc o tym, że moja gwiazda przewodnia Aldebaran góruje w tej chwili na niebie w grudniu. A powinna w maju. Więc czy horoskop zodiakalny ma dziś jeszcze jakieś znaczenie praktyczne? Czy jest to już tylko zabawa?
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Meduz pisze:Więc czy horoskop zodiakalny ma dziś jeszcze jakieś znaczenie praktyczne? Czy jest to już tylko zabawa?
Bo ja wiem? Jeden z przedwojennych astrologów ( Starża - Dzierżbicki) przepowiedział wcześniej aneksję Austrii. Mnie fachowcy od chińskiej astrologii zapewnili, że po skończeniu 40 lat, zacznę zarabiać na życie pisaniem. Śmiałem się z tego jeszcze trzy lata temu, potem już nie tak głośno ;) Ale oczywiście wierzta w co chceta :D Poniżej link do horoskopów urodzeniowych owego Starzy - Dzierżbickiego. Mój zgadza się w 90%.

Horoskopy urodzeniowe
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Znam ten horoskop od dawna. Wszyscy go przepisują. A mój dzienny wcale mnie nie zachwyca. Zwłaszcza kwestia o nieudanym małżeństwie;-(

Polecam Leszka Weresa, "Homo Zodiacus". Pisze o zodiakalnych archetypach literackich i daje ciekawe i zabawne sytuacje typowe dla każdego znaku zodiaku, np. jak zachowują się poszczególne znaki na stypie znajomego lub na bezludnej wyspie.
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Genialne! Świetna zabawa przy czytaniu tego horoskopu!
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Zdolny pośrednik zazwyczaj ma stosunki w sferach najwyższych. - znam OKO :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Niechaj się strzeże mediumizmu we wszelkiej formie, unikając seansów spirytystycznych i hypnotycznych.
Strzegę się. Na żadnym jeszcze nie byłam. Ale owoc zakazany zaczyna mnie kusić...
:D ;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Jest to przyjaciel postępu, lubiący współdziałać z innymi, posiadający niezwykłe zdolności polemiczne zarówno jak i militarne, dzięki czemu może zrobić karierę w zawodzie wojskowym.
Minęłam się z powołaniem (do wojska)!!
Jednak na zewnątrz jest zazwyczaj ostrożny i delikatny, a jego zachowanie się nacechowane jest uprzejmością.
Mhm, cała ja, w każdym puchatym calu. :D
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

ODPOWIEDZ